Pożarnictwo > Ratownictwo Medyczne

Ustawa o ochronie ludności, a ratownictwo medyczne w PSP

<< < (2/4) > >>

Mroovka:
Przewodnicząca komisji zwróciła uwagę. Nie raz.

sovec:
Zero konkretnych odpowiedzi ze strony 01. Strona ratowników, wytknęła naszemu zero jeden, że posługuje się różnymi danymi na temat ilości IZRM. Przewodnicząca komisji zwracała uwagę Komendantowi, na ton i sposób wypowiedzi, aby nie manipulował tym co powiedzieli ratownicy. Generalnie wypadł słabo. Nie był przygotowany merytorycznie. Ze strony 01 padła informacja, ze nasze ambulanse, będą inaczej wyposażone niż karetki pogotowia. Mowa tu była głównie o specyfikacji samego pojazdu. Kolor czerwony, przedział medyczny kontenerowy, napęd 4x4 i podwyższone zawieszenie. Mnie interesuję standard wyposażenia medycznego. Jaka ma być obsada ambulansu. Bo mowa jest w sumie tylko o ratownikach medycznych. Których w PSP jest ok 2000 z czego połowa praktykuje w PRM, a w OSP jest ich setki. Czy jeśli OSP dostanie karetke to czy pojadą ratownicy KPP czy RM? To chyba bardzo istotne z punktu widzenia jakości udzielanych świadczeń. Jeśli furą za 800 koła maja jeździć kpp to może taniej wyjdzie wysłać SOp z ratownikami. 01 podkreślał, że wysyłanie dwoch samochodów gaśniczych to za duże koszta dla PSP. Może zmienimy zasady dysponowania do takiego zdarzenia. Polecam obejrzeć nagranie z komisji. Ja poświęciłem te 1,5h

simek92:

--- Cytat: sovec w Kwiecień 19, 2023, 15:51:55 ---Zero konkretnych odpowiedzi ze strony 01. Strona ratowników, wytknęła naszemu zero jeden, że posługuje się różnymi danymi na temat ilości IZRM. Przewodnicząca komisji zwracała uwagę Komendantowi, na ton i sposób wypowiedzi, aby nie manipulował tym co powiedzieli ratownicy. Generalnie wypadł słabo. Nie był przygotowany merytorycznie. Ze strony 01 padła informacja, ze nasze ambulanse, będą inaczej wyposażone niż karetki pogotowia. Mowa tu była głównie o specyfikacji samego pojazdu. Kolor czerwony, przedział medyczny kontenerowy, napęd 4x4 i podwyższone zawieszenie. Mnie interesuję standard wyposażenia medycznego. Jaka ma być obsada ambulansu. Bo mowa jest w sumie tylko o ratownikach medycznych. Których w PSP jest ok 2000 z czego połowa praktykuje w PRM, a w OSP jest ich setki. Czy jeśli OSP dostanie karetke to czy pojadą ratownicy KPP czy RM? To chyba bardzo istotne z punktu widzenia jakości udzielanych świadczeń. Jeśli furą za 800 koła maja jeździć kpp to może taniej wyjdzie wysłać SOp z ratownikami. 01 podkreślał, że wysyłanie dwoch samochodów gaśniczych to za duże koszta dla PSP. Może zmienimy zasady dysponowania do takiego zdarzenia. Polecam obejrzeć nagranie z komisji. Ja poświęciłem te 1,5h

--- Koniec cytatu ---

Zasady do IZRM już są zmienione i wyjeżdża jeden samochód z obsadą 4 osób.
Czy RM i lekarze w OSP będą dostępni 24 na dobę? Jak ma wyglądać dysponowanie?
Najlepsze jest to, że każdy zapewniał z ramienia PSP, że to mają być karteki dla RM, a okazuje się, że w projekcie ustawy jest mowa tylko o KPP, a sam transport pacjentów ma być realizowany tylko w sytuacji kryzysowej. Ogólnie podsumowując, wszystkie pytania były podobne do tych z FB, więc dziwi mnie to, że nie można było być przygotowanym.
A i statystki IZRM wzięte z lat covida na poparcie pomysłu. Pytanie ile z tych interwencji dr facto zakończyło się transportem pacjenta do szpitala? Tego już niestety w naszych statystykach zabrakło.
Podsumowując, może lepiej naprawdę zrobić karetkę powiedzmy w każdej JRG, ale naprawdę po co karetki w OSP? Kto to będzie obsadzał i utrzymywał?

Feuerwehrmann:

--- Cytat: simek92 w Kwiecień 19, 2023, 21:26:55 ---Podsumowując, może lepiej naprawdę zrobić karetkę powiedzmy w każdej JRG
--- Koniec cytatu ---

Myślę, że w każdej JRG jest cała masa innych, prawdziwych potrzeb niż samochód za kilkaset tysięcy złotych do realizacji kilku lub kilkunastu IZRM-ów w ciągu roku.  :gwiazdki:  :wall:

simek92:

--- Cytat: Feuerwehrmann w Kwiecień 19, 2023, 22:02:26 ---
--- Cytat: simek92 w Kwiecień 19, 2023, 21:26:55 ---Podsumowując, może lepiej naprawdę zrobić karetkę powiedzmy w każdej JRG
--- Koniec cytatu ---

Myślę, że w każdej JRG jest cała masa innych, prawdziwych potrzeb niż samochód za kilkaset tysięcy złotych do realizacji kilku lub kilkunastu IZRM-ów w ciągu roku.  :gwiazdki:  :wall:

--- Koniec cytatu ---

Oczywiście, ale jeżeli już mamy coś poprawić, to zróbmy to tam, gdzie będzie stała obsada itd, bo w OSP sobie tego nie wyobrażam (chociaż słowo poprawic nie wiem czy tu koniecznie pasuje).
A patrząc na PSP, to naprawdę mamy braki w podstawach chociażby w zakresie dobrych ŚOI.
A jeszcze wobec tej dzisiejszej komisji, to dalej nie wiemy tak naprawdę, do jakich zdarzeń te nasze ambulanse miałyby wyjeżdżać (bo zabezpieczenie to tak naprawdę może być każda akcja).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej