Autor Wątek: Czy ciężko jest się dostać do psp z ulicy?  (Przeczytany 7083 razy)

Offline Goku

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Czy ciężko jest się dostać do psp z ulicy?
« dnia: Sierpień 22, 2022, 21:08:20 »
Witam pytanie tak jak wyżej.Gdzie się nie zapytam to każdy odpowiada że przyjęcie do psp graniczy z cudem.Ogolnie brałem pod uwagę też służbę w policji gdzie podobno bardzo łatwo jest sie dostać- czy faktycznie tak jest? Zawsze gdy spoglądam na nabory do psp w różnych miejscowosciach to tych wolnych miejsc jest mało np 2,4 rzadko np 8,10 i tu pytanie
Spośród tych np 40,50 kandydatów faktyczniemoje szansę są zerowe startując z ulicy? Co sądzicie o tym? Podzielacie opinie że ciężko jest sie dostac do psp a "łatwo" do policji? Psp to było by marzenie dla mnie ale spośród tylu "koksów" naprawdę szansę są aż tak małe? Czy znacie przypadki gdzie wasz znajomy przeszedł cała rekrutacje i się nie doczekał naboru przez co minęło pół roku po czym testy "wygasły" i ten ktoś nie został przyjęty?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2022, 21:12:12 wysłana przez Goku »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Czy ciężko jest się dostać do psp z ulicy?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2022, 23:53:37 »
2-4  miejsca i 50 kandydatów. Kiedy 15-20 lat temu?.
Ostatni nabór u mnie to 2 miejsca i 8 chętnych z czego 3 to wielokrotna repeta bez szans na zaliczenie sprawnościówki, i żadnego kandydata z naszego powiatu przy czym cala 5 powyżej trzydziestki. Sprawnościówkę przeszedł  1 wziął kwity i poszedł na nabór do innej kp bo do nas miał ponad 130 km.
To mniej więcej  daje obraz jak trudno jest dostać się do straży prawdziwy koszmar.
Przecież my bierzemy już wszystko co jest wstanie wejść na 4 piętro bez windy i poprawnie się przedstawić na rozmowie kwalifikacyjnej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2022, 09:48:50 wysłana przez pb11 »

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Czy ciężko jest się dostać do psp z ulicy?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2022, 08:51:16 »
Po ostatnich trzech naborach średnia to:
Etaty 2
Łącznie kandydatów 20+
Po sprawnościówce 10+
Dwie osoby z zerową liczbą punktów dodatkowych
Dwóch z 25 -30.
I ci z najwyższą liczbą punktów przechodzą zazwyczaj (jeszcze badania).
Spoza powiatu większość zdecydowana.

Offline Goku

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Czy ciężko jest się dostać do psp z ulicy?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2022, 15:41:40 »
Ale tak szczerze mam jakieś szanse dostać się z ulicy?
Mam średnie wykształcenie z elektromechaniki które pewnie nic się nie liczy do punktacji,  mogę porobić kilka kursów na podesty, hdsy napełnianie butli itp prawko kat C oczywiście
Ale pytanie czy to nie będzie za mało gdzie inni mogą mieć ze 20-30 punktow więcej... wtedy to już pewno brak szans

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Czy ciężko jest się dostać do psp z ulicy?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2022, 21:29:30 »
Zalezy od miejsca naboru. W powiatach z dużą liczbą OSP gorzej, w duzych miastach szanse rosną.

Offline Pawello6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Czy ciężko jest się dostać do psp z ulicy?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2023, 14:31:28 »
To wszystko zależy od miejsca naboru, ale w większych miastach jest raczej ciężej się dostać niż w przypadku mniejszych miast

__________________
piękne kołdry 160x200
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2023, 11:09:18 wysłana przez Pawello6 »