Autor Wątek: Problemy ze wzrokiem po 14 latach służby .pomocy !!  (Przeczytany 2663 razy)

Offline TomekAtomek87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Problemy ze wzrokiem po 14 latach służby .pomocy !!
« dnia: Wrzesień 06, 2022, 20:44:37 »
Witam serdecznie niedawno byłem na badaniach okresowych corocznych i lekarz stwierdził mi astygmatyzm i wadę wzroku.miałem przed służba laserowa korekcje wzroku lecz nie usunęła ona wady do 0 .i teraz mam zagadkę co jeśli lekarz nie podpisze mi badań za rok nie będę miał jeszcze pełnych 15 lat.czy mogę zostać na podziale np pracując w soczewkach czy np na wizytę kontrolna lepiej ubrać soczewki i nie mówić Nic lekarzowi proszę powiedzcie mi jakie są opcje i jakie są możliwe rozwiązania

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Problemy ze wzrokiem po 14 latach służby .pomocy !!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2022, 20:53:16 »
Kombinować z zakładaniem soczewek licząc że lekarz nie zauważy? Chyba jedne z pierwszych pytań u okulisty to czy nosi Pan okulary albo soczewki. A jak mu nakłamiesz a on zauważy to jeszcze po złości za kłamanie może Ci w papierach napsuć.
Opcja w razie czego jest jedna- na PB straż pożarna się nie kończy. Są zapewne u was miejsca w biurze, SK? Albo osoby które chętnie by się zamieniły?
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Problemy ze wzrokiem po 14 latach służby .pomocy !!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2022, 23:33:45 »
Miałem na PB wielu kumpli z wadami wzroku, nosili okulary, soczewki, prowadzili pojazdy w okularach i nie mieli żadnego problemu z corocznymi badaniami lekarskimi. Proponuję udanie się na wizytę do lekarza okulisty w przychodni MSWiA i przedstawienie problemu - co on powie na Twój konkretny przypadek.
pozdrawiam

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Problemy ze wzrokiem po 14 latach służby .pomocy !!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2022, 10:33:39 »
Cześć. Ja mam astygmatyzm stwierdzony kiedy byłem jeszcze na stażu (niewielka wada, jedno oko 0,5, drugie 0,75). Żaden z lekarzy orzeczników nigdy nie robił problemów z podpisaniem badań, a przerabiałem już kilku. Głowa do góry. Poza tym, jak napisano wyżej, świat nie kończy się na PB. Pozdrawiam.
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Problemy ze wzrokiem po 14 latach służby .pomocy !!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2022, 16:31:04 »
Kolego bez stresu. Ja mam astygmatyzm, pracuję na podziale i w corocznym zaświadczeniu po badaniach okresowych mam wpis "praca na wysokości powyżej 3 m w soczewkach"...i tyle :stop:

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Problemy ze wzrokiem po 14 latach służby .pomocy !!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2022, 21:49:29 »
czołem
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 października 2018 r. w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służbie Ochrony Państwa;
Dział IV – Narząd wzroku ; kolumna 8 (dotyczy funkcjonariuszy PSP w służbie) - dopasuj do swojej wady;