Autor Wątek: Przeniesienie z innej służby  (Przeczytany 5124 razy)

Offline aDzioL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Przeniesienie z innej służby
« dnia: Czerwiec 13, 2022, 21:30:24 »
Witam, aktualnie pełnię służbę w innej mundurówce, jednakże chciałbym zmienić miejsce pracy. NIE jestem w stanie przeczytać większości Waszych postów, dlatego proszę, abyście odpowiedzieli mi na kilka pytań
 1. Sprawnościowka  , czy zamiast drążka można wykonać pompki ?
2. Czy zniesli bieg na 1000km?
3. Zarobki - początkujący strażak 3700 brutto ? 2800 na rękę? Jak dalej to wygląda?
4. Czy istnieje szansa, aby stopień  z innej służby przenieść do straży pożarnej?
5. Czy studia z pielęgniarstwa wnoszą coś w rekrutację, czy tylko punkty dają za tytuł ratownika medycznego ?
6. Jeżeli kilka lat temu zapisałem się do OSP, a nie jestem czynnym ochotnikiem, to otrzymam z tego tytułu jakieś profity przy rekrutacji ?

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Przeniesienie z innej służby
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2022, 21:34:21 »
1. Nie
2. Tak
3. Na pewno 3k+ na ręke
4. Nie wiem
5. Tylko ratownik medyczny
6. Nie

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Przeniesienie z innej służby
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2022, 13:15:16 »
4. Nie

Offline aDzioL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przeniesienie z innej służby
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2022, 15:29:55 »
Czy posiada ktoś wiedzę ile dokładnie otrzymuje strażak wypłaty przez pierwsze lata swojej służby?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Przeniesienie z innej służby
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2022, 08:27:15 »
Wynagrodzenie to składowa trzech elementów
1. Uposażenie zasadnicze
2. Dodatek za stopień
3. Dodatek służbowy
O ile dwa pierwsze elementy są kwotowo określone przepisami to dodatek służbowy zależy od Komendy ale nie może być wyższy niż 50% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień.
Tak więc rozpiętość może być spora
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline aDzioL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przeniesienie z innej służby
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2022, 21:58:08 »
To w takim razie przy przyjęciu do służby jaka kwota określa dwa pierwsze punkty ? Ile wynosi uposażenie zasadnicze A ile dodatek za stopień?

I jeszcze jedno w którym roku służby przechodzi się do służby stałej. Jak wyglądają szkółki np. Podoficerke? Jaki jest skok w kwocie/wypłacie??
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2022, 08:04:09 wysłana przez Butel »

Offline Mickey193

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Przeniesienie z innej służby
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2022, 21:28:08 »
Chłopie nie kompromituj się, bo to jest lekka przeginka, wszystkie informację podane w internecie, i jeszcze o podoficerke pytasz.....

Offline aDzioL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przeniesienie z innej służby
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2022, 06:40:00 »
Powiem tak nie do końca jest to wszystko napisane. Również otrzymuje odpowiedź "u nas jest innaczej". Dlatego korzystam z Waszego forum, żeby zapytać u źródła. Każdy ma prawo do uzyskania odpowiedzi na pytania. A jeżeli Ty nie masz zamiaru na nie odpowiadać, proszę nie udzielaj się. 

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Przeniesienie z innej służby
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 17, 2022, 09:16:02 »
Skoro jesteś już w "innej służbie" to powinieneś wiedzieć że uposażenia regulują odpowiednie rozporządzenia które bez problemu możesz znaleźć w internecie.

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Przeniesienie z innej służby
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2022, 20:42:25 »
To w takim razie przy przyjęciu do służby jaka kwota określa dwa pierwsze punkty ? Ile wynosi uposażenie zasadnicze A ile dodatek za stopień?

I jeszcze jedno w którym roku służby przechodzi się do służby stałej. Jak wyglądają szkółki np. Podoficerke? Jaki jest skok w kwocie/wypłacie??

Na przyjęciu masz około 3.000. Reszta zależy od ruchomych dodatków - możesz dostać 0, a możesz dostać 200zł i nawet więcej.

W moich stronach staż trwa najczęściej 3 lata, ale to też nie zawsze tak musi być.
Podoficerka teraz trwa chyba 3 miesiące? Nie wiem dokładnie.
Na duże przeskoki finansowe nie licz, bo grupy są coraz bardziej wypłaszczone i czasami to kilka złotych miedzy stopniami.

Po resztę odsyłam do internetu, tam wszystko jest napisane. Wystarczy poświecić trochę czasu. Poczytaj również podobne wątki na tym forum, bo jest ich mnóstwo.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Przeniesienie z innej służby
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 20, 2022, 14:37:49 »
Podoficerki nie ma już od co najmniej 6 lat, wszytko teraz zawiera się w kursie podstawowym. No po podwyżkach około 3400 na start powinno wychodzić. Jeśli chodzi o awanse to są podwyżki rzędu 20-50 zl brutto bardzo często, ogólnie bardo to jest spłaszczone. I staż zawsze trwa 3 lata, może ewentualnie zostać skrócony, ale to są bardzo sporadyczne przypadki.

Offline EdenMike

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przeniesienie z innej służby
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 04, 2022, 05:42:45 »
Jestem żołnierzem zawodowym. Czy w trakcie mojej służby mogę startować w naborze i w momencie, gdyby mi sie udało zrezygnować z armii? I drugie pytanie, co z zachowaniem ciągłości emerytalnej, czy orientuje się ktoś? Po odejściu z jednej służby ile mam czasu na dostanie się do straży pożarnej?

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Przeniesienie z innej służby
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 04, 2022, 09:42:26 »
liczy się pierwszy moment przyjęcia do służby, jeżeli byłeś przyjęty na starych zasadach to w strazy bedziesz na starych
możesz startować w naborze ale może Ci się nie udać zwolnić z armii w czasie którym będzie wymagało psp
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline EdenMike

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przeniesienie z innej służby
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 04, 2022, 13:28:44 »
Jestem na nowych zasadach. Chodziło mi bardziej o to ile czasu mogę mieć przerwy pomiędzy jedną, a drugą służbą, aby zachować ciągłość.

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Przeniesienie z innej służby
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 04, 2022, 16:42:38 »
Niema ciągłości jezeli bedziesz miał dzien przerwy. W niczym to nie przeszkadza
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline Pawello6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Przeniesienie z innej służby
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2023, 14:34:47 »
Nie ma ciągłości i jak w każdej pracy liczy się moment przyjęcia do służby

__________________
skuś się na orzechy włoskie z tego sklepu
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2023, 11:11:18 wysłana przez Pawello6 »