Autor Wątek: Odp: Działania we Francji  (Przeczytany 5097 razy)

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline Pabson

• Początkujący
  • *
Odp: Działania we Francji
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 22, 2022, 13:55:04 »
Liczone będzie 16h na dzień, do tego 270 euro wyszło za diety. Nagroda od MSWiA (nie wiadomo ile) nagroda od swojego komendanta (może być choć nie musi). 3 dni urlopu od KG. Ludzie którzy pojechali (w tym ja) gratyfikacje oddają na drugi plan. Liczyła się przygoda, doświadczenie, nowe znajomości. Jeśli chodzi o nasze ubrania, nie było tragedii. Upały nas ominęły

Co do samej jazdy. Powrót trwał 2,5 dnia. 33 h samej jazdy. Każde auto miało dwóch kierowców. Dziennie 5,5h za kółkiem. Zmiany kierowców co 2-3h
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2022, 06:46:50 wysłana przez Butel »

Offline mietek90

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 22, 2022, 16:06:59 »
Pan Siusiek napisał : "A 17 h za kierownicą.. ciągiem. I nikt nie pytał czy zrobić jakąś przerwę."
Trzeba mieć nieźle zryty  łeb, żeby jechać 17 godzin ciągiem i się nie odezwać. Taki kierowca to zwykły bandzior za kierownicą. No ale każdy ma swój rozum i jaja.

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 22, 2022, 17:59:52 »
Pan Siusiek napisał : "A 17 h za kierownicą.. ciągiem. I nikt nie pytał czy zrobić jakąś przerwę."
Trzeba mieć nieźle zryty  łeb, żeby jechać 17 godzin ciągiem i się nie odezwać. Taki kierowca to zwykły bandzior za kierownicą. No ale każdy ma swój rozum i jaja.
Kolego...może nie teraz jechałem ale uwierz mi że na 28 aut wracaliśmy tyle godzin. Na pace nie było drugiego kierowcy. Może to niedaleka przeszłość ale myślę że skoro teraz na każdym aucie było dwóch kierowców to wczesniej to skorygowali. I nie trzeba mieć zrytego łba.

Offline SainT

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 23, 2022, 19:53:36 »
"Na pace nie było drugiego kierowcy." Siebie widzisz co piszesz? PSP to zwykła firma żaden prestiż aby robić takie coś. Zawodowi kierowcy co mogą, potrafią,  żaden z PSP kierowca niema takich umiejętności i przyzwyczajenia do zawodowcy a jednak oni maja ograniczenia. A później przypadki znane nam z PSP co się dzieje. Zarabiamy jak produkcja w zakładach pracy w PL ale każdy dupę chce nadstawić masakra ja większych dupowłazów jak w PSP nie widziałem.

Offline Pabson

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 23, 2022, 19:59:19 »
Tak jak kolega wyżej pisze. Ktoś kto tyle spędził za kółkiem, sry ale jest bez mózgiem, przestępcą i tyle w temacie. Mi nikt łba nie urwał jak po godzinie jazdy zgłosiłem że potrzebuję podmiany bo czuję że nie jestem skoncentrowany. A jeśli w tych autobusach nie było zmienników i tyle godzin pracy to powinien polecieć ten, który tak to zorganizował. Pozdrawiamy

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 23, 2022, 21:08:14 »
"Na pace nie było drugiego kierowcy." Siebie widzisz co piszesz? PSP to zwykła firma żaden prestiż aby robić takie coś. Zawodowi kierowcy co mogą, potrafią,  żaden z PSP kierowca niema takich umiejętności i przyzwyczajenia do zawodowcy a jednak oni maja ograniczenia. A później przypadki znane nam z PSP co się dzieje. Zarabiamy jak produkcja w zakładach pracy w PL ale każdy dupę chce nadstawić masakra ja większych dupowłazów jak w PSP nie widziałem.
Wiesz co znaczy wyjazd centralnego dowodu operacyjnego...chyba nie wiesz bo gdy na zmianie jest dwóch kierowców to jedzie obsada bez możliwości zamian ani w rozkazie ani swd zgodnie z poleceniem SKKP/M. Poczytajcie sb koledzy o tym. A po drugie nie jesteśmy firmą transportową gdzie te przepisy egzekwujemy. Piszę o takich ekstremalnych wyjazdach. Moduł taki jak jechał do Francji był przygotowywany dużo wcześniej...

Offline Pabson

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 23, 2022, 21:22:46 »
Może wróćmy do tematu. Z chęcią odpowiem na pytanie jak będę znał odpowiedzi. Dojazd i przyjazd z Francji był zorganizowany w logiczny sposób. Częste zmiany kierowców i noclegi. Oby tak dalej planowali podróże.

Offline młody786

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 23, 2022, 22:30:52 »
U nas moduł był przygotowywany w taki sposób. :)  godzina 21 telefon z KW o wytypowaniu osób lub osób chętnych na wyjazd do Francji.... To jak można mówić że moduł był szykowany dużo wcześniej....  ;)  postaw się a zastaw się....

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 24, 2022, 00:01:10 »
U nas moduł był przygotowywany w taki sposób. :)  godzina 21 telefon z KW o wytypowaniu osób lub osób chętnych na wyjazd do Francji.... To jak można mówić że moduł był szykowany dużo wcześniej....  ;)  postaw się a zastaw się....

Poszczególne woj.  mają dyżury  w określone miesiące roku twoja kp zgłasza gotowość na każdy okres dyżuru,  ktoś dał ciała ale u Ciebie.

. A po drugie nie jesteśmy firmą transportową gdzie te przepisy egzekwujemy. Piszę o takich ekstremalnych wyjazdach.

Pogrążasz się.

Wiesz co znaczy wyjazd centralnego dowodu operacyjnego...chyba nie wiesz bo gdy na zmianie jest dwóch kierowców to jedzie obsada bez możliwości zamian ani w rozkazie ani swd zgodnie z poleceniem SKKP/M

No to kolega sobie doczyta a potem nam pokaże który zapis w zasadach coo coś takiego nakazuje lub jakikolwiek inny obowiązujący przepis który narzuca takie rozwiązania.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2022, 10:52:24 wysłana przez pb11 »

Offline dysfire

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 24, 2022, 13:34:53 »

Offline młody13

• "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 24, 2022, 13:39:13 »
Może wypowie się ktoś, kto był  i ewentualnie zdementuje

https://medianarodowe.com/2022/08/18/pozary-we-francji-strazacy-ich-nie-gasza-bo-nie-przyjeli-szczepionki-covid-19/
  Jeśli to prawda to słabo z solidarnością w strażackim środowisku międzynarodowym.

Offline dysfire

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 31, 2022, 14:24:05 »