Autor Wątek: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.  (Przeczytany 12564 razy)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 22, 2022, 11:47:14 »
@sismondi jeżeli dla Ciebie OSP Łomianki to zły przykład, to już nie mamy o czym dyskutować. Zapewne lepszym wyznacznikiem jest dla Ciebie JRG z wyjazdami na poziomie 200-300 w roku. Popatrz trochę szerzej, a nie tylko na nasze podwórko. A mentalnie do tyłu to są właśnie ci starzy ogniomistrze, a nie młodzi ludzie. Zobacz ile rozwiązań każda jednostka wprowadza wg swoich zasad. Patrząc na to, to wszystko to, co do tej pory było wymyślone przez funkcjonariusza x, powinno być wywalone do kosza, bo nie jest to przekaz z góry.
Zobacz kto był/jest w zespole KG dotyczącego profilaktyki, to może zmienisz zdanie. Nie popieram wszystkich decyzji obecnego 01, ale za te działania akurat będę go chwalił, tak samo jak cały zespół.
@G001 dobrze róbmy zmiany służby w pełnym US jak kto tam woli, natomiast obawiam się, że takim działaniem będziemy prowadzić do tego, że dalej na apelach będziemy stać w pełnym US, a góra w krótkich koszulach w cieniu.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 22, 2022, 11:51:30 »
@sismondi jeżeli dla Ciebie OSP Łomianki to zły przykład, to już nie mamy o czym dyskutować. Zapewne lepszym wyznacznikiem jest dla Ciebie JRG z wyjazdami na poziomie 200-300 w roku. Popatrz trochę szerzej, a nie tylko na nasze podwórko. A mentalnie do tyłu to są właśnie ci starzy ogniomistrze, a nie młodzi ludzie. Zobacz ile rozwiązań każda jednostka wprowadza wg swoich zasad. Patrząc na to, to wszystko to, co do tej pory było wymyślone przez funkcjonariusza x, powinno być wywalone do kosza, bo nie jest to przekaz z góry.
Zobacz kto był/jest w zespole KG dotyczącego profilaktyki, to może zmienisz zdanie. Nie popieram wszystkich decyzji obecnego 01, ale za te działania akurat będę go chwalił, tak samo jak cały zespół.
@G001 dobrze róbmy zmiany służby w pełnym US jak kto tam woli, natomiast obawiam się, że takim działaniem będziemy prowadzić do tego, że dalej na apelach będziemy stać w pełnym US, a góra w krótkich koszulach w cieniu.
Pracuję z tymi młodszymi wizjonerami i te nowości a jakże chcą wprowadzać i dobrze ale z wykonaniem zero myślenia jak coś wymyślisz to zrób pokaż czego się nauczyłeś kto chce to jak najbardziej przyswoi nawet ci ogniomistrze.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 22, 2022, 11:54:33 »
Już to widzę jak ktoś mówi staremu ogniomistrzowi, że po akcji nie może iść w tej koszarówce (bo spodnie od nomexu leżą nieużywane) na kuchnie. Druga sprawa to właśnie to, że jak ktoś ubiera US to nadal pod spodem ma koszar. I co, że niby też ma ściągnąć na garażu czy tam w strefie brudnej? Wątpię. Druga sprawa. Co z dziećmi które przychodzą w odwiedziny na JRG gdzie ich najlepszą zabawą jest wchodzenie do kabin pojazdów, ubieranie naszych US, hełmów, a czasem nawet butów i rękawic.
Ale się wzięli za zdrowie jprdle nie ma o czym rozmawiać a co było do tej pory ? Co  zrobimy wracając z pożaru i zostaniemy przekierowani do innego w czym wejdziesz no bo nie w tym US co byłeś przed 20 minutami... Wymyślili głupoty i teraz kasę trzepią na pralniach suszarniach itd skąd się biorą nowotwory ??? 1986 04.26 tyle w temacie.

Badacze i naukowcy w większości obecnie są zgodni że wpływ czarnobyla na zdrowie polaków był niewielki a nawet znikomy... Trochę zwiększyła się zachorowalność na raka tarczycy przez osoby narażone na ekspozycję i tyle... Ty za to połączyłeś fakty na zasadzie atom zły - był wybuch więc to na pewno przyczyna wszystkich chorób i próbujesz minimalizować rzeczywiste zagrożenia w imię swoich krzywo wydedukowanych przekonań...

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 22, 2022, 12:06:29 »
Już to widzę jak ktoś mówi staremu ogniomistrzowi, że po akcji nie może iść w tej koszarówce (bo spodnie od nomexu leżą nieużywane) na kuchnie. Druga sprawa to właśnie to, że jak ktoś ubiera US to nadal pod spodem ma koszar. I co, że niby też ma ściągnąć na garażu czy tam w strefie brudnej? Wątpię. Druga sprawa. Co z dziećmi które przychodzą w odwiedziny na JRG gdzie ich najlepszą zabawą jest wchodzenie do kabin pojazdów, ubieranie naszych US, hełmów, a czasem nawet butów i rękawic.
Ale się wzięli za zdrowie jprdle nie ma o czym rozmawiać a co było do tej pory ? Co  zrobimy wracając z pożaru i zostaniemy przekierowani do innego w czym wejdziesz no bo nie w tym US co byłeś przed 20 minutami... Wymyślili głupoty i teraz kasę trzepią na pralniach suszarniach itd skąd się biorą nowotwory ??? 1986 04.26 tyle w temacie.

Badacze i naukowcy w większości obecnie są zgodni że wpływ Czarnobyla na zdrowie polaków był niewielki a nawet znikomy... Trochę zwiększyła się zachorowalność na raka tarczycy przez osoby narażone na ekspozycję i tyle... Ty za to połączyłeś fakty na zasadzie atom zły - był wybuch więc to na pewno przyczyna wszystkich chorób i próbujesz minimalizować rzeczywiste zagrożenia w imię swoich krzywo wydedukowanych przekonań...
A co mają mówić na całym świecie zobacz ile jest elektrowni atomowych są bezpieczne ale jeżeli coś się wydarzy to skutki są liczone w milionach lat to są choroby związane z endokrynologią nadczynność niedoczynność tarczycy nowotwory cukrzyca białaczka guzy itd a pokolenie 40+ i nasze dzieci oraz dzieci naszych dzieci są i będą tego efektem ...

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 22, 2022, 12:50:31 »
Rozumiem wnoiski wysnuwane nie na podstawie badań tylko własnych dedukcji i "filmów z żółtymi napsiami". Ale nie ma co drążyć tematu, nie tego dotyczy wątek.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 22, 2022, 13:14:12 »
No my sobie jakoś z tym radzimy w JRG i nie ma mamy z tym problemu. Brudne ciuchy chowamy na dachu na drugim gaśniczym, mamy do tego dedykowaną skrytkę, a rota która wchodziła bezpośrednio do zdarzenia, na miejscu przebiera się w dresy i jedzie na jednostkę bez możliwości przedysponowania. Można?
Zobacz jak sobie radzi OSP Łomianki z tym wszystkim. To wstyd, że w PSP są jeszcze osoby, które wszędzie szukają w tym problemu.


Ze jak bez możliwości przedysponowania? Kończysz działania i jak jest potrzeba to jedziesz do następnego, może 30 km wracacie z końca powiatu ubrania zmienic by jechac do wypadku?  :rofl: :rofl: :rofl:

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 22, 2022, 13:49:59 »
Jeszcze nie widziałem nikogo że by zdejmował cały koszar i jechał w samych majtkach pod US do akcji no nie  :cooo: . Druga sprawa o czym wy piszecie jakie 2 pary butów wysokich dwa ubrania specjalne szok , ciężko się doprosić o drugą parę rękawic. Komendy walczą o przetrwanie że by budżet starczył do końca roku.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 22, 2022, 15:18:38 »
Jeszcze nie widziałem nikogo że by zdejmował cały koszar i jechał w samych majtkach pod US do akcji no nie  :cooo: . Druga sprawa o czym wy piszecie jakie 2 pary butów wysokich dwa ubrania specjalne szok , ciężko się doprosić o drugą parę rękawic. Komendy walczą o przetrwanie że by budżet starczył do końca roku.

Dokładnie... Tak czytam te poprzednie posty i jest w nich dużo racji i sporo fajnych rozwiązań, ale momentami odnoszę wrażenie, że niektórym to się odkleiło 🤪 Zmiana służby chwała Bogu, że nie będzie w US, do odpalania sprzętu można założyć rękawice i hełm. Do zwijania i sprawdzania węży, przeglądajia skrytek można założyć rękawice. Jak ktoś twierdzi, że zakładanie US na zmiany służby i apele jest OK to proponuję napisać raport o przejscie na emkę... Zawsze to mniej betonu w tej formacji...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 22, 2022, 17:35:20 »
A ja każdorazowo w okresie letnim ściągam z siebie koszarówkę i wyjeżdżam do zdarzenia tylko w ubraniu specjalnym.
Zimą różnie z tym jest (zależy od temperatury), ponieważ nie mamy ubrań termoaktywnych i jak jest zimno to zostawiam pod spodem koszar, aby nie zmarznąć.

W "kaloszach" też nie wyjeżdżam od jakiegoś roku. Mam skórzane obuwie specjalne, które jest lepiej dopasowane do stopy, zapewnia lepszy komfort pracy (np. wejście po drabinie) i nie obciera łydek (gumowce gołą łydkę potrafią obetrzeć).
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 22, 2022, 17:36:48 »
Jeszcze nie widziałem nikogo że by zdejmował cały koszar i jechał w samych majtkach pod US do akcji no nie  :cooo: . Druga sprawa o czym wy piszecie jakie 2 pary butów wysokich dwa ubrania specjalne szok , ciężko się doprosić o drugą parę rękawic. Komendy walczą o przetrwanie że by budżet starczył do końca roku.

To gdzie Ty robisz w takim razie? Chcesz mi powiedzieć ze każdy u Ciebie pod US ma przynajmniej spodnie z koszara a nawet cały komplet? Jaja sobie robisz czy tak na poważnie? A pismo KG z przed kilku lat widziałeś na ten temat czy nie? U mnie na 30 osób na zmianie jest jedna może dwie które jeszcze zakładają koszar pod US. Sam jak jest wyjazd to rozbieram się do majtek i tshirta i na to ubieram US, koszara od jakiś 8 lat nie założyłem pod US. Nawet w zimę staram się nie zakładać koszara, i buty raczej wysokie skórzane ale zależy do czego jadę, bo do pożaru wole zdecydowanie gumowce a cała reszta haixy

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 22, 2022, 18:44:17 »
A ja każdorazowo w okresie letnim ściągam z siebie koszarówkę i wyjeżdżam do zdarzenia tylko w ubraniu specjalnym.
Zimą różnie z tym jest (zależy od temperatury), ponieważ nie mamy ubrań termoaktywnych i jak jest zimno to zostawiam pod spodem koszar, aby nie zmarznąć.

W "kaloszach" też nie wyjeżdżam od jakiegoś roku. Mam skórzane obuwie specjalne, które jest lepiej dopasowane do stopy, zapewnia lepszy komfort pracy (np. wejście po drabinie) i nie obciera łydek (gumowce gołą łydkę potrafią obetrzeć).
Jeśli jesteś kierowcą, ok, sam jeździłem w skórzanych. Jeżeli pracujesz w rocie przy pożarze, tylko buty gumowe przechodzą badania na ochronę przed porażeniem napięciem do 1kV, są bezpieczniejsze pod tym względem.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 22, 2022, 20:19:03 »
Jeszcze nie widziałem nikogo że by zdejmował cały koszar i jechał w samych majtkach pod US do akcji no nie  :cooo: . Druga sprawa o czym wy piszecie jakie 2 pary butów wysokich dwa ubrania specjalne szok , ciężko się doprosić o drugą parę rękawic. Komendy walczą o przetrwanie że by budżet starczył do końca roku.

To gdzie Ty robisz w takim razie? Chcesz mi powiedzieć ze każdy u Ciebie pod US ma przynajmniej spodnie z koszara a nawet cały komplet? Jaja sobie robisz czy tak na poważnie? A pismo KG z przed kilku lat widziałeś na ten temat czy nie? U mnie na 30 osób na zmianie jest jedna może dwie które jeszcze zakładają koszar pod US. Sam jak jest wyjazd to rozbieram się do majtek i tshirta i na to ubieram US, koszara od jakiś 8 lat nie założyłem pod US. Nawet w zimę staram się nie zakładać koszara, i buty raczej wysokie skórzane ale zależy do czego jadę, bo do pożaru wole zdecydowanie gumowce a cała reszta haixy
.     U mnie na 3 zmianach jest po32 osoby 17 osób pelni służbę i nikt się nie rozbiera z koszarowki. A tak serio to ciekawe ile jest takich osób Które po dzwonkach rozbierają się do majtek i wskakują w US????

Offline czesoi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 22, 2022, 20:31:30 »
A ja każdorazowo w okresie letnim ściągam z siebie koszarówkę i wyjeżdżam do zdarzenia tylko w ubraniu specjalnym.
Zimą różnie z tym jest (zależy od temperatury), ponieważ nie mamy ubrań termoaktywnych i jak jest zimno to zostawiam pod spodem koszar, aby nie zmarznąć.

W "kaloszach" też nie wyjeżdżam od jakiegoś roku. Mam skórzane obuwie specjalne, które jest lepiej dopasowane do stopy, zapewnia lepszy komfort pracy (np. wejście po drabinie) i nie obciera łydek (gumowce gołą łydkę potrafią obetrzeć).
Jeśli jesteś kierowcą, ok, sam jeździłem w skórzanych. Jeżeli pracujesz w rocie przy pożarze, tylko buty gumowe przechodzą badania na ochronę przed porażeniem napięciem do 1kV, są bezpieczniejsze pod tym względem.

Jeśli mają oczywiście zrobiony raz w roku przegląd. U nas w KP gumowce nigdy nie miały robionych przeglądów, stąd też jeżdżę w haixach.
I z drugiej strony całą zmiana pod US ma gacie i t-shirt.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 22, 2022, 20:52:39 »
Jeszcze nie widziałem nikogo że by zdejmował cały koszar i jechał w samych majtkach pod US do akcji no nie  :cooo: . Druga sprawa o czym wy piszecie jakie 2 pary butów wysokich dwa ubrania specjalne szok , ciężko się doprosić o drugą parę rękawic. Komendy walczą o przetrwanie że by budżet starczył do końca roku.

To gdzie Ty robisz w takim razie? Chcesz mi powiedzieć ze każdy u Ciebie pod US ma przynajmniej spodnie z koszara a nawet cały komplet? Jaja sobie robisz czy tak na poważnie? A pismo KG z przed kilku lat widziałeś na ten temat czy nie? U mnie na 30 osób na zmianie jest jedna może dwie które jeszcze zakładają koszar pod US. Sam jak jest wyjazd to rozbieram się do majtek i tshirta i na to ubieram US, koszara od jakiś 8 lat nie założyłem pod US. Nawet w zimę staram się nie zakładać koszara, i buty raczej wysokie skórzane ale zależy do czego jadę, bo do pożaru wole zdecydowanie gumowce a cała reszta haixy
.     U mnie na 3 zmianach jest po32 osoby 17 osób pelni służbę i nikt się nie rozbiera z koszarowki. A tak serio to ciekawe ile jest takich osób Które po dzwonkach rozbierają się do majtek i wskakują w US????

Cała moja zmiana (30 osób, 18 na na służbie) tak robi, jedna może dwie osoby zostawiają koszar, w lato tez tak robicie? Latacie z koszarem pod US? A
Może Twoje posty to ironia i sobie jaja ze mnie robisz a ja tego nie wyczułem?:D bo nie potrafię sobie wyobrazić ze może być 30 chłopa plus być może jakieś kobiety i żadnej mądrej osoby która wam nie powie ze robicie ch*owo

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 22, 2022, 22:41:55 »
A ja każdorazowo w okresie letnim ściągam z siebie koszarówkę i wyjeżdżam do zdarzenia tylko w ubraniu specjalnym.
Zimą różnie z tym jest (zależy od temperatury), ponieważ nie mamy ubrań termoaktywnych i jak jest zimno to zostawiam pod spodem koszar, aby nie zmarznąć.

W "kaloszach" też nie wyjeżdżam od jakiegoś roku. Mam skórzane obuwie specjalne, które jest lepiej dopasowane do stopy, zapewnia lepszy komfort pracy (np. wejście po drabinie) i nie obciera łydek (gumowce gołą łydkę potrafią obetrzeć).
Jeśli jesteś kierowcą, ok, sam jeździłem w skórzanych. Jeżeli pracujesz w rocie przy pożarze, tylko buty gumowe przechodzą badania na ochronę przed porażeniem napięciem do 1kV, są bezpieczniejsze pod tym względem.

Jeśli mają oczywiście zrobiony raz w roku przegląd. U nas w KP gumowce nigdy nie miały robionych przeglądów, stąd też jeżdżę w haixach.
I z drugiej strony całą zmiana pod US ma gacie i t-shirt.
U mnie badanie butów co roku, jeśli któreś nie przejdą badania, zakupione są nowe.
Pod nomex bez spodni , ewentualnie komplet koszulka i kalesonki termo, lub koszulka długi rękaw podbarierowa - zakupione przez komendę. Nie jest u mnie źle pod tym względem. Każdy otrzymał 2 koszulki długi rękaw termo, kalesonki termo, koszulka długi rękaw podbarierowa.

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 22, 2022, 22:49:39 »
Jeśli jesteś kierowcą, ok, sam jeździłem w skórzanych. Jeżeli pracujesz w rocie przy pożarze, tylko buty gumowe przechodzą badania na ochronę przed porażeniem napięciem do 1kV, są bezpieczniejsze pod tym względem.
Nie jestem kierowcą. Jestem ratownikiem.
Przeglądy butów? Serio? Tak jak ktoś już napisał obuwie specjalne powinno raz w roku przejść przegląd. U mnie nikt tego nie robi. Skoro i tak nie mam na to kwitu, ani pewności, ze jest elektroizolacyjnosc, to jeżdżę w skórzanych,  bo po prostu jest mi dużo wygodniej, a bardzo cenie sobie komfort pracy.

Skoro zakładacie koszarówkę pod ubranie specjalne, bo kiedyś tak bylo, to z kurtek do ratownictwa technicznego (lekkich, albo jak niektórzy mawiają "letnich") też nie korzystacie, bo całe życie jeździliście w grubych UPS-ach?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2022, 22:57:22 wysłana przez strazak ochotnik »
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 23, 2022, 11:15:25 »
Jeśli jesteś kierowcą, ok, sam jeździłem w skórzanych. Jeżeli pracujesz w rocie przy pożarze, tylko buty gumowe przechodzą badania na ochronę przed porażeniem napięciem do 1kV, są bezpieczniejsze pod tym względem.
Nie jestem kierowcą. Jestem ratownikiem.
Przeglądy butów? Serio? Tak jak ktoś już napisał obuwie specjalne powinno raz w roku przejść przegląd. U mnie nikt tego nie robi. Skoro i tak nie mam na to kwitu, ani pewności, ze jest elektroizolacyjnosc, to jeżdżę w skórzanych,  bo po prostu jest mi dużo wygodniej, a bardzo cenie sobie komfort pracy.

Skoro zakładacie koszarówkę pod ubranie specjalne, bo kiedyś tak bylo, to z kurtek do ratownictwa technicznego (lekkich, albo jak niektórzy mawiają "letnich") też nie korzystacie, bo całe życie jeździliście w grubych UPS-ach?
Przeczytaj mój poprzedni post, to zrozumiesz, że w mojej JRG jeździ się w bieliźnie termo lub podbarierowej pod nomexem.
Będąc KDR-em, ponieważ odpowiadam za bezpieczeństwo strażaka, do pożaru kazałbym ubrać obuwie gumowe. Nie interesuje , mnie komfort w butach skórzanych tylko bezpieczeństwo. W obuwiu gumowym, który z założenia chroni przed porażeniem - nawet jeżeli nie był ponownie badany - masz 50/50, że jest bezpiecznie, w przeciwieństwie do buta skórzanego, który nie jest przeznaczony do ochrony przed porażeniem.
Słabą macie komendę, skoro nie dba o swoich strażaków. Tyle w temacie.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 23, 2022, 11:47:34 »
Jeśli jesteś kierowcą, ok, sam jeździłem w skórzanych. Jeżeli pracujesz w rocie przy pożarze, tylko buty gumowe przechodzą badania na ochronę przed porażeniem napięciem do 1kV, są bezpieczniejsze pod tym względem.
Nie jestem kierowcą. Jestem ratownikiem.
Przeglądy butów? Serio? Tak jak ktoś już napisał obuwie specjalne powinno raz w roku przejść przegląd. U mnie nikt tego nie robi. Skoro i tak nie mam na to kwitu, ani pewności, ze jest elektroizolacyjnosc, to jeżdżę w skórzanych,  bo po prostu jest mi dużo wygodniej, a bardzo cenie sobie komfort pracy.

Skoro zakładacie koszarówkę pod ubranie specjalne, bo kiedyś tak bylo, to z kurtek do ratownictwa technicznego (lekkich, albo jak niektórzy mawiają "letnich") też nie korzystacie, bo całe życie jeździliście w grubych UPS-ach?
Przeczytaj mój poprzedni post, to zrozumiesz, że w mojej JRG jeździ się w bieliźnie termo lub podbarierowej pod nomexem.
Będąc KDR-em, ponieważ odpowiadam za bezpieczeństwo strażaka, do pożaru kazałbym ubrać obuwie gumowe. Nie interesuje , mnie komfort w butach skórzanych tylko bezpieczeństwo. W obuwiu gumowym, który z założenia chroni przed porażeniem - nawet jeżeli nie był ponownie badany - masz 50/50, że jest bezpiecznie, w przeciwieństwie do buta skórzanego, który nie jest przeznaczony do ochrony przed porażeniem.
Słabą macie komendę, skoro nie dba o swoich strażaków. Tyle w temacie.
Proponuję kolego Spartan998 przeczytanie bardzo dokładnie instrukcji obsługi ww. obuwia gumowego, bo może się okazać że to u was nie dbają o strażaków PB i macie słabą komendę. A jak nie wiesz o co chodzi to porozmawiaj każdego BHP-owca co ma do czynienia z pracą np. elektryków. A jako KDR uważaj z tym "założeniem ochrony przed porażeniem".
pozdrawiam
 

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 23, 2022, 14:08:41 »
Tak nawiasem mówiąc, to po co w ogóle te pismo z KG regulujące kwestie/zasady noszenia ubrań specjalnych, wprowadzenia stref czystych, brudnych, itp.? A no niestety dlatego, że chyba mało która komenda wdrożyła w życie zapisy "nowego" (od roku) rozporządzenia dot. bhp w PSP...Przecież to wszystko jest tam zapisane! Ktoś zapisałam tam małą rewolucję w kwestiach o których jest ten post, ale niestety mało który 01 chce lub nie chce być świadomy i egzekwować zapisy tegoż rozporządzenia (bo od tego m.in. jest).
Tak jak piszą niektórzy koledzy wyżej "ciężko kruszyć beton w PSP", który oburza się na to, że np. "w piżamie" czyt. ubraniu koszarowym nie należy działać jednocześnie w US. Niestety o tym, w którym miejscu jesteśmy obecnie dowodzi liczba postów oponentów w tej sprawie...A już hitem tego wszystkiego jest to, że ci oponenci tak marudzili przez lata jakie te ubrania koszarowe to badziewie, a tu jeszcze kolejne sorty wprowadzają - te to się będą brudziły...

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 23, 2022, 14:25:48 »
Jeśli jesteś kierowcą, ok, sam jeździłem w skórzanych. Jeżeli pracujesz w rocie przy pożarze, tylko buty gumowe przechodzą badania na ochronę przed porażeniem napięciem do 1kV, są bezpieczniejsze pod tym względem.
Nie jestem kierowcą. Jestem ratownikiem.
Przeglądy butów? Serio? Tak jak ktoś już napisał obuwie specjalne powinno raz w roku przejść przegląd. U mnie nikt tego nie robi. Skoro i tak nie mam na to kwitu, ani pewności, ze jest elektroizolacyjnosc, to jeżdżę w skórzanych,  bo po prostu jest mi dużo wygodniej, a bardzo cenie sobie komfort pracy.

Skoro zakładacie koszarówkę pod ubranie specjalne, bo kiedyś tak bylo, to z kurtek do ratownictwa technicznego (lekkich, albo jak niektórzy mawiają "letnich") też nie korzystacie, bo całe życie jeździliście w grubych UPS-ach?
Przeczytaj mój poprzedni post, to zrozumiesz, że w mojej JRG jeździ się w bieliźnie termo lub podbarierowej pod nomexem.
Będąc KDR-em, ponieważ odpowiadam za bezpieczeństwo strażaka, do pożaru kazałbym ubrać obuwie gumowe. Nie interesuje , mnie komfort w butach skórzanych tylko bezpieczeństwo. W obuwiu gumowym, który z założenia chroni przed porażeniem - nawet jeżeli nie był ponownie badany - masz 50/50, że jest bezpiecznie, w przeciwieństwie do buta skórzanego, który nie jest przeznaczony do ochrony przed porażeniem.
Słabą macie komendę, skoro nie dba o swoich strażaków. Tyle w temacie.
Proponuję kolego Spartan998 przeczytanie bardzo dokładnie instrukcji obsługi ww. obuwia gumowego, bo może się okazać że to u was nie dbają o strażaków PB i macie słabą komendę. A jak nie wiesz o co chodzi to porozmawiaj każdego BHP-owca co ma do czynienia z pracą np. elektryków. A jako KDR uważaj z tym "założeniem ochrony przed porażeniem".
pozdrawiam
Jak dla mnie, możecie jeździć w kapciach do zdarzeń. Bardzo duży komfort.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 23, 2022, 20:22:08 »
popłaczę się jak przeczkolak
Jeśli jesteś kierowcą, ok, sam jeździłem w skórzanych. Jeżeli pracujesz w rocie przy pożarze, tylko buty gumowe przechodzą badania na ochronę przed porażeniem napięciem do 1kV, są bezpieczniejsze pod tym względem.
Nie jestem kierowcą. Jestem ratownikiem.
Przeglądy butów? Serio? Tak jak ktoś już napisał obuwie specjalne powinno raz w roku przejść przegląd. U mnie nikt tego nie robi. Skoro i tak nie mam na to kwitu, ani pewności, ze jest elektroizolacyjnosc, to jeżdżę w skórzanych,  bo po prostu jest mi dużo wygodniej, a bardzo cenie sobie komfort pracy.

Skoro zakładacie koszarówkę pod ubranie specjalne, bo kiedyś tak bylo, to z kurtek do ratownictwa technicznego (lekkich, albo jak niektórzy mawiają "letnich") też nie korzystacie, bo całe życie jeździliście w grubych UPS-ach?
Przeczytaj mój poprzedni post, to zrozumiesz, że w mojej JRG jeździ się w bieliźnie termo lub podbarierowej pod nomexem.
Będąc KDR-em, ponieważ odpowiadam za bezpieczeństwo strażaka, do pożaru kazałbym ubrać obuwie gumowe. Nie interesuje , mnie komfort w butach skórzanych tylko bezpieczeństwo. W obuwiu gumowym, który z założenia chroni przed porażeniem - nawet jeżeli nie był ponownie badany - masz 50/50, że jest bezpiecznie, w przeciwieństwie do buta skórzanego, który nie jest przeznaczony do ochrony przed porażeniem.
Słabą macie komendę, skoro nie dba o swoich strażaków. Tyle w temacie.
Proponuję kolego Spartan998 przeczytanie bardzo dokładnie instrukcji obsługi ww. obuwia gumowego, bo może się okazać że to u was nie dbają o strażaków PB i macie słabą komendę. A jak nie wiesz o co chodzi to porozmawiaj każdego BHP-owca co ma do czynienia z pracą np. elektryków. A jako KDR uważaj z tym "założeniem ochrony przed porażeniem".
pozdrawiam
Jak dla mnie, możecie jeździć w kapciach do zdarzeń. Bardzo duży komfort.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 26, 2022, 17:18:56 »
To pismo to oczywista oczywistość. Przerażające jest natomiast to, że KG musiała to rozesłać po kraju żeby to betonowi uświadomić. Od kilku lat zmiany służby w koszarówkach, flagi, minuty ciszy również. Strefy może nie są idealne ale to zależy już od warunków istniejących jednostek. Większość ma drugi komplet US, jest również wspólna rezerwa. Każdy może sobie rano wrzucić do auta i już na miejscu działań przebrać w świeży. Wszyscy mają bieliznę podbarierową. Wszystko da się zrobić, świadomość rośnie, to zaprocentuje.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 26, 2022, 18:02:57 »
Tak nawiasem mówiąc, to po co w ogóle te pismo z KG regulujące kwestie/zasady noszenia ubrań specjalnych, wprowadzenia stref czystych, brudnych, itp.? A no niestety dlatego, że chyba mało która komenda wdrożyła w życie zapisy "nowego" (od roku) rozporządzenia dot. bhp w PSP...Przecież to wszystko jest tam zapisane! Ktoś zapisałam tam małą rewolucję w kwestiach o których jest ten post, ale niestety mało który 01 chce lub nie chce być świadomy i egzekwować zapisy tegoż rozporządzenia (bo od tego m.in. jest).
Tak jak piszą niektórzy koledzy wyżej "ciężko kruszyć beton w PSP", który oburza się na to, że np. "w piżamie" czyt. ubraniu koszarowym nie należy działać jednocześnie w US. Niestety o tym, w którym miejscu jesteśmy obecnie dowodzi liczba postów oponentów w tej sprawie...A już hitem tego wszystkiego jest to, że ci oponenci tak marudzili przez lata jakie te ubrania koszarowe to badziewie, a tu jeszcze kolejne sorty wprowadzają - te to się będą brudziły...
Jesteś Kolego w błędzie.

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 03, 2022, 18:06:05 »
Panowie 2 pytania jak to u Was wygląda.
1. Gdzie i w którym momencie zakładacie bieliznę termo?
2. Co ubieracie zimą na zmianę służby jeśli nie US?

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Zmiana służby w ubraniu specjalnym.
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 04, 2022, 12:42:35 »
Panowie 2 pytania jak to u Was wygląda.
1. Gdzie i w którym momencie zakładacie bieliznę termo?
2. Co ubieracie zimą na zmianę służby jeśli nie US?

1. Niektórzy chodzą w termo całą służbę, ja mam bieliznę podbarierowa na wieszaku i jak jest wyjazd to zakładam, zależy też do czego jedziemy, jeśli chodzi o typowe termo to w zimie zwłaszcza chodzę całą służbę

2. Nie wiemy bo do tej pory zmiana była w US, ale raczej zwykły koszar wystarczy?