Autor Wątek: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego  (Przeczytany 13117 razy)

Offline raczek504

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
    • OSP Raczki
WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« dnia: Maj 31, 2022, 09:56:21 »
Dzień dobry,
Czy już przerabialiście temat tej aplikacji? Jak Wam działa?

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2022, 10:05:24 »
szału niema.. hydranty były już na osm fire i trzeba je dodawać od nowa... dla mnie bez sensu
można było od razu to dogadać z argisem i na mapach obszarów chronionych to robić
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2022, 11:17:54 »
Aplikacja działa raczej normalnie, moje pytanie brzmi po co to robimy?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 895
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2022, 11:57:27 »
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Sama aplikacja totalnie bez sensu, przynajmniej z konta "prewencyjnego ". Żeby dodać hydrant, trzeba kupę danych odnośnie budynku wpisać. Nie wiadomo więc jak dodać hydrant w szczerym polu.
Tak jak wcześniej pisano, jest osm. Co prawda dodana jest warstwa, ale trzeba ją sobie włączyć w ustawieniach.
Kolejny minus, to fakt że ogranicza nas do powiatu własnego. Nie można dodać hydrantu na "gościnnych występach".
Si vis pacem, para bellum

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2022, 14:46:42 »
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Sama aplikacja totalnie bez sensu, przynajmniej z konta "prewencyjnego ". Żeby dodać hydrant, trzeba kupę danych odnośnie budynku wpisać. Nie wiadomo więc jak dodać hydrant w szczerym polu.
Tak jak wcześniej pisano, jest osm. Co prawda dodana jest warstwa, ale trzeba ją sobie włączyć w ustawieniach.
Kolejny minus, to fakt że ogranicza nas do powiatu własnego. Nie można dodać hydrantu na "gościnnych występach".

Po co dodawać hydrant na gościnnych występach:)? u nas dodawane są hydranty z ulicy bądź szczerego pola, z budynków podział się tym nie zajmuje albo przynajmniej do tej chwili nie kazali tego dodawać

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 895
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2022, 15:17:24 »
@fireman_f
Czasami się zdarza, że dodaję poza swoim powiatem. W OSM nie było to zablokowane.
Co do dodawania hydrantów w szczerym polu, to nie mogę dodać hydrantów podczas odbioru nowopowstałej sieci hydrantowej, bo muszę wpisywać dane budynku chronionego przez hydrant. A tych budynków nie ma  :szalony:
Si vis pacem, para bellum

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 895
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2023, 17:52:04 »
No i odkopię temat.
Z dniem 23 czerwca 2023 r. Waterflow wyłącza serwer, bo PSP nie jest zainteresowana współpracą.
Dziwi to zwłaszcza, że był solidny opier... w stosunku do komendantów powiatowych, że hydranty nie są dodawane w aplikacji.
A i na odprawach pionu PZ również było grożenie palcem na zasadzie: "Wicie, rozumicie, bo KG i KW mają podgląd, kto ile hydrantów dodaje".
Ale, że nie służę w mundurze pierwszy rok, to i jakoś przejdę nad tym do porządku dziennego.
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.
Si vis pacem, para bellum

Offline mikesh998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2023, 19:39:19 »
Ciekawe jaki byłby koszt rocznego utrzymania tej aplikacji. Ja osobiście z niej nie korzystałem ani razu podczas działań ani nie słyszałem żeby ktoś korzystał także jak dla mnie niewielka strata…

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2023, 19:54:51 »
Pozwolę sobie nie zgodzić się z twoja opinią.
 Zapewne widziałeś okrojona wersję a do tego kontakt  z nią ograniczył się tylko do wprowadzania hydrantów.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2023, 20:28:15 »
To już wszystko nieważne. Projekt upadł. Kasa w błoto. Wypalone paliwo powiększyło nam dziurę ozonową. Ludzie wprowadzający dane poczuli co to znaczy zrobić coś bez sensu jak małpa. Zostaliśmy z niczym. Za to można  odnaleźć najbliższą piwnicę…. a tam ogórki koszone, ziemniaki i stare rowery.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 21, 2023, 22:18:37 »
To już wszystko nieważne. Projekt upadł. Kasa w błoto. Wypalone paliwo powiększyło nam dziurę ozonową. Ludzie wprowadzający dane poczuli co to znaczy zrobić coś bez sensu jak małpa. Zostaliśmy z niczym. Za to można  odnaleźć najbliższą piwnicę…. a tam ogórki koszone, ziemniaki i stare rowery.

Lepiej tego nie dało się ująć :)
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 21, 2023, 23:54:04 »
Małpa raczej nie robi niczego bez celu, w naturze to nie przejdzie, bezsensowna strata energii to domena ludzi.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2023, 23:58:04 wysłana przez pb11 »

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 22, 2023, 09:17:21 »
Krótko informuje kolegów, że program będzie kontynuowany przez kg psp a co za tym idzie zaoszczędzimy około 80 tyś rocznie. Proszę wiec o spokój i niech małpy sobie żyją spokojnie :-) pozdrawiam

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 22, 2023, 09:33:11 »
Zajebista oszczędność…
Tricks are for kids.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 305
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 22, 2023, 10:14:08 »
Zajebista oszczędność…

Zobaczymy jak będzie to działało. 80 tys w skali kraju to niewiele, ale jednak zawsze

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 22, 2023, 10:15:18 »
Jeśli to mało pan przeleje na konto wybranej organizacji taka kwotę! Tyle w temacie

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 22, 2023, 11:56:48 »
Jeśli uwzględnić skalę to kolega ma jakieś 2 zł z groszami do przelania.  :mellow:

Niemniej zobaczymy jak będzie, dobrze by było aby inicjatywa nie przepadła gdyż potencjał wykorzystania był spory zwłaszcza przez obsady SK. Ciekawy projekt wymagający dopracowania ale i ustawicznej modyfikacji, na pewno wart kontynuacji. Plus że jeśli za jego dalszą modyfikację będzie odpowiadać PSP to może uda się go pod nas dopracować.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2023, 12:05:00 wysłana przez pb11 »

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 305
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 22, 2023, 12:08:00 »
Jeśli to mało pan przeleje na konto wybranej organizacji taka kwotę! Tyle w temacie

Na opak Pan komendant zrozumiał moje słowa. W skali budżetu  PSP to jest bardzo mało, ale jest i już w skali poszczególnych komend to akurat dużo. Zatem tylko się cieszyć.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 22, 2023, 12:15:08 »
Jeśli uwzględnić skalę to kolega ma jakieś 2 zł z groszami do przelania.  :mellow:

(…)Plus że jeśli za jego dalszą modyfikację będzie odpowiadać PSP to może uda się go pod nas dopracować.
Pozdrawiam.
Nie bądźmy naiwni. Waterflow poszło w kibel, tak jak swego czasu SPD. Cały backend ma MLabs i pewnie się wypną, tak jak KG wypięła się na nich.
Tricks are for kids.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2023, 12:57:55 »
Mało pan wie a dużo pisze. Co zrobić nie brakuje tu na forum takich znawców wszystkich tematów. Robimy swoje …. Serdeczności

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 22, 2023, 13:37:46 »
Zatem czekamy w napięciu.
Tricks are for kids.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 23, 2023, 09:16:34 »
Mnie osobiście denerwowało w aplikacji ciągłe automatyczne wylogowywanie i potem problem jakie to było hasło. Na zdarzeniu nie użyłem ani razu. Aktualnie czekam na hucznie zapowiadane nowe SWD, które również miało zawierać aplikację na smartfony. Na dzień dzisiejszy jest potrzeba aby KDR z PSP mógł mieć apkę jako potężny bank wiedzy. Dobrze jakby to była taka kobyła umożliwiająca korzystanie z całego terytu, arcgis, dane adr, możliwość wglądu w alarm jeżeli byłby dopisany do wozu w SWD, karty ratownicze pojazdu, obszary leśne (jak w mBDL), hydranty i zbiorniki wodne, wiedza pożarnicza, procedury KG PSP w jednym miejscu i  z szybkim dostępem, testy KPP. Ostatnio w OSP wykupiliśmy e-remizę i jest to obecnie dla mnie najwygodniejszy sposób aby sprawdzić na mapce oznaczenie drogi i jej pikietaż po danych GPS.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2023, 09:19:38 wysłana przez Champion »

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2023, 13:31:56 »
Waterflow poszło w kibel, tak jak swego czasu SPD.

Przyroda nie znosi próżni. Ponoć zaraz ma wejść SWI (System Wymiany Informacji).  :szalony:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 895
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 23, 2023, 14:05:08 »
A wtedy wszyscy jeszcze zatęsknią za SPD i Waterflow  :szalony:
Si vis pacem, para bellum

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: WaterFlow - aplikacja do zaopatrzenia wodnego
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 23, 2023, 22:44:37 »
Mamy zapowiedź kolejnego programu i obietnicę tego, że praca ludzi będzie uratowana. To cieszy. Mam wiarę i nadzieję w sumie taką samą jaką miałem gdy wyleciała w kosmos ewidencja czasu służby. Trochę lat minęło… wiara i nadzieja pozostała. Robię swoje. Hydranty mam na swoich mapach operacyjnego zabezpieczenia rejonu. Ewidencję czasu służby organizuję własnymi arkuszami bo komendy nie stać na zakup odpowiedniego  narzędzia. Służbowego oprogramowania ogólnopolskiego brak. Tok służby utrzymany.