Autor Wątek: Badanie lekarskie - poziom cukru  (Przeczytany 2366 razy)

Offline Vociorek1509

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Badanie lekarskie - poziom cukru
« dnia: Lipiec 15, 2022, 19:26:21 »
Witam, miałem robione badanie krwi i wykazało że moj poziom glukozy wyniósł 105,7. Czy komisja może doczepić się do takiego wyniku? Czy taki wynik jest równoznaczny z otrzymaniem statusu niezdolnego do służby?
Jakieś sposoby na zbicie tego cukru?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2022, 20:35:23 wysłana przez Vociorek1509 »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Badanie lekarskie - poziom cukru
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2022, 21:18:38 »
Mogą się doczepić a mogą się też nie doczepić, zależy od komisji, norma niby do 100. Zależy ile czasu masz do komisji. Jak ok. tydzień to mega dieta z piciem samej wody, z dzień, najlepiej wogóle nic nie jeść i spadnie. Jeśli masz do kilku dni to na receptę actrapid pod kontrolą lekarza , w dwa dni cukier 30 w dół ale sponiewiera trochę wątrobę.

Offline Kamil194

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Badanie lekarskie - poziom cukru
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2022, 21:54:14 »
Zależy od komisji, 105 to nie tragedia, zrób prywatnie glukoze, dzień wcześniej minimum 2l wody i 10-12 h przed badaniem dieta.

Offline Vociorek1509

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Badanie lekarskie - poziom cukru
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2022, 00:10:16 »
Czyli mniej więcej dieta ma wyglądać w ten sposób, że przycinam kalorie i węglowodany?

Offline julia753

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Badanie lekarskie - poziom cukru
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2022, 21:55:27 »
Witam, ja na badaniach robionych w szpitalu mswia miałam cukier 102. Jak masz jeszcze trochę czasu do komisji polecam zacząć robić tydzień przed komisją prywatnie badania na glukozę i robić tyle razy badania, aż wyjdzie poniżej 100 i wtedy pokazać na komisji. Mi tak doradzono ☺️

Offline mixxol1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Badanie lekarskie - poziom cukru
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2022, 13:38:43 »
Czy w taki m razie teraz jest obowiązek wykonywania obowiązkowych badań lekarskich czy jednak nie ?

Offline Vociorek1509

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Badanie lekarskie - poziom cukru
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2022, 17:27:49 »
Witam, ja na badaniach robionych w szpitalu mswia miałam cukier 102. Jak masz jeszcze trochę czasu do komisji polecam zacząć robić tydzień przed komisją prywatnie badania na glukozę i robić tyle razy badania, aż wyjdzie poniżej 100 i wtedy pokazać na komisji. Mi tak doradzono ☺️

Czyli w razie czego komisja wyśle jeszcze raz na badanie ?

Offline Kamil194

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Badanie lekarskie - poziom cukru
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2022, 08:36:33 »
Komisja może odrzucić za wysoki cukier. Zrób prywatnie poprawiony wynik i dołóż do badań dla komisji.

Offline julia753

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Badanie lekarskie - poziom cukru
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2022, 12:09:54 »
Witam, ja na badaniach robionych w szpitalu mswia miałam cukier 102. Jak masz jeszcze trochę czasu do komisji polecam zacząć robić tydzień przed komisją prywatnie badania na glukozę i robić tyle razy badania, aż wyjdzie poniżej 100 i wtedy pokazać na komisji. Mi tak doradzono ☺️

Czyli w razie czego komisja wyśle jeszcze raz na badanie ?

Myśle, że jak pójdziesz na komisje z cukrem 105, to mogą wymagać powtórzenia wyników i dać Ci nowe skierowanie. Wtedy doniesiesz wyniki do komisji i ona orzeknie bez Ciebie. Ja na twoim miejscu zrobiłabym prywatnie i zaniosła komisji, żeby nie rzucili Ci niezdolny  ☺️
Ja tak zrobiłam i nie było problemu
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2022, 13:49:17 wysłana przez julia753 »

Offline Vociorek1509

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Badanie lekarskie - poziom cukru
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 20, 2022, 00:22:15 »
Witam, ja na badaniach robionych w szpitalu mswia miałam cukier 102. Jak masz jeszcze trochę czasu do komisji polecam zacząć robić tydzień przed komisją prywatnie badania na glukozę i robić tyle razy badania, aż wyjdzie poniżej 100 i wtedy pokazać na komisji. Mi tak doradzono ☺️

Czyli w razie czego komisja wyśle jeszcze raz na badanie ?

Myśle, że jak pójdziesz na komisje z cukrem 105, to mogą wymagać powtórzenia wyników i dać Ci nowe skierowanie. Wtedy doniesiesz wyniki do komisji i ona orzeknie bez Ciebie. Ja na twoim miejscu zrobiłabym prywatnie i zaniosła komisji, żeby nie rzucili Ci niezdolny  ☺️
Ja tak zrobiłam i nie było problemu

Zrobiłem w swoim mieście prywatnie, wynik 84 👊 Jutro udaje się na komisję i myślę że będzie wszystko ok. Ogólnie komisja bardzo mocno doczepia się np do wyników z morfologii krwi?

Offline Kamil194

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Badanie lekarskie - poziom cukru
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 20, 2022, 09:21:30 »
Jak masz prywatnie poprawioną w normie to przejdzie na spokojnie.

Offline julia753

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Badanie lekarskie - poziom cukru
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 21, 2022, 07:57:37 »
Witam, ja na badaniach robionych w szpitalu mswia miałam cukier 102. Jak masz jeszcze trochę czasu do komisji polecam zacząć robić tydzień przed komisją prywatnie badania na glukozę i robić tyle razy badania, aż wyjdzie poniżej 100 i wtedy pokazać na komisji. Mi tak doradzono ☺️

Czyli w razie czego komisja wyśle jeszcze raz na badanie ?

Myśle, że jak pójdziesz na komisje z cukrem 105, to mogą wymagać powtórzenia wyników i dać Ci nowe skierowanie. Wtedy doniesiesz wyniki do komisji i ona orzeknie bez Ciebie. Ja na twoim miejscu zrobiłabym prywatnie i zaniosła komisji, żeby nie rzucili Ci niezdolny  ☺️
Ja tak zrobiłam i nie było problemu

Zrobiłem w swoim mieście prywatnie, wynik 84 👊 Jutro udaje się na komisję i myślę że będzie wszystko ok. Ogólnie komisja bardzo mocno doczepia się np do wyników z morfologii krwi?

Może jakoś się nie czepia, ale patrzy na to. ☺️ Powodzenia 😉