Autor Wątek: Osiągnięcia ZW przez ostanie lata i pytanie czy są nam potrzebne?  (Przeczytany 4847 razy)

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Jak w temacie. Chciałbym albyśmy wspólnie zastanowili się co zrealizowały związki zawodowe przez ostanie lata i odpowiedzieli sobie na pytanie czy są nam potrzebne? Czy może jesteśmy wstanie w lepszy sposób wydatkować nasze składki związkowe?
Zapraszam do kulturalnej dyskusji popartej wyłącznie argumentami.  Wszystkie przemyślenia i pomysły mile widziane.
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Osiągnięcia ZW przez ostanie lata i pytanie czy są nam potrzebne?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2022, 11:12:57 »
Mamy osoby blisko związane ze związkami na najwyższych stanowiskach w naszej formacji, większość KM/KP po dobrej zmianie jest "po linii związkowej" a skoro głównym celem związków zawodowych jest dbanie o dobro ich członków (nie mylić z dobrem formacji) to trzeba przyznać że wywiązują się ze swojej roli :klol:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Osiągnięcia ZW przez ostanie lata i pytanie czy są nam potrzebne?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2022, 18:19:15 »
Jak w temacie. Chciałbym albyśmy wspólnie zastanowili się co zrealizowały związki zawodowe przez ostanie lata i odpowiedzieli sobie na pytanie czy są nam potrzebne? Czy może jesteśmy wstanie w lepszy sposób wydatkować nasze składki związkowe?
Zapraszam do kulturalnej dyskusji popartej wyłącznie argumentami.  Wszystkie przemyślenia i pomysły mile widziane.
Nad czym dyskutować? Retoryczne pytanie, mające na celu podburzanie środowiska strażackiego i tak już podzielonego.
Rozwiąż wszystkie struktury ZZ a zobaczysz, jak zaczniemy "kwiczeć" ba! znów co któryś 01 będzie reformatorem i stworzy rodem swój folwark.
Mi nawet nie przeszkadza, że z korzyści, jakie zostają osiągnięte dzięki działaniom ZZ korzystają WSZYSCY - tylko czasami mnie jak słyszę tego typu wypowiedzi, to się zastanawiam... a ma być kulturalnie :P

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Osiągnięcia ZW przez ostanie lata i pytanie czy są nam potrzebne?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2022, 14:04:16 »
Jak w temacie. Chciałbym albyśmy wspólnie zastanowili się co zrealizowały związki zawodowe przez ostanie lata i odpowiedzieli sobie na pytanie czy są nam potrzebne? Czy może jesteśmy wstanie w lepszy sposób wydatkować nasze składki związkowe?
Zapraszam do kulturalnej dyskusji popartej wyłącznie argumentami.  Wszystkie przemyślenia i pomysły mile widziane.
Wiesz ile wynosi składka na przykład na na sekcję województwa lubelskiego "S"? 1 zł miesięcznie (żeby nie było jest prawdopodobnie najniższa w kraju) z czego znaczną cześć (25%) płacone jest na kraj... Jeśli masz pomysł na lepsze zagospodarowanie tej złotówki to chętnie wysłucham i masz moje słowo, że zostanie to poddane pod głosownie. Ale przez całą moją kadencję strażacy nie zapłacili za nic co nie było związane z posiedzeniami KSP a nawet jak było blisko posiedzenie to odmawiałem wraz z pozostałymi członkami rady ze swojego województwa noclegu i po nocy wracaliśmy z posiedzeń aby nie generować dodatkowych kosztów. W organizacji zakładowej nie wydałem nawet 1 zł (nawet wieniec na pogrzeb kupiłem za swoje) na cokolwiek nawet na posiedzenia sekcji województwa i spotkania "zakulisowe" jeździłem swoim (tzn. nie rozliczyłem przez całą swoją karierę nawet 1 km na koszt ZZ) bo związek traktuje jako misję i dlatego mam tak wielu wrogów. 
Mamy jako województwo pieniądze i wydamy je na to na co będzie potrzebne ludziom bo te ich 75 groszy opłaci opinię prawną która opracuje profesor i były sędzia SN bo po "darmowych" opiniach adwokatów i radców prawnych mam bardzo duży problem interpretacyjny ale moja w tym głowa, że dowiedzą się o tym tylko związkowcy "S" u mnie na "kwadracie"   
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2022, 14:12:16 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Osiągnięcia ZW przez ostanie lata i pytanie czy są nam potrzebne?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2022, 09:40:13 »
Cytuj
Wiesz ile wynosi składka na przykład na na sekcję województwa lubelskiego "S"? 1 zł miesięcznie
Nie wiem ile wynosi, ale w deklaracji członkowskiej jest ujęcie procentowe czyli 0,82% pensji. W szybkim przeliczeniu jakieś 50 zł od osoby.
Ja cię Eqinox nie ocenia i nie rozliczam. Po prostu biorąc pod uwagę bardzo duża ilość członków Solidarności i pozostałych związków oraz pobierane składki wynoszące około 50 zł od osoby to mogę stwierdzić, że to nie są małe pieniądze. Oczywiście łatwiej by było jakby krajowi przewodniczący związków przedstawili rozliczenie finansowe roczne i wrzucili na stronę związkową - nie było by wtedy tych pytań gdzie nasze pieniące są wydawane. Dodam tylko że wątpię że radcy prawni pobierają miesięcznie kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy miesięcznie.
Ale jak już Equinox tak dużo się rozpisałeś to może dodasz jeszcze osiągnięcia wszystkich związków przez ostatnie lata?
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Osiągnięcia ZW przez ostanie lata i pytanie czy są nam potrzebne?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2022, 16:39:39 »
Nie wiem ile wynosi, ale w deklaracji członkowskiej jest ujęcie procentowe czyli 0,82% pensji. W szybkim przeliczeniu jakieś 50 zł od osoby.
Ja cię Eqinox nie ocenia i nie rozliczam. Po prostu biorąc pod uwagę bardzo duża ilość członków Solidarności i pozostałych związków oraz pobierane składki wynoszące około 50 zł od osoby to mogę stwierdzić, że to nie są małe pieniądze. Oczywiście łatwiej by było jakby krajowi przewodniczący związków przedstawili rozliczenie finansowe roczne i wrzucili na stronę związkową - nie było by wtedy tych pytań gdzie nasze pieniące są wydawane. Dodam tylko że wątpię że radcy prawni pobierają miesięcznie kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy miesięcznie.
Ale jak już Equinox tak dużo się rozpisałeś to może dodasz jeszcze osiągnięcia wszystkich związków przez ostatnie lata?
Te 50 zł oznaczało by, że wszyscy członkowie ZZ to ludzi zarabiający powyżej średniej w PSP a tak nie jest bliżej prawdy jest kwota 40 zł. Przy czym należy zauważyć, że w przypadku organizacji ze składką 0.82% to 60% kwoty zostaje w organizacji zakładowej więc tak naprawdę zastanawiać się możesz co się dzieje z 16 zł... 
Co do sukcesów ZZ to nie jestem rzecznikiem prasowym żadnej organizacji więc się nie będę wypowiadać o sukcesach ale zauważę pewien paradoks, że dla jednej grupy strażaków powszechność SPK będzie uznana za coś świetnego, dla dużej grupy absolwentów studiów 4 (i  5 letnich) w SGSP będzie to lipa i droga na skróty a dla mnie oba punkty widzenia są bardzo dalekie od prawdy. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Osiągnięcia ZW przez ostanie lata i pytanie czy są nam potrzebne?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2022, 18:06:18 »
Jeśli 50zl stanowi 0.82 procenta to wychodzi 6097zl brutto. To jest powyżej średniej?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Osiągnięcia ZW przez ostanie lata i pytanie czy są nam potrzebne?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2022, 18:41:18 »
Jeśli 50zl stanowi 0.82 procenta to wychodzi 6097zl brutto. To jest powyżej średniej?
50 zł z kwoty netto więc 6097 netto gołej wypłaty bez innych dodatkow bo składki nie ma z nadgodzin  czy 13.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2022, 18:44:47 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline speedcool

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Osiągnięcia ZW przez ostanie lata i pytanie czy są nam potrzebne?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2022, 23:17:13 »
No niestety mylisz się procent jest liczony z kwoty brutto.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Osiągnięcia ZW przez ostanie lata i pytanie czy są nam potrzebne?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2022, 16:05:44 »
Uchwałą Nr 5 XIX Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” :kwit: