Służba > Forum ochotników

Czy ponadprzeciętne L4 jest powodem do ponownych badań lekarskich?

(1/2) > >>

Curahee:
Tak jak w temacie - czy druh, który przebywał prawie pół roku na zwolnieniu lekarskim (tematy kardiologiczne) powinien być skierowany na badania lekarskie potwierdzające jego sprawność?

strazak ochotnik:
Dwa lata temu był u mnie jeden druh, który ponad pół roku był na chorobowym (kręgosłup) i nie przechodził od nowa badań lekarskich. Po zakończeniu leczenia normalnie mógł z nami wyjeżdżać.

Nie wiem co na to ustawa o OSP, bo nie zagłębiałem się w temat. Słyszałem tylko, że zmianieja się badania na wstępne i okresowe oraz zostały niektóre elementy rozszerzone. Proponuję doczytać czy czegoś tam nie ma na ten temat.

daro:
myślę że obowiązku nie ma. Ale można skierować takiego druha na ponowne badania, a on jest zobowiązany się im poddać. No chyba że przyniesie zaświadczenie od lekarza, który prowadzi jego leczenie, gdzie napisze że jest zdolny do działań w OSP. Ale przypuszczam że nikt po leczeniu u kardiologa nie dostanie od niego takiego kwitka. Bo żaden lekarz się nie podłoży mając świadomość z czym się wiążą wyjazdy do akcji (stres, wysiłek, presja)

Feniks:
Obawiam się, że w razie problemów ktoś się może przyczepić powołując się na kodeks pracy:
Art. 229 § 2 Kodeksu Pracy
Pracownik podlega okresowym badaniom lekarskim. W przypadku niezdolności do pracy trwającej dłużej niż 30 dni, spowodowanej chorobą, pracownik podlega ponadto kontrolnym badaniom lekarskim w celu ustalenia zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku.

Wg mnie to szara strefa - z jednej strony nie podlegamy temu wprost, z drugiej w wielu przypadkach stosuje się analogię pomiędzy przynależnością do JOTu, a pracą na etacie (choćby kwestia szkoleń BHP w ostatnich latach).

ksoniek:
 A skąd jednostka pozyskała informacje ze druh jest na L4? Nawet jakby był to pracownik gminy to jest to łamanie tajemnicy służbowej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej