Rozwój osobisty i zawodowy > Kto pyta, ten... liczy na odpowiedź

Strażak zawodowy a nabór w innej jednostce.

(1/1)

mlodszykapitan:
Witam. Jestem strażakiem na stażu . Przeszedłem cała komisjie Lekarską i pracuje w jednostce oddalonej o 80 km. Chciałbym złożyć dokumenty w naborze w mojej miejscowości. Stąd moje pytanie czy jeśli sie dostanę z naboru w mojej miejscowości i złożę wypowiedzenie w obecnej jednostce to czy od nowa będę musiał przechodzić cała komisję lekarska czy po prostu z obecnej komendy będą badania wzięte pod uwagę. Czy ktoś ma doświadczenie z tym tematem ?

matijas:
I taki to obraz nowych kandydatów do służby… po kiego się przyjmowałeś 80km od miejsca zamieszkania, żeby przenosić się od razu po przyjęciu do służby! (mniemam po postach, które dodawałeś).

Z takim podejściem marnujesz tylko miejsce dla „miejscowych” oraz budżet komendy na badania, umundurowanie i wyszkolenie  :wall:

Poza tym pamiętaj, że nasza formacja jest mała i zrobisz sobie tylko bagno przenosząc się przed końcem stażu…

kapec:
Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie po prostu się przenieść. Skończ kurs podstawowy i wtedy przejdź się do komendanta jednostki, do której chcesz się przenieść. Osobiście znam osoby które tak robiły i nie miały z tym żadnego problemu także nie słuchaj kolegi wyżej. 80km to nie jest tragedia żeby chwile tam pracować a zwalniając się ze służby możesz być źle postrzegany przy kolejnym naborze.

pb11:

--- Cytat: matijas w Września 25, 2022, 15:40:23 ---I taki to obraz nowych kandydatów do służby… po kiego się przyjmowałeś 80km od miejsca zamieszkania, żeby przenosić się od razu po przyjęciu do służby! (mniemam po postach, które dodawałeś).

Z takim podejściem marnujesz tylko miejsce dla „miejscowych” oraz budżet komendy na badania, umundurowanie i wyszkolenie  :wall:

Poza tym pamiętaj, że nasza formacja jest mała i zrobisz sobie tylko bagno przenosząc się przed końcem stażu…

--- Koniec cytatu ---


Przeczytaj jeszcze raz co gość napisał.
On jest w służbie i chce podchodzić do naboru.

Coraz zmyślniejsza ta nasza młodzież, jak się zagapią w tamtej kp i dobrze mu pójdzie na naborze to może jeszcze na dwa etaty w PSP się załapie.

madmax29:
Będąc w służbie możesz się przenieść pomiędzy komendami, na terenie województwa za zgoda 01 KW, oczywiście za zgoda też komendantów jednostek z tej z której się przenosisz i tej do której się przenosisz.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej