Autor Wątek: Punkty  (Przeczytany 2546 razy)

Offline Pablo100

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Punkty
« dnia: Czerwiec 17, 2022, 00:43:07 »
Witam. Chcę wziąć udział w naborze z ulicy. Wf jestem w stanie zaliczyć na 65pkt+ . Kursów aktualnie nie mam, ale mam zamiar zrobić prawko C, podesty ruchome i napełnienie butli. Nigdy nie byłem w osp więc jak liczę to za mało żeby się dostać. Chciałbym zrobić wyszkolenie pożarnicze w osp, ale ze względu na to że służę w innej formacji i na weekendy zjeżdżam do innej miejscowości niż służę nie mam możliwości zapisania się.  Jest możliwość zrobienia tego kursu prywatnie aby mieć te 15pkt?

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Punkty
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2022, 10:46:00 »
Ty w tej innej formacji przeszedłeś testy psychologiczne?

Offline Pablo100

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Punkty
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2022, 12:01:21 »
Coś niezrozumiałego napisałem? W naborze liczą się punkty i chciałbym mieć więcej jak 10pkt z kwalifikacji.

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Punkty
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2022, 20:36:48 »
Cóż to za tajemnicza formacja?

U mnie szkolenia podstawowe dla strażaków OSP realizowane są również w weekendy, tak aby umożliwić udział w kursie tym co pracują w tygodniu. Takie szkolenie zazwyczaj trwa dłużej, ale da się to zrobić. Jedynie Komora dymowa jest w tygodniu.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline Pablo100

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Punkty
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2022, 21:47:44 »
Na jakiej zasadzie jest to szkolenie w osp? Nie chcę naciągać osp na kursy nie będąc być w stanie brać udziału w akcjach. Chyba że jest możliwość zrobienia tylko kursu?

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Punkty
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2022, 11:51:59 »
Jednostka nie płaci za szkolenie, ale przynajmniej w mojej okolicy nie jest też tak że każdy kto się zapisuje od razu jest wysyłany. Po pierwsze nie ma na tyle miejsc i wszędzie jest jakaś kolejka, a po drugie im nie potrzeba kogoś kto zapisze się tylko po to żeby zrobić szkolenie. Raczej najpierw trzeba będzie się zaangażować w życie jednostki.
A kolejny temat to żeby dostać punkty w naborze za kurs osp musisz mieć udokumentowany udział bodajże w co najmniej 2 akcjach w roku.

Offline FireF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Punkty
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2022, 21:50:07 »
żeby kurs osp sie liczył musisz mieć co najmniej 2 wyjazdy przez ostatni rok lub pół roku z tego co pamiętam

Offline Goku

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Punkty
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2022, 17:46:06 »
Tak z ciekawości zapytam, i jak dostałeś się do PSP?