Autor Wątek: przeniesienie do biura z podziału  (Przeczytany 10765 razy)

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 19, 2023, 21:53:17 »
Dodatek funkcyjny tak mocno reklamowany przez obecnego KG miał coś poprawić. Ja się zdecydowałem i zamieniłem siekierkę na kijek. Dodatek funkcyjny który dostałem od swojego komendanta nie rekompensuje mi tych kilkudziesięciu nadgodzin ze szkoleń OSP, zawodów itp. I jestem kilka stówek do tyłu  :fiuu: 

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 19, 2023, 21:57:30 »
Podejrzewam że 90% tych co przeszli tak ma. Tak to jest z "podwyżkami" w ramach budżetów komend.  Ciekawe ilu dostało >50%.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 19, 2023, 22:05:40 »
Problemem jest jeszcze to że jeśli ktoś jest dobry w danej dziedzinie i zostanie zauważony przez przełożonych to nie dziwmy się że chcą takich ludzi wykorzystać w systemie 8 godzinnym.
Musimy na firmę patrzeć całościowo a czasem postawić się w sytuacji tego Komendanta, który musi zapewnić funkcjonowanie całej Komendy.
Fakt że system zmianowy pod pewnymi aspektami rozpieszcza ale ilość dojazdów nie może być argumentem. W końcu pełnimy służbę w mundurach i musimy podporządkować się poleceniom i rozkazom bez względu na to czy nam się to podoba czy nie.
Ostatnio jeden z Komendantów powiedział że przestaje dyskutować i prosić oficerów o przejście na system codzienny. Dostaną decyzję i mają ją wykonać. Skoro umieli prosić o skierowanie na szkoły aby otrzymać szlify oficerskie to teraz jako oficerowie muszą zająć się dowodzeniem i kierowaniem wydziałami a nie jeździć z tyłu jako ratownicy.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline scalpel19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 19, 2023, 22:13:17 »
Miejmy nadzieję, że komendanci w końcu skończą karać strażaków z podziału bojowego bezpośrednio przed ich emeryturą ;)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 19, 2023, 22:39:14 »
Skoro umieli prosić o skierowanie na szkoły aby otrzymać szlify oficerskie to teraz jako oficerowie muszą zająć się dowodzeniem i kierowaniem wydziałami a nie jeździć z tyłu jako ratownicy.
Tylko, że takie ruchy można uzgadniać (i nawet w jakiś sposób usankcjonować) przed skierowaniem do szkoły. Na tym powinna polegać normalna polityka kadrowa i jasna ścieżka kariery.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 19, 2023, 23:12:29 »
Zgadza się tylko co ma zrobić Komendant, który zastaje taki stan kadrowy w chwili objęcia stanowiska?
Dlatego SGSP powinno zostać uwolnione dla wszystkich a ukończenie tej szkoły nie powinno obligatoryjnie kończyć się nadaniem stopnia oficerskiego.
Stopień oficerski powinno się nadawać w momencie przeniesienia na stanowisko służbowe w korpusie oficerskim. Oczywiście nie dotyczy to absolwentów dziennych.

PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 20, 2023, 07:56:38 »
Tak samo dzienna aspirantka powinna być dla wszystkich. Jakiś wewnętrzny test (w całym kraju w jednym i tym samym dniu) i idzie najlepszy z danej KP/KM. Ale pewnie tak nie zrobią bo jak to by było, że szedł by bardziej bystry. Lepiej jest teraz bo gość zrobił SA a teraz mówi, że on nie chce dowódcy bo się nie opłaca za te pieniądze.

Offline StrazakStrazak12345

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 20, 2023, 09:56:43 »
Nikt nie obiecywał że cały czas będzie się pracować w systemie 24/48, 8 h to normalny system pracy,  jak Komendant wręczy Decyzje to jak najbardziej jest to uzasadnione ale w wątku jest poruszony problem o tym że takie przeniesienia odbywają się jakimiś pismami informacyjnymi, czyli można się domyślić że Etaty w danym biurze są zajęte i dorzuca się kolejną osobę z systemu 24/48. Najbardziej zastanawiające to jak później jest rozliczany czas służby takiego funkcjonariusza że nikt na to uwagi nie zwraca czyli można uznać że jest ciche przyzwolenie z góry

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 20, 2023, 10:35:53 »
Nikogo na siłę nie zrobisz prewentystą bo to wymaga dużego zaangażowania i chęci nauki. Kierując decyzją kogoś kto nie wyraża chęci z JRG, kogoś kto nigdy nie miał styczności z przepisami robisz tylko kłopot pracującym w tym wydziale ludziom.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 20, 2023, 12:19:56 »
Ponieważ wykonywałem zadania we wszystkich komórkach poza księgowością., to powiem tyle. Chcesz coś zrobić za twoje uposażenie to zrobisz.
Chcesz znaleźć usprawiedliwienie do brania pieniędzy za siedzenie przy biurku to też znajdziesz

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 20, 2023, 13:01:37 »
Ponieważ wykonywałem zadania we wszystkich komórkach poza księgowością., to powiem tyle. Chcesz coś zrobić za twoje uposażenie to zrobisz.
Chcesz znaleźć usprawiedliwienie do brania pieniędzy za siedzenie przy biurku to też znajdziesz
W jednoosobowych stanowiskach taka sytuacja nie wystepuje, żeby ktoś nie robił tego, co do niego należy. Może gdzieś w wieloosobowych znajdzie się nygus, za którego reszta robi jego robotę.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 20, 2023, 13:06:18 »
Post poprzedzający właśnie do takiej sytuacji (wydziału) się odnosił

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 20, 2023, 13:42:04 »
Post poprzedzający właśnie do takiej sytuacji (wydziału) się odnosił
To specyfika pracy w takich wieloosobowych wydzialach a specyfika pracy w KP gdzie jest zazwyczaj jedna osoba, max dwie to są zupełnie inne rzeczywistości. A tych małych KP jest dużo

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 20, 2023, 14:59:07 »
Pracowałem w dwuosobowej prewencji więc wiem:)

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 20, 2023, 16:55:46 »
Akurat elastyczny czas pracy mógł by w temacie naszego systemu codziennego mega zagrać...
Był już taki jeden pan KG, który wprowadził elastyczny czas służby dowódcom JRG

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 895
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 20, 2023, 16:58:37 »
I jak skończył?  :fiuu:
Si vis pacem, para bellum

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 20, 2023, 17:30:00 »
To co on wprowadził nie miało nic wspólnego z elastycznym czasem pracy.

Offline firelipek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 20, 2023, 18:43:54 »
Nikogo na siłę nie zrobisz prewentystą bo to wymaga dużego zaangażowania i chęci nauki.
Polemizowałbym mocno ^_^. Może nie całkiem na siłę, ale...
Nie wiem oczywiście jak sytuacja wygląda we wszystkich komendach, być może w dużych miastach komendant wybiera najlepszego spośród wielu chętnych i doskonale merytorycznie przygotowanych kandydatów, ale w powiatówkach (przynajmniej w mojej okolicy) często odbywa się to na zasadach selekcji negatywnej - bierzemy kogokolwiek kto nie odmówi (również podoficera, oficerowie o przejściu na sytem 8 godzinny nawet nie chcą słyszeć). Stanowiska w prewencji prawie zawsze jednoosobowe.
Przerabiałem temat osobiście :szalony:

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 20, 2023, 19:45:57 »
Jak myślisz że na Km jest wielu chętnych bo coś chcą dla siebie osiągnąć to się mylisz. Nawet przejście z podziału do prewencji na 8 godzin i 400 zł więcej dodatku to nic nie daje. Chętnych brak od tak  :fiuu:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 21, 2023, 11:32:01 »
Jak myślisz że na Km jest wielu chętnych bo coś chcą dla siebie osiągnąć to się mylisz. Nawet przejście z podziału do prewencji na 8 godzin i 400 zł więcej dodatku to nic nie daje. Chętnych brak od tak  :fiuu:
400 zł to słaba oferta jeden z KM proponuje kwotę blisko 3 krotnie większą i ma problem z chętnymi.

Wracając do elastycznego czasu pracy systemu 8-godzinnego to mogło by naprawdę wiele spraw rozwiązać bo handicap systemu codziennego wynika przede wszystkim z tego, że pracują w takich a nie innych godzinach (oraz ile dni pracują) i nie zmieni tego żadna podwyżka skoro taki naczelnik czy kierownik nie może ogarnąć domowych problemów więc możliwość pójścia do dentysty czy lekarza z dzieckiem.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 22, 2023, 14:59:20 »
To co on wprowadził nie miało nic wspólnego z elastycznym czasem pracy.
To przecież był sarkazm

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 28, 2023, 17:20:47 »
Jak myślisz że na Km jest wielu chętnych bo coś chcą dla siebie osiągnąć to się mylisz. Nawet przejście z podziału do prewencji na 8 godzin i 400 zł więcej dodatku to nic nie daje. Chętnych brak od tak  :fiuu:
400 zł to słaba oferta jeden z KM proponuje kwotę blisko 3 krotnie większą i ma problem z chętnymi.

Wracając do elastycznego czasu pracy systemu 8-godzinnego to mogło by naprawdę wiele spraw rozwiązać bo handicap systemu codziennego wynika przede wszystkim z tego, że pracują w takich a nie innych godzinach (oraz ile dni pracują) i nie zmieni tego żadna podwyżka skoro taki naczelnik czy kierownik nie może ogarnąć domowych problemów więc możliwość pójścia do dentysty czy lekarza z dzieckiem.

Czasami mam wrażenie, że moja komenda jest jakaś odklejona od rzeczywistości... U mnie prywatne samochody 8-o godzinnych krążą w te i we wte po parkingu. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zawiezc/odebrać dziecko, pójść do kosmetyczki, czy pojechać na zakupy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 28, 2023, 17:46:44 »
Czasami mam wrażenie, że moja komenda jest jakaś odklejona od rzeczywistości...
Jak jesteś ze Śląska to na bank  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2023, 17:50:05 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.