Autor Wątek: Odawanie krwi  (Przeczytany 1678 razy)

Offline kemot5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odawanie krwi
« dnia: Październik 13, 2022, 18:42:04 »
Witam

Mam pytanie związane z oddawaniem krwi, czy jeżeli chcę oddać krew to muszę pisać raport wcześniej i po uzyskaniu akceptacji dopiero mogę iść oddać, czy ten sposób wynika z jakichkolwiek przepisów nas dotyczących?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Odawanie krwi
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2022, 18:51:47 »
Nic nie musisz pisać.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Straszak23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Odawanie krwi
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2022, 19:50:27 »
Tylko upewnij się, czy w dniu planowanej donacji masz w harmonogramie półrocznym zaplanowaną służbę, o ile jesteś w systemie zmianowym.

Offline wasyl561

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Odawanie krwi
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2022, 20:43:48 »
Dopytaj się na zmianie jak wygląda kwestia oddawania krwi, bo co komenda to inny obyczaj.
Najbezpieczniej oddać krew w momencie gdy w harmonogramie półrocznym masz służbę.
Ale
Jeżeli w grafiku miesięcznym też masz służbę, uczciwym byłoby załatwienie sobie podmianki na dany dzień

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Odawanie krwi
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2022, 08:19:22 »
Witam

Mam pytanie związane z oddawaniem krwi, czy jeżeli chcę oddać krew to muszę pisać raport wcześniej i po uzyskaniu akceptacji dopiero mogę iść oddać, czy ten sposób wynika z jakichkolwiek przepisów nas dotyczących?
Raportu nie, ale są Komendy gdzie chcą taką informację przed  oddaniem krwi.  Znam przypadki, gdzie strażak dniu pełnienia służby pojechał oddać krew i trzeba było szybko kogoś ściągać. Więc jest to jakieś uzasadnienie. No i jak chcesz mieć policzone godziny, to w tym dniu musisz mieć służbę w harmonogramie.
Temat honorowego oddawania krwi, był już na forum obszernie wałkowany.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Odawanie krwi
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2022, 11:34:23 »
Nic nie musisz pisać.

Ja bym jednak przed udzielaniem tego typy rady,  zapoznał się najpierw dokładnie z obowiązującymi przepisami.

Druga sprawa temat był już poruszany na tym forum i został dość dogłębnie wyjaśniony wystarczy poszukać
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2022, 13:42:30 wysłana przez pb11 »