Rozwój osobisty i zawodowy > Kto pyta, ten... liczy na odpowiedź

Zapytanie o Wojskową Straż Pożarną

(1/1)

Yaro161:
Witam.

Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat pracy w wojskowej straży pożarnej.

Szukałem troszkę informacji w tym temacie ale nie ma za wiele konkretów np takich jak: czy trudno sie tam dostać; limit wiekowy; misje zagraniczne wchodzą w grę; system zmianowy; okresy umowy; widełki zarobków od najniższego szczebla (identyczne jak szergowego zawodowego lub inny system wynagdodzeń i dodatków); szkolenia; ewentualny awans na wyższy stopnień?

Może jest jakieś inne forum gdzie jest wiecej info na temat WSP?

Z góry dziękuję za poświęcony czas na udzielenie mi odpowiedzi na dowolne zagadnienie.

Pozdrawiam serdecznie.

Diabełcspsp:
A może ktoś wie jak jest ze służbą wojskowa, doliczają do emerytury przed osiągnięciem 15 lat w PSP, czy po 15 latach.

mpolskie:
Ale chcesz się dostać do WSP jako cywil, żołnierz czy strażak? Bo każda z tych opcji to inna droga. Jako cywil - zarobki zazwyczaj minimalne, jako żołnierz - zarobki MONowskie, jako strażak - zarobki zgodne z naszymi przepisami. System zazwyczaj 24/48, ale to zależne też od jednostki. Jak zacząć - o ile mnie pamięć nie myli to jako cywil dowiesz się wszystkiego w dziale kadr danej jednostki  i tam zaczniesz, jako żołnierz w WKU właściwym terytorialnie, a jako strażak PSP musisz się starać o przeniesienie do Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej.

młody786:
Służbę wojskową doliczasz przed a nie po 15 latach służby w PSP .

Radhezz:

--- Cytat: Yaro161 w Sierpień 14, 2022, 15:38:51 ---czy trudno sie tam dostać
--- Koniec cytatu ---
Dość tak... Z PSP chyba najłatwiej jest się przenieść.

--- Cytat: Yaro161 w Sierpień 14, 2022, 15:38:51 ---misje zagraniczne wchodzą w grę
--- Koniec cytatu ---
Raczej nie.

--- Cytat: Yaro161 w Sierpień 14, 2022, 15:38:51 ---widełki zarobków od najniższego szczebla
--- Koniec cytatu ---
Stawki uposażenia zasadniczego masz ogólnodostępne - jak dla żołnierzy zawodowych, zależnie od stopnia. Dodatki są, ale trudno określić ich nawet zbliżoną wartość ze względu na różne stawki w różnych jednostkach.
Jako cywil kokosów nie zarobisz -ze dwa lata temu miałem możliwość wejścia na etat cywilny do JW, to wychodziła najniższa krajowa + dodatek stażowy (po 5 latach 5%, potem już naliczane co roku). Przy czym dodatek stażowy zaliczają tylko za pracę na umowie - jak ktoś miał firmę, lub robił na umowach cywilnoprawnych to nie liczy mu się nic. Jak jest ze służbą - czy się liczy - nie wiem.

--- Cytat: Yaro161 w Sierpień 14, 2022, 15:38:51 ---okresy umowy
--- Koniec cytatu ---
Jako żołnierz w korpusie szeregowych pełnisz służbę kontraktową, pierwszy kontrakt jest na 2 lata z reguły, najdłuższe są na 6 lat. Jako podoficer jesteś w służbie stałej, no a cywil to wiadomo - umowa o pracę.

--- Cytat: Yaro161 w Sierpień 14, 2022, 15:38:51 ---ewentualny awans na wyższy stopnień?
--- Koniec cytatu ---
Przychodząc jako szeregowy, awansujesz w ramach tego korpusu - st. szeregowy i nowy jeszcze ma być st. szeregowy specjalista. Różnica w wypłacie ok. 50zł przy każdym awansie. Na podoficerkę w służbie szanse są, ale nie za wielkie, bo liczba miejsc jest mocno ograniczona, niektórzy latami czekają na miejsce. Ale tu już bazowo jest ok. 1000zł różnicy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej