Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 193254 razy)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #550 dnia: Grudzień 07, 2022, 19:15:06 »
Parodia. Najpierw mieli nie odpuszczać poniżej 20%, potem miało być brutto od wynagrodzenia, a skończy się ostatecznie na zasadniczej.

Offline kraktgs

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #551 dnia: Grudzień 07, 2022, 19:40:57 »
Staży policzyli 9,3 % + 10% po 20 latach służby i jest prawie 20%  :gwiazdki:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #552 dnia: Grudzień 07, 2022, 20:53:35 »
Panowie podwyżka o 9.3 proc to średnia od całego Funduszu plac.
I wiem że zaraz będzie kontra, ale dla młodszych kolegów przypomnę.
Narzekamy że podwyżki tylko 9.3 w tym roku czyli 630 zł. To przypomnę. Były czasy kiedy przez kilka lat była jedną! Podwyżka 300 zł. A przy okazji zabrali nam 100 proc chorobowego i 15 lat emerytury.


Online fifi99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #553 dnia: Grudzień 07, 2022, 21:08:13 »
Panowie podwyżka o 9.3 proc to średnia od całego Funduszu plac.

Wiesz, czy przypuszczasz?

Narzekamy że podwyżki tylko 9.3 w tym roku czyli 630 zł.

Podwyżki czy dobicie do inflacji?

To przypomnę. Były czasy kiedy przez kilka lat była jedną! Podwyżka 300 zł.

A ja pamiętam czasy kiedy na 24 godzinna służbę wystarczyły mi zakupy w wielkim brytyjskim supermarkecie 13 zł, w tym starczyło na baton   :mellow:
Więc sorry....

A przy okazji zabrali nam 100 proc chorobowego i 15 lat emerytury.

No w tym się zgadzam. Nikt na to nie zareagował, a list od ówczesnego premiera mam do dzisiaj...



Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #554 dnia: Grudzień 07, 2022, 21:22:31 »
Panowie podwyżka o 9.3 proc to średnia od całego Funduszu plac.
I wiem że zaraz będzie kontra, ale dla młodszych kolegów przypomnę.
Narzekamy że podwyżki tylko 9.3 w tym roku czyli 630 zł. To przypomnę. Były czasy kiedy przez kilka lat była jedną! Podwyżka 300 zł. A przy okazji zabrali nam 100 proc chorobowego i 15 lat emerytury.
Trzeba przypominać co za partia rządziła bo może młodzi nie pamiętają,że to było  p o

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #555 dnia: Grudzień 08, 2022, 06:15:26 »
Panowie podwyżka o 9.3 proc to średnia od całego Funduszu plac.

Wiesz, czy przypuszczasz?

Narzekamy że podwyżki tylko 9.3 w tym roku czyli 630 zł.

Podwyżki czy dobicie do inflacji?

To przypomnę. Były czasy kiedy przez kilka lat była jedną! Podwyżka 300 zł.

A ja pamiętam czasy kiedy na 24 godzinna służbę wystarczyły mi zakupy w wielkim brytyjskim supermarkecie 13 zł, w tym starczyło na baton   :mellow:
Więc sorry....

A przy okazji zabrali nam 100 proc chorobowego i 15 lat emerytury.

No w tym się zgadzam. Nikt na to nie zareagował, a list od ówczesnego premiera mam do dzisiaj...
Jak nie problem wrzuć go tu, chętnie sobie przypomnę jego treść.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #556 dnia: Grudzień 08, 2022, 06:45:58 »
Kolego, wpisz w google "list od Tuska mundurowi", wejdź w grafikę i pierwszy wynik to chyba to 🤗

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #557 dnia: Grudzień 08, 2022, 08:02:46 »
Fifi Twoja sprawa jakie kupujesz batony! Ja jedzenie na 8 h na pewno kupię za 7-13 zł.
Ale potwierdzam producenci grają z cenami w gumę. Ostatnio pojawiła się informacja będzie drożej bo skończyły się tanie zapasy. To - jak przytomnie zauważyli czytelnicy czemu do tej pory drożało tak bardzo?! Bo mamy pieniądze i kupujemy.
Wiesz ze pszenica jest bardzo tania? A chleb drogi?
I inflacja była praktycznie ciągle od wielu dzesięcioleci


Offline jaanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #558 dnia: Grudzień 08, 2022, 09:18:56 »
Panowie problem polega na tym że inflacja jest 20%, ale jak ktos robi zakupy to wie ze lekko 50%, do tego paliwo, rata kredytu. Rząd proponuje 9,36% podwyżki od podstawy uposażenia czyli np. 4 gr 3520 daje nam 300 zł brutto. I jeżeli ktos nie ma 15 lat  służby to tyle i tu jest problem dla wielu!!! ZZ w których szefowie mają ponad 20 lat oczywiście dostaną ponad 1000zł bo mają wysokie grupy i lata. Natomiast ile dostanie np.  st. rat. 13 lat służby? -300zł. Jeżeli to przejdzie w takiej formule to wszyscy ci rzucą legitymacje ZZ.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #559 dnia: Grudzień 08, 2022, 11:01:49 »
Nie rzucą, bo szkoda im paczek na święta.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #560 dnia: Grudzień 08, 2022, 11:06:31 »
Panowie problem polega na tym że inflacja jest 20%, ale jak ktos robi zakupy to wie ze lekko 50%, do tego paliwo, rata kredytu. Rząd proponuje 9,36% podwyżki od podstawy uposażenia czyli np. 4 gr 3520 daje nam 300 zł brutto. I jeżeli ktos nie ma 15 lat  służby to tyle i tu jest problem dla wielu!!! ZZ w których szefowie mają ponad 20 lat oczywiście dostaną ponad 1000zł bo mają wysokie grupy i lata. Natomiast ile dostanie np.  st. rat. 13 lat służby? -300zł. Jeżeli to przejdzie w takiej formule to wszyscy ci rzucą legitymacje ZZ.
Tak to jest a co np miał powiedzieć gość z 15 lat służby kiedy zniesiono procenty dla kolegów do 26 lat ??? Zarabiają praktycznie tyle samo ....

Offline Islamic

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #561 dnia: Grudzień 08, 2022, 11:55:55 »
Nie rzucą, bo szkoda im paczek na święta.

Rzucą, u mnie już większość rzuciła bądź ma zamiar rzucić.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #562 dnia: Grudzień 08, 2022, 12:09:04 »
Nie rzucą, bo szkoda im paczek na święta.

Ale po świętach?  :tuba:
U nas jest taki plan.
A co do wspaniałego porozumienia to szkoda słów. Po prostu - wstyd.
@sismondi  :wall: :zamknij:
:straz:

Offline jaanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #563 dnia: Grudzień 08, 2022, 12:59:01 »
Szefowie ZZ negocjowali " w naszym imieniu} ( tak naprawdę w swoim)"  z RM , wiadomo za rok wybory i liczą się głosy, sądze że z planowanej podwyżki zadowolone jest ok 10-15% z nas, Wydaje mi sie że te ponad 80% będzie jeszcze bardziej wkurzone. I teraz pytanie, czy Rząd będzie z tego usatysfakcjonowany?

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #564 dnia: Grudzień 08, 2022, 16:20:56 »
Rząd ma nas w....nie powiem gdzie. Oni głupi nie są, dokładnie sobie to wszystko kilka razy przeliczyli. Zobaczcie ile zostało w formacji osób na starych zasadach przyjętych przed 2013 rokiem. Myślę że śmiało mozna stwierdzić, że jest po połowie. Odliczając osoby na stanowiskach i z dziadkowym, którzy i tak będą pracować to będzie około 15 tyś. ludzi. W Policji kto z funkcjonariuszy liniowych może, to w większości ucieka od razu po 15 latach. Tam też bedzie na starych zasadach z pół na pół czyli ok. 50 tys ludzi. To z innymi służbami osób które mogą odejść po 15 latach jest ok. 75 tyś ludzi. A taką liczbą wyborów się nie wygrywa. Młodzi czy dostaną podwyzkę czy nie to rząd się nie przejmuje bo młodzi i tak będą robić. Górników się boją , bo to rzesza ludzi wraz z rodzinami w liczbie podobnej do naszych formacji z tą różnicą że oni sie nie patyczkują najadą i rozpierniczą Warszawę. Z tym się liczą. I dostali 6500 dodatku inflacyjnego bez gadania. U nas jedyna sraczka jaką mogą mieć to jest taka, że nie będzie komu robić, szczególnie w Policji. Ale zauwazajac że do tej pory jakoś się to kręciło, ludzie narzekają ale robią, to myślę że i jakoś dalej się to będzie kręcić. I myślę że dopiero zaczną się jakieś ruchy jak naczelnicy i komendanci zaczną jeździć obsługiwać kolizje jak kiedyś, bo nie będzie komu robić. A PSP się nikt wogóle nie przejmuje. Przed wyborami rzucą mlodym 300 brutto, porobią zdjęć przy wozach OSP naobiecują i będzie git.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #565 dnia: Grudzień 08, 2022, 17:35:01 »
Tak się czasem zastanawiam czy większość z was zdaje sobie sprawę, że tylko ZZ mogą realnie reprezentować pracowników przed pracodawcą o ile istnieją? Był Wielki Protest Mundurowych czyli inicjatywa oddolna i kto ją zakończył? Dół czy ZZ.
PS. To, żeby ZZ przestały istnieć to marzenie ściętej głowy. Znacznie łatwiej i szybciej jest zmienić przewodniczącego i to jedyna słuszna drogą.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #566 dnia: Grudzień 08, 2022, 18:40:23 »
Reprezentować mogą jak będą mieli za swoimi plecami bardzo dużą ilość ludzi w związku, inaczej nikt z nimi nie będzie chciał rozmawiać.
 I tu jest jeszcze druga opcja. Przenieść się do F i jemu dać większą część członków, i monopol do reprezentowania  :rofl:
Warto dać im szansę pod warunkiem, że będą słuchać ludzi, bo S obrosła w piórka i za bardzo jest ułożona z rządzącymi.
Widać jak znowu uciszają emocje na dole. Tak jak wspomniałeś oddolną inicjatywę ZZ chcieli uciszyć jak najszybciej, zamiast spróbować wykorzystać przy rozmowach, więc wyszło jak wyszło.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #567 dnia: Grudzień 08, 2022, 18:48:03 »
Po czynach rozpoznacie nowego przewodniczącego F... Żeby nie było nie znam człowieka...
Liczebność jest ważna ale nie kluczowa :wacko:
Na ten moment wg mojej wiedzy statystyka wygląda tak 10:5:2... S:F:PP
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #568 dnia: Grudzień 08, 2022, 18:54:08 »
Po czynach rozpoznacie nowego przewodniczącego F... Żeby nie było nie znam człowieka...
Liczebność jest ważna ale nie kluczowa :wacko:
Na ten moment wg mojej wiedzy statystyka wygląda tak 10:5:2... S:F:PP
Jesteś zapatrzony...wiesz o czym piszę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #569 dnia: Grudzień 08, 2022, 18:56:19 »
Nie mam pojęcia szczerze...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #570 dnia: Grudzień 08, 2022, 19:02:49 »
....Tak się czasem zastanawiam czy większość z was zdaje sobie sprawę, że tylko ZZ mogą realnie reprezentować pracowników przed pracodawcą o ile istnieją?...

Piękny kontekst...


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #571 dnia: Grudzień 08, 2022, 19:04:38 »
....Tak się czasem zastanawiam czy większość z was zdaje sobie sprawę, że tylko ZZ mogą realnie reprezentować pracowników przed pracodawcą o ile istnieją?...

Piękny kontekst...
To jest szczera prawda a reszta to bajanie ludzi którzy nie mają pojęcia co piszą.
To jak twój ZZ zaostrzy protest?
PS. Ten kontest to stan prawny  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #572 dnia: Grudzień 09, 2022, 08:17:17 »
....Tak się czasem zastanawiam czy większość z was zdaje sobie sprawę, że tylko ZZ mogą realnie reprezentować pracowników przed pracodawcą o ile istnieją?...

Piękny kontekst...
To jest szczera prawda a reszta to bajanie ludzi którzy nie mają pojęcia co piszą.
To jak twój ZZ zaostrzy protest?
PS. Ten kontest to stan prawny  :rofl:
Co takiego osiągnął (wywalczył) Twój ZZ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #573 dnia: Grudzień 09, 2022, 08:50:20 »
Co takiego osiągnął (wywalczył) Twój ZZ?
W przyszłym tygodniu powinien być komunikat ze spotkania zespołu przy premierze w którym przypomnę jest tylko "S".

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #574 dnia: Grudzień 09, 2022, 09:05:22 »
No co wywalczył, 9.3 od zasadniczego+ reszta dla dziadków. Młodzi dostaną 200 na rękę i spokój, przecież nie odejdą. Pragnę przypomnieć, ,że S miala nie schodzić poniżej 20%.