Autor Wątek: N-Niezdolny  (Przeczytany 3943 razy)

Offline V_14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
N-Niezdolny
« dnia: Sierpień 02, 2022, 12:02:00 »
Witam,

Jako kandydat przeszedłem badania lekarskie u wszystkich specjalistów. Wszyscy wpisali "zdolny" (łącznie z ortopedą, który nie wymagał zdjęcia RTG kręgosłupa). Rejonowa Komisja Lekarska, u której byłem zadecydowała jednak, że zdjęcie RTG jest wymagane. W ten sam dzień wykonałem dane zdjęcie, po czym dostarczyłem je do Komisji. Rejonowa Komisja Lekarska uznała, że jestem niezdolny do służby w PSP z powodu wykrytej skoliozy. Złożyłem odwołanie do Centralnej Komisji w Gdańsku. Od tego czasu dostałem dwa listy. Jeden od Rejonowej Komisji, w którym poinformowano mnie, że moje orzeczenie z całą dokumentacją przesłane zostało do CKL w Gdańsku i drugi list już od CKL, która informuje mnie, że moje odwołanie zostanie rozpatrzone na podstawie zebranej w sprawie dokumentacji. Teraz czekam na kolejne informacje.

Po otrzymaniu od RKL decyzji o niezdolności do służby udałem się prywatnie do ortopedy, który na podstawie kolejnych zdjęć RTG (które wykonałem u niego) uznał, że skolioza jest niewielka, nie wymaga ona leczenia bądź rehabilitacji i według niego nie ma przeciwskazań do pracy fizycznej.

W tym miejscu chciałby zadać parę pytań:
1. Czy ktoś z Was może spotkał się już z taką sytuacją?
2. Czy skolioza faktycznie dyskwalifikuje służbę w PSP?
3. Czy skoro dostałem list, że moje odwołanie zostanie rozpatrzone na podstawie zebranej w sprawie dokumentacji, to czy będę musiał osobiście pojawić się na kolejnej komisji lub badaniach czy decyzja przyjdzie już pocztą?
4. Jak czas ma komisja na to, aby wysłać jakieś kolejne informacje?

Offline Oli1995

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: N-Niezdolny
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2023, 11:53:14 »
I jak zakończyła się sprawa ?
Jestem w Identycznej Sytuacji, N - niezdolna do służby, skolioza i inne bajery plus jakieś dodatkowe pobudzenia serca. Byłam u specjalistów i każdy mówił mi ze wszystko jest w normie i nie ma przeciwwskazań.  Do odwołania dołączyłam 4 opinie niezależnych specjalistów.
Zaraz będzie dzień 60 czekania na odpowiedz komisji.
Jak orzekli ?