Autor Wątek: Borelioza  (Przeczytany 2402 razy)

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Borelioza
« dnia: Czerwiec 20, 2022, 10:04:09 »
Witam, czy ktoś wie jak wygląda zakażenie boreliozą od strony prawnej? Z tego co wiem to choroby zakaźne są chorobami w związku ze służba. Co to oznacza? Ktoś przerabiał ten temat?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Borelioza
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2022, 22:21:41 »
Problem polega na tym iż praktycznie nigdzie nie praktykuje się umieszczania informacji o znalezieniu kleszcza w Izz czy choćby w książce PB. Zresztą czasem odnajduje się kleszcza gdy już jest dobrze wbity i najedzony. Zwłaszcza jeśli bydle umiejscowi się w miejscu mało dostępnym.
8 miesięcy dochodziłem do siebie po wystąpieniu objawów ciężkiej neuroboreliozy gdzie musiałem od nowa uczyć się mówić i chodzić.  Pomimo iż 01 podszedł do problemu z dużym zrozumieniem (włącznie z propozycją przeniesienia do biura gdyby komisja nie dała mi dopuszczenia do działań) jasno powiedział iż w żaden sposób nie mam jak udowodnić że choroba ma związek ze służbą.
Dlatego po akcjach w lasach i trawach dobrze się dokładnie obejrzeć a jeśli znajdziemy krwiopijcę to odnotować to w izz i do lekarza. Zresztą dostępne są już testy w aptekach lub można wysłać pajęczaka do laboratorium.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2022, 22:41:06 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Borelioza
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2022, 08:21:44 »
Dzięki za odpowiedź. Po prostu myślałem, że jak jakaś choroba jest zawarta w "WYKAZ CHORÓB POWSTAŁYCH W ZWIĄZKU ZE SZCZEGÓLNYMI WŁAŚCIWOŚCIAMI LUB WARUNKAMI SŁUŻBY" to nie trzeba udowadniać, że to stało się na służbie tylko z góry jest traktowana jako choroba zawodowa.