Autor Wątek: Strażak zawodowy a nabór w innej jednostce.  (Przeczytany 2741 razy)

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Strażak zawodowy a nabór w innej jednostce.
« dnia: Wrzesień 25, 2022, 14:09:59 »
Witam. Jestem strażakiem na stażu . Przeszedłem cała komisjie Lekarską i pracuje w jednostce oddalonej o 80 km. Chciałbym złożyć dokumenty w naborze w mojej miejscowości. Stąd moje pytanie czy jeśli sie dostanę z naboru w mojej miejscowości i złożę wypowiedzenie w obecnej jednostce to czy od nowa będę musiał przechodzić cała komisję lekarska czy po prostu z obecnej komendy będą badania wzięte pod uwagę. Czy ktoś ma doświadczenie z tym tematem ?

Offline matijas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Strażak zawodowy a nabór w innej jednostce.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2022, 15:40:23 »
I taki to obraz nowych kandydatów do służby… po kiego się przyjmowałeś 80km od miejsca zamieszkania, żeby przenosić się od razu po przyjęciu do służby! (mniemam po postach, które dodawałeś).

Z takim podejściem marnujesz tylko miejsce dla „miejscowych” oraz budżet komendy na badania, umundurowanie i wyszkolenie  :wall:

Poza tym pamiętaj, że nasza formacja jest mała i zrobisz sobie tylko bagno przenosząc się przed końcem stażu…

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Strażak zawodowy a nabór w innej jednostce.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2022, 18:39:30 »
Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie po prostu się przenieść. Skończ kurs podstawowy i wtedy przejdź się do komendanta jednostki, do której chcesz się przenieść. Osobiście znam osoby które tak robiły i nie miały z tym żadnego problemu także nie słuchaj kolegi wyżej. 80km to nie jest tragedia żeby chwile tam pracować a zwalniając się ze służby możesz być źle postrzegany przy kolejnym naborze.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Strażak zawodowy a nabór w innej jednostce.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2022, 18:41:22 »
I taki to obraz nowych kandydatów do służby… po kiego się przyjmowałeś 80km od miejsca zamieszkania, żeby przenosić się od razu po przyjęciu do służby! (mniemam po postach, które dodawałeś).

Z takim podejściem marnujesz tylko miejsce dla „miejscowych” oraz budżet komendy na badania, umundurowanie i wyszkolenie  :wall:

Poza tym pamiętaj, że nasza formacja jest mała i zrobisz sobie tylko bagno przenosząc się przed końcem stażu…


Przeczytaj jeszcze raz co gość napisał.
On jest w służbie i chce podchodzić do naboru.

Coraz zmyślniejsza ta nasza młodzież, jak się zagapią w tamtej kp i dobrze mu pójdzie na naborze to może jeszcze na dwa etaty w PSP się załapie.

Offline madmax29

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Strażak zawodowy a nabór w innej jednostce.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2022, 18:44:38 »
Będąc w służbie możesz się przenieść pomiędzy komendami, na terenie województwa za zgoda 01 KW, oczywiście za zgoda też komendantów jednostek z tej z której się przenosisz i tej do której się przenosisz.