Autor Wątek: Dodatek szkodliwy w służbie  (Przeczytany 5715 razy)

Offline FIREPROOF112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Dodatek szkodliwy w służbie
« dnia: Lipiec 18, 2022, 21:53:33 »
Witam wszystkich ostanio pojawiło się  ponownie temat  dodatku szkodliwego w służbie  jak, u Was koledzy i koleżanki to wygląda sporządacie te karty, jakie macie zdanie na ten temat, jaki odzew jest na zmianach i jednostkach?

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2022, 22:00:02 »
Ja jestem za zmianą w tym aspekcie. Wyj….ć biurokrację i ryczałtowo wszystkim po 20zł brutto/mc. Bez marnowania czasu.

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2022, 14:53:29 »
My piszemy, średnio po 300zł na półrocze wychodzi jak się przypilnuje
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2022, 18:20:41 »
My piszemy, średnio po 300zł na półrocze wychodzi jak się przypilnuje
Jesteś w błędzie...druki składa się co 3 miesiące. Jest dużo biurokracji aczkolwiek przy JRG 60 cio osobowej to każdy który sporządza robi to w dwie max trzy godziny. Kwoty są różne od 1, 2 wyjazdu po kilkaset . Potem więcej pracy z upilnowaniem podpisów i poszczególnych wydziałów.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2022, 22:01:58 »
Przeczytaj rozporządzenie i wtedy pisz że ktoś jest w błędzie, to że coś tak się u was dzieje nie znaczy że tylko tak można i że tak jest właściwie.
I druga sprawa 2-3 h roboty na kwartał to dużo biurokracji?.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2022, 22:05:34 wysłana przez pb11 »

Offline młody786

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2022, 23:30:46 »
U mnie to nie wypłacają tego dodatku ....

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2022, 09:21:17 »
Potem więcej pracy z upilnowaniem podpisów i poszczególnych wydziałów.

Jakich podpisów? U mnie jedyne podpisy na kartach to zatwierdzające, dowódcy JRG.

Ogólnie jak się przypilnuje wpisywania stopnia szkodliwości w SWD to można to dość szybko wyciągnąć z systemu.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2022, 10:17:25 »
U nas w SWD pilnujemy żeby był zaznaczony dodatek szkodliwy i raz na pół roku wpada od 200 do nawet 600-700 zł zależy kto ile wyjeździł

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2022, 08:26:29 »
Ale z SWD macie tylko stopień (przypisany wcześniej wyklepany numer)… to i tak na koniec do worda i każdemu opis musicie robić a w związku z tym odpalać każdy meldunek i sprawdzać  co tam było i kto dowodził… Chyba że jakoś inaczej u was to działa.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2022, 13:19:43 »
W rejestrze wyjazdów jest możliwość określenia stopnia szkodliwości dla osób biorących udział w działaniach. (Ikonka z inwalida)
Potem wystarczy wygenerować raport nr 13
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 23, 2022, 15:06:06 »
To ja wiem ale u nas jest potrzebny i stopień szkodliwości i opis tego stopnia szkodliwości. To że masz wpisany 4st to jeden strażak może mieć z tytułu wysokości a drugi z tytułu kontaktu ze zwłokami i mamy to doprecyzowywać na kwicie.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 23, 2022, 16:31:05 »
To ja wiem ale u nas jest potrzebny i stopień szkodliwości i opis tego stopnia szkodliwości. To że masz wpisany 4st to jeden strażak może mieć z tytułu wysokości a drugi z tytułu kontaktu ze zwłokami i mamy to doprecyzowywać na kwicie.

U nas jest wypisywany tylko jeden stopień dla każdego biorącego w działaniach taki sam bez opisu żadnego, wygenerowane z swd przekazany czas do finansów na zbiorczej tabelce podpisanej przez dowódcę JRG i tyle, żadnego opisywania zdarzenia itd.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 23, 2022, 16:54:24 »
U nas jest wypisywany tylko jeden stopień dla każdego biorącego w działaniach taki sam bez opisu żadnego, wygenerowane z swd przekazany czas do finansów na zbiorczej tabelce podpisanej przez dowódcę JRG i tyle, żadnego opisywania zdarzenia itd.
I tylko wy poprawnie robicie z wypowiadających się w tym wątku  :straz: Bo tak kazała KG w piśmie sprzed może 15 lat...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 23, 2022, 18:40:18 »
U nas jest wypisywany tylko jeden stopień dla każdego biorącego w działaniach taki sam bez opisu żadnego, wygenerowane z swd przekazany czas do finansów na zbiorczej tabelce podpisanej przez dowódcę JRG i tyle, żadnego opisywania zdarzenia itd.
I tylko wy poprawnie robicie z wypowiadających się w tym wątku  :straz: Bo tak kazała KG w piśmie sprzed może 15 lat...

Jesteś w stanie gdzieś odszukać to pismo i mi wysłać? Bo aż mnie to ciekawie co tam pisali?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 23, 2022, 19:55:53 »
Jesteś w stanie gdzieś odszukać to pismo i mi wysłać? Bo aż mnie to ciekawie co tam pisali?
Bez szans... To jest w dokumentach kadrowych i finasowych na 100% z wysoką kategorią a na JRG i w operacyjnej dostało maks B-10 i zmielone zostało parę lat temu.
Ogólnie było tam napisane takie rozliczanie jak ty napisałeś... Tylko zabrakło, że powinno być robione co miesiąc  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 23, 2022, 20:45:55 »
15 lat temu już mieliśmy haniebne rządy …. także nie wiem czy to wszystko poprawne jest co piszecie. :) a życie życiem u nas jest jak jest i SWD jakoś mi oszałamiająco nie pomaga…

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 23, 2022, 20:57:58 »
15 lat temu już mieliśmy haniebne rządy …. także nie wiem czy to wszystko poprawne jest co piszecie. :) a życie życiem u nas jest jak jest i SWD jakoś mi oszałamiająco nie pomaga…
15 to czas przybliżony tak więc uważaj bo rozporządzenie jest 2008  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 23, 2022, 21:17:10 »
15 lat temu już mieliśmy haniebne rządy …. także nie wiem czy to wszystko poprawne jest co piszecie. :) a życie życiem u nas jest jak jest i SWD jakoś mi oszałamiająco nie pomaga…
15 to czas przybliżony tak więc uważaj bo rozporządzenie jest 2008  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Z którego?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 23, 2022, 21:20:54 »
U nas jest wypisywany tylko jeden stopień dla każdego biorącego w działaniach taki sam bez opisu żadnego, wygenerowane z swd przekazany czas do finansów na zbiorczej tabelce podpisanej przez dowódcę JRG i tyle, żadnego opisywania zdarzenia itd.
I tylko wy poprawnie robicie z wypowiadających się w tym wątku  :straz: Bo tak kazała KG w piśmie sprzed może 15 lat...

Niestety mylisz się.  Zarówno jeśli chodzi o stanowisko KG w tej sprawie jak i w tym, jak od strony KPA i przepisów finansowych powinien wyglądać przebieg procesu wydania decyzji o wypłacie środków pieniężnych z tytułu pracy w warunkach szkodliwych lub uciążliwych.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2022, 22:04:09 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 23, 2022, 22:36:24 »
Niestety mylisz się.  Zarówno jeśli chodzi o stanowisko KG w tej sprawie jak i w tym, jak od strony KPA i przepisów finansowych powinien wyglądać przebieg procesu wydania decyzji o wypłacie środków pieniężnych z tytułu pracy w warunkach szkodliwych lub uciążliwych.
Daj to stanowisko :) Skoro pamiętasz to wiesz gdzie leży...
Skoro się mylę wrzuć to tutaj...
PS. czy jakikolwiek strażak będący stroną decyzji bo otrzymał pieniądze widział decyzję KM/KP w tej sprawie...
PSS. Google wywaliło pierwszy link:
http://www.kmpsp.poznan.pl/f/attch/2012-11/uposazenie_luty_08.pdf
Gdzież by śmieli się walnąć i mieć nieaktualne akty prawne  :kwit: :rofl: :rofl:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2022, 22:44:26 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 24, 2022, 00:33:46 »
Niestety mylisz się.  Zarówno jeśli chodzi o stanowisko KG w tej sprawie jak i w tym, jak od strony KPA i przepisów finansowych powinien wyglądać przebieg procesu wydania decyzji o wypłacie środków pieniężnych z tytułu pracy w warunkach szkodliwych lub uciążliwych.
Daj to stanowisko :) Skoro pamiętasz to wiesz gdzie leży...
Skoro się mylę wrzuć to tutaj...
PS. czy jakikolwiek strażak będący stroną decyzji bo otrzymał pieniądze widział decyzję KM/KP w tej sprawie...
PSS. Google wywaliło pierwszy link:
http://www.kmpsp.poznan.pl/f/attch/2012-11/uposazenie_luty_08.pdf
Gdzież by śmieli się walnąć i mieć nieaktualne akty prawne  :kwit: :rofl: :rofl:

Skąd u Ciebie przeświadczenie że stanowisko KG wyrażone 15 lat temu jest nadal aktualne i obowiązujące i przez 15 lat nie uległo zmianie , to po pierwsze.

Po drugie wiesz że jest rozp z 2021  w którym to dodano zał nr 5 . I na przestrzeni lat wprowadzono troszkę zmian jeśli chodzi o DSz.

I wreszcie tak u mnie komendant raz na kwartał podpisuje decyzję o wypłacie dodatku i strażak ją widzi. Mamy też procedurę przyznawania dodatku szkodliwego dołączoną do regulaminu służby wdrożoną do stosowania zarzadzeniem komendanta. Więc jak widzisz można inaczej niż na gębę.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2022, 00:44:33 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 24, 2022, 09:57:42 »
Skąd u Ciebie przeświadczenie że stanowisko KG wyrażone 15 lat temu jest nadal aktualne i obowiązujące i przez 15 lat nie uległo zmianie , to po pierwsze.
Po drugie wiesz że jest rozp z 2021  w którym to dodano zał nr 5 . I na przestrzeni lat wprowadzono troszkę zmian jeśli chodzi o DSz.
I wreszcie tak u mnie komendant raz na kwartał podpisuje decyzję o wypłacie dodatku i strażak ją widzi. Mamy też procedurę przyznawania dodatku szkodliwego dołączoną do regulaminu służby wdrożoną do stosowania zarzadzeniem komendanta. Więc jak widzisz można inaczej niż na gębę.
No bądź człowiek i wrzuć tu to pismo a jeśli zostało zmienione lub anulowane to też wrzuć :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 24, 2022, 10:44:31 »
Oj znów zaczynasz dyskutować sam z sobą podnosząc argumenty których nikt nie użył.

Kiedy napisałem że mam twoje 15 letnie pismo. Napisałem tylko że obecne stanowisko KG w sprawie DSz zupełnie nie pokrywa się z tym co napisałeś i że mamy nowe rozporządzenie o uposażeniach ,określone przepisy finansowe i KPA z których dość jasno wynika jak wygląda proces wydania decyzji i wypłaty środków. I tyle.

I druga sprawa ile ty lat służysz,  bo ja sporo i może 2 razy w życiu widziałem żeby w PSP ktoś wycofał z obiegu pismo  wyrażające stanowisko,  wytyczne itp. bo wyszły nowe lub zmienił zdanie jak coś pozmienialo sie w przepisach. W PSP wydaje się polecenia do poleceń i tworzy wytyczne do procedur więc...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2022, 10:48:24 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 24, 2022, 10:52:25 »
Kiedy napisałem że mam twoje 15 letnie pismo. Napisałem tylko że obecne stanowisko KG w sprawie DSz zupełnie nie pokrywa się z tym co napisałeś i że mamy nowe rozporządzenie I określone przepisy finansowe i KPA z których doś jasno wynika jak wygląda proces wydania decyzji i wypłaty środków. I tyle.
I druga sprawa ile ty lat służysz,  bo ja sporo i może 2 razy w życiu widziałem żeby w PSP ktoś wycofał z obiegu pismo  wyrażające stanowisko,  wytyczne itp. bo wyszły nowe lub zmienił zdanie jak coś pozmienialo sie w przepisach. W PSP wydaje się polecenia do poleceń i tworzy wytyczne do procedur więc...
Moje to pismo nie było tylko KG...
Zmiana przepisów potrafi nie zmienić zasad obowiązujących  to raz i tu pełna zgoda ale jeśli coś nie zostało anulowane to chyba trzeba tego przestrzegać  :szalony:... W grudniu 2019 r anulowano jednym pismem kilka na raz na pewno więcej niż 2  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek szkodliwy w służbie
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 24, 2022, 11:30:18 »
No i piszesz o jednym przypadku z dwóch które pamiętam jeszcze jedno anulowanie wpadło za WL. I tyle raczej nie dużo jak na 30 lat PSP.

Co do przestrzegania tego co przysłano i nie odwołano. Lata temu też tak myślałem nawet podpierałem się w pewnej sprawie pismem KG który tak a nie inaczej interpretował pewną sytuację (choc miałem świadomość że ta interpretacja była błędna) ale była korzystna dla strażaków więc sie jej trzymałem. Sprawa zakończyła się tak że po kilku latach po kontroli mi zmniejszono dodatek a Pan z KG był już na emeryturze i mało go to obchodziło.
Także od tamtego momentu tylko zgodnie z przepisami nie ma znaczenia co kto przyśle, a jak ktoś mimo to każe mi robić tak a nie inaczej to niech sam się na kwitach podpisuje.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2022, 12:24:10 wysłana przez pb11 »