Autor Wątek: Budynek usługuwy zakwaterowania turystycznego w lesie  (Przeczytany 947 razy)

Offline tetar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Budynek usługuwy zakwaterowania turystycznego w lesie
« dnia: Sierpień 01, 2022, 17:49:45 »
Witam
proszę o pomoc w sprawie budowy budynku w kontekście przepisów ppoż. - "budynku usługowego (zakwaterowania turystycznego)" - mały hotel / pensjonat ale w klimacie domu do wynajęcia z małymi samodzielnymi apartamentami na działce leśnej (!) nad jeziorem.

Dane wyjściowe planowanej inwestycji:
- działka pow. ponad 1ha bez istniejącej zabudowy
- na terenie działki znajduje się obszar większego lasu - teren Ls obejmuje również inne sąsiednie działki. Formalnie budynek ma być usytuowany w lesie mimo, że ten las jest wizualnie mocno przerzedzony.
- wydano Warunki Zabudowy dla budynku usług turystycznych (wcześniej obowiązywał MPZP, który stracił ważność)
- wg WZ teren nie wymaga zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne
- działka nad jeziorem ma linię brzegową
- bezpośredni dostęp do drogi publicznej
- budynek o 2 kondygnacjach (parter i piętro), wys. do 8m
- szacowana pow. zabudowy do 1000m2 (łącznie z garażami)
- szacowana powierzchnia użytkowa 900m2 (w tym 2 garaże po ok. 100m2)
- szacowana powierzchnia całkowita 1100m2
- 3-4 mini-apartamenty
- ilość osób / łóżek do 10.
- 2 duże garaże wbudowane w bryłę bud. na samochody osobowe i sprzęt wodny / rekreacyjny
- dużo przeszkleń w elewacjach - praktycznie w jednej od strony jeziora myśle, ze ok. 80% elewacji
- konstrukcja budynku tradycyjna (budynek murowany, stropy / dach (płaski) żelbetowe, na elewacjach cegła klinkierowa, lokalnie deskowanie elewacyjne, brak drewna konstrukcyjnego)
- budynek będzie stał w odległości od granic działek sąsiednich ponad 12m
- na terenie ma być też basen rekreacyjny (poj. ok. 52m3, może się przyda jako zbiornik wody ppoż oprócz jeziora)
- na działkach sąsiednich znajduje się zabudowa rekreacyjna turystyczna typu "domki letniskowe" ale nie mam pojęcia czy to zabudowa legalna czy nie - nikt nie ma zamiaru robić afery z tego tematu.
- w budynku nie będzie pomieszczeń zagrożonych wybuchem ;)

Przeglądałem forum szukając informacji i widzę, że generalnie jest duży problem z zabudową przy lesie. Jest kilka tematów odnoszących się do budowy przy działkach leśnych / granicy lasu (często z różnymi interpretacjami) ale nie znalazłem tematu budowy w samym lesie - dlatego przeglądając archiwalne wątki starałem się dosyć dokładnie opisać wizję budowy.

No i teraz pytanie do specjalistów o usytuowanie budynku w lesie jak taki budynek klasyfikować o wyżej opisanych szacowanych parametrach i funkcji - jakie warunki trzeba spełnić odnośnie przepisów ppoż?