Autor Wątek: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego  (Przeczytany 13166 razy)

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 24, 2023, 06:54:18 »
Szkoda tylko,że w ramach "oszczędności" dalej kupuje się tablety elte do statusów gdzie to nie działa. Na 5 aut z JRG  3 tablety nawet się nie włączają, jeden zacina i tylko jeden działa. To jaki jest sens dalej w to iść?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 24, 2023, 07:05:52 »
Jak to było? Aha, już wiem:
"Poważni ludzie zainwestowali poważne pieniądze".
Tak jak z maseczkami....
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 24, 2023, 10:30:51 »
Ewidencję czasu służby organizuję własnymi arkuszami bo komendy nie stać na zakup odpowiedniego  narzędzia. Służbowego oprogramowania ogólnopolskiego brak. Tok służby utrzymany.
Zdajesz sobie sprawę, że koszt zakupu ECS to promil lub mniej budżetu komendy jakiejkolwiek? Rozmawiamy o kwocie tak marginalnej (w budżecie komendy), że ciężko mi w to uwierzyć, że ktoś tak to tłumaczy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 24, 2023, 12:54:37 »
Inaczej. Czy powinno być ogólnodostępne narzędzie pracy w tym zakresie czy nie? Jak ktoś zostawi zamkniętą szafkę i przejdzie na emeryturę to możemy rozwalić zamek czy nie? Jeżeli program ma na swojej stronie tytułowej napis „do użytku służbowego Państwowej Straży Pożarnej” to możemy wyłamać zamki - hasła czy nie? Jeżeli nie to ile by kosztowało zlecenie tego na nowo z odblokowanym kalendarzem raz na zawsze.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 24, 2023, 13:14:29 »
Nie sztuka zrobić sztuka wymyśleć.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 24, 2023, 17:39:44 »
Inaczej. Czy powinno być ogólnodostępne narzędzie pracy w tym zakresie czy nie? Jak ktoś zostawi zamkniętą szafkę i przejdzie na emeryturę to możemy rozwalić zamek czy nie? Jeżeli program ma na swojej stronie tytułowej napis „do użytku służbowego Państwowej Straży Pożarnej” to możemy wyłamać zamki - hasła czy nie? Jeżeli nie to ile by kosztowało zlecenie tego na nowo z odblokowanym kalendarzem raz na zawsze.
Zdajesz sobie sprawę, że mój pierwszy wyjazdowy pali paliwo o większej wartości w ciągu 200 km jazdy niż kosztuje ten program na pół roku... Myślę, że są poważniejsze tematy w naszej firmie niż to.
Porównie z szafką bardzo nie trafne to bardziej prywatna wiertarka która pracowali ludzie. Swoją drogą kontakt z twórcą programu jest bardzo fajny i bardzo ogarnięty człowiek w temacie naszego czasu służby.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2023, 17:43:15 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 24, 2023, 20:09:26 »
Pan Komendant wyraził się tutaj jasno, że 80k w skali kraju to dużo. Jaka kwota rocznie idzie z budżetu komend na arkusz kalkulacyjny Excel w skali kraju?? Możesz podać?. Nadwyżkę ponad 80k możesz honorowo wpłacić na dowolną fundację.  Zdajesz sobie sprawę, że pieniądze wszystkich komend to jeden wielki budżet PSP?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 24, 2023, 21:44:40 »
Pan Komendant wyraził się tutaj jasno, że 80k w skali kraju to dużo. Jaka kwota rocznie idzie z budżetu komend na arkusz kalkulacyjny Excel w skali kraju?? Możesz podać?. Nadwyżkę ponad 80k możesz honorowo wpłacić na dowolną fundację.  Zdajesz sobie sprawę, że pieniądze wszystkich komend to jeden wielki budżet PSP?
Sorry ale w d**** mam dywagacje na temat "new age" w PSP bo jakiś program za mnie coś zgasi czy kogoś z auta wyciągnie... W tym dywagacje na temat czy 400 zł na pół roku przy budżecie kilka mln (w komendzie najniższej kategorii) Przykro mi ale dla mnie to wszystko jest melodia tak odległa, że nawet nie wypowiadam się na temat funkcyjności WaterFlow bo 80% ludzi którzy nad wprowadzeniem pracowali (dodawali hydranty) nie wiedzą czym są pliki CAD i BIM... Wszystko spoko ale my dalej rysujemy w WORDzie rysunki do ćwiczeń na ZDR... Bo tylko to mamy służbowo.... ECS cena:
Cena pakietu podstawowego wynosi 440,00 zł. netto.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2023, 07:08:23 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 25, 2023, 08:49:51 »
Czyli minimum 172 tysiące netto na pół roku. Bo to co piszesz jest na półrocze a mamy 314 powiatów. Już nie liczę, że niektóre powiaty musza mieć za kwotę wyższą niż 440 netto na swoją jednostkę organizacyjną. Pozdrawiam.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 25, 2023, 08:56:00 »
Jeśli wszyscy się boją powiedzieć że brakuje im pieniędzy to będzie tylko gorzej.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 25, 2023, 09:22:31 »
A brakuje. Jakakolwiek poważna awaria pojazdu pożarniczego i koszty związane z jej usunięciem potrafią zrujnować budżet komendy. Nie ma kasy, bo budżet jest na poziomie sprzed kilku lat, natomiast koszty poszły w górę. Wystarczyło, żeby podrożało paliwo i energia elektryczna.
A księgowe zmuszone są do uprawiania kreatywnej księgowości i do żonglowania kasą pomiędzy poszczególnymi paragrafami.
Si vis pacem, para bellum

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 25, 2023, 09:31:24 »
Dokładnie tak.Ale w Kielcach nikt się nie odezwał,że nie ma na serwis,na podstawowe naprawy.Auta stoją w warsztatach i czekają na przelewy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 25, 2023, 11:46:26 »
Dokładnie tak.Ale w Kielcach nikt się nie odezwał,że nie ma na serwis,na podstawowe naprawy.Auta stoją w warsztatach i czekają na przelewy.
Wydaje mi się, że na forum bardziej się martwimy o budżety komend niż ci którzy powinni się o to martwić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 25, 2023, 13:15:10 »
I uważasz że jest to ok? Wychodzi na to, że nie jest tak pięknie jak to się mówi na co dzień.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 25, 2023, 20:38:16 »
Pytanie o autach w warsztatach i nie zapłaconych rachunkach padło kilka razy w Kielcach. Nikt nie zgłosił problemów i z tego co mi wiadomo na ten moment nigdzie nie brakuje pieniędzy ponieważ przyszło zasilenie. Miłego wieczoru
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2023, 10:29:35 wysłana przez bartas 2 »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 26, 2023, 07:47:47 »
.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2023, 12:42:42 wysłana przez pb11 »

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 26, 2023, 08:41:33 »
W takim gronie bali się odezwać.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 26, 2023, 10:28:36 »
Serio ? Bali się odezwać … jeśli tak to nie nadają się na stanowiska, na których są. Musi być przekaz żeby było jasne co jest grane. Nikt nikomu głowy nie urwie jeśli powie wprost gdzie jest problem. To nie te czasy, że za prawdę nie za kłamstwo lub ubliżanie ktoś komuś coś zrobi. Tyle i aż tyle.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 26, 2023, 17:40:31 »
To w końcu jest to WaterFlow, czy też nie?
https://www.gov.pl/web/kgpsp/komunikat-dot-projektu-pn-warunki-zaopatrzenia-w-wode-do-zewnetrznego-gaszenia-pozarow-dla-budynkow-innych-obiektow-budowalnych-i-terenow

Z treści wiadomości e-mail, jaka trafiła do strażaków wynikało zupełnie coś innego. To jak to jest?
Si vis pacem, para bellum

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 26, 2023, 18:22:50 »
To w końcu jest to WaterFlow, czy też nie?
https://www.gov.pl/web/kgpsp/komunikat-dot-projektu-pn-warunki-zaopatrzenia-w-wode-do-zewnetrznego-gaszenia-pozarow-dla-budynkow-innych-obiektow-budowalnych-i-terenow

Z treści wiadomości e-mail, jaka trafiła do strażaków wynikało zupełnie coś innego. To jak to jest?
W skrócie firma zrobiła coś za publiczna kasę i chce pieniędzy by utrzymywać to na swoich serwerach. KG tych pieniędzy dać nie chce, ale chce przejąć produkt, który powstał w wyniku celowej dotacji NCBR i wrzucić ja na swoje pewnie serwery, a następnie udostępnić już za darmo strażakom. Czyli jest, ale ma przerwe

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 26, 2023, 18:43:08 »
No popatrz. A ja usunąłem aplikację z telefonu.... :rofl:
Si vis pacem, para bellum

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 27, 2023, 00:07:14 »
Pytanie o autach w warsztatach i nie zapłaconych rachunkach padło kilka razy w Kielcach. Nikt nie zgłosił problemów i z tego co mi wiadomo na ten moment nigdzie nie brakuje pieniędzy ponieważ przyszło zasilenie. Miłego wieczoru

Taaa… jasne, mamy PSP mlekiem i miodem płynące


Cytat: bartas 2
Serio ? Bali się odezwać … jeśli tak to nie nadają się na stanowiska, na których są. Musi być przekaz żeby było jasne co jest grane. Nikt nikomu głowy nie urwie jeśli powie wprost gdzie jest problem. To nie te czasy, że za prawdę nie za kłamstwo lub ubliżanie ktoś komuś coś zrobi. Tyle i aż tyle.

No to czas zwalniać i to większość, tylko skąd będziecie brać nowych biernych, miernych ale wiernych?  Każdy strażak doskonale wie jak jest i co może "szeregowy komendant", a takie pie... to nawet nie wiem jak nazywać. Lepiej nich się szanowny pan komendant dalej zajmuje kampanią wyborczą i zdobywaniem głosów dla jedynie słusznej partii i nie zawraca sobie głowy przyziemnymi sprawami takimi jak np. budżety małych KP PSP. Jak zawsze dadzą rade – pójdą po gminach żebrać i jakoś to będzie.


Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 27, 2023, 06:10:14 »
Z tym odejściem ze służby to akurat w pana przypadku świetny pomysł. Jednego mieszacza mniej. Nawet nie będę wchodził w polemikę z takimi mądralami. Tak jak pisałem wcześniej robimy swoje. Zdrówka życzę

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 27, 2023, 08:24:57 »
Z tym odejściem ze służby to akurat w pana przypadku świetny pomysł. Jednego mieszacza mniej. Nawet nie będę wchodził w polemikę z takimi mądralami. Tak jak pisałem wcześniej robimy swoje. Zdrówka życzę

Jakoś się nie dziwię - z faktami się nie dyskutuje.
W którym miejscu pisałem o odejściu ze służby? Cytując guru tego forum „czytaj ze zrozumieniem”.
Ponawiam prośbę o komentarz do artykułu, minęło 2 miesiące i nic, cisza….

https://portal-mundurowy.pl/index.php/component/k2/item/15960-panstwowa-straz-pozarna-folwark-von-nogayow

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 27, 2023, 09:05:05 »
Słuchaj pan rynsztok to nie moje miejsce. Wrzucając takie pierdy pokazujesz swój poziom. Co do miodu i mleka to radzę łyżeczkę miodu zjeść dla poprawy nastroju a mleko pod nosem wytrzeć. Kończę z panem dyskusje.