Służba > Forum ochotników

Samodzielne działanie OSP spoza KSRG

<< < (2/3) > >>

azirafal:
Wobec tego poprosimy o interpretację, bo tak jak pisałem powinien wypowiedzieć się ktoś kto bardzo dobrze zna prawo.

pb11:
Tylko że ja właśnie podałem rozwiązanie, teraz wasza kolej. Nie ma tak łatwo że daj...  ^_^

azirafal:
Wiesz to taka odpowiedź w stylu Naczelnika Mieczysława  - wiem ... ale nie powiem  :rofl:

pb11:
No trudno nie dali mi żadnego na drugie więc może być i Mieczysław lepsze to niż nic ^_^  do tego jeszcze naczelnik.  Czy mogło pójść lepiej? .

grywa:
Większość powołuje się na zapis że kierowanie rozpcozyna się wraz z przybyciem pierwszego zastępu ksrg, jednak jest to zapis w rozporządzenia na temat organizacji ksrg więc siłą rzeczy nie odnosi się do jednostek nie włączonych do KSRG, rozporządzenie MSWiA W sprawie szczegółowych zasad kierowania i współdziałania jednostek ochrony przeciwpożarowej biorących udział w działaniu ratowniczym mówi już o kierowaniu w momencie przybycia pierwszy zastępów z jednostki ochrony przeciwpożarowej, w ustawie o ochronie ppoż wszystkie osp są zaliczane do JOP. Więc według tych przepisów dowódca z OSP spoza KSRG przybywając na miejsce kieruje działaniami ratowniczymi i nie ma tu poświadczania nieprawdy. Chyba że jestem w błędzie więc proszę o sprostowanie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej