Pożarnictwo > Taktyka działań ratowniczych

Sprowadzanie LPR

(1/2) > >>

mixxol1998:
Witam mam pytanie czy przy sprowadzaniu na ziemie LPR musi być samochód średni/ciężki czy może być samochód lekki ?

Yywicio:

--- Cytat: mixxol1998 w Wrzesień 01, 2022, 20:23:55 ---Witam mam pytanie czy przy sprowadzaniu na ziemie LPR musi być samochód średni/ciężki czy może być samochód lekki ?
Nie musi.

Wszystko zależy czy jest dzien- noc jaki jest teren ile jest ludzi a ostatecznie i tak pilot zdecyduje.

--- Koniec cytatu ---

mixxol1998:
Może się źle wysłowiłem przepraszam bardziej chodzi mi czy jest gdzieś zapisane czy też być może w jakiś zasadach dysponowania aby na sprowadzanie LPR z użyciem pojazdu powinien być samochód średni/ciężki

kandydatSA:
Jeśli już to zabezpieczenie miejsca lądowoania, śmigłowca LPR się nie sprowadza, to pilot decyduje gdzie będzie lądował, może się ewentualnie sugerować miejscem przygotowanym przez straż

lukaszenko:
Z tego co wiem, nie ma takiej zasady co do pojazdu będącego na miejscu zdarzenia. Musi to być pojazd oznakowany i mający sygnały świetlne. W porze nocnej musi to być obowiązkowo pojazd. W ciągu dnia wystarczą sami ratownicy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej