Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 193235 razy)

Offline opau

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #450 dnia: Listopad 25, 2022, 19:20:03 »
Kawka na pewno smakowała.Może też była wódeczka.I były też problemy strażaków.Ale głęboko w ich du...

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #452 dnia: Listopad 25, 2022, 20:09:55 »
Przecież wzrost wyniesie ponad 20% i to grubo dla tych co mają ponad 30 lat służby więc ja nie wiem w czym problem   :rofl: więc średnio wyjdzie koło 20%  :rofl:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #453 dnia: Listopad 25, 2022, 20:25:57 »
Przecież wzrost wyniesie ponad 20% i to grubo dla tych co mają ponad 30 lat służby więc ja nie wiem w czym problem   :rofl: więc średnio wyjdzie koło 20%  :rofl:

Ponawiam pytanie , kiedy związki zaostrzą protest o nie wykonywanie prac gospodarczych i inne kwestie jakie były realizowane w poprzednich latach w czasie protestów  ???  :wall:  Ci co mają powyżej 30 lat służby to mają nas gdzieś  :cooo:
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2022, 20:29:58 wysłana przez młody13 »

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #454 dnia: Listopad 25, 2022, 23:55:56 »
Czekamy na stanowisko Pana Eqinoxa... W radiu dzisiaj słyszałem, że propozycja rządu na spotkaniu to policzek dla związkowców. Jeżeli ktoś dostaje z liścia, to możliwości są dwie. Albo ma charakter albo go nie ma.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #455 dnia: Listopad 26, 2022, 06:39:02 »
Przecież wzrost wyniesie ponad 20% i to grubo dla tych co mają ponad 30 lat służby więc ja nie wiem w czym problem   :rofl: więc średnio wyjdzie koło 20%  :rofl:

Ponawiam pytanie , kiedy związki zaostrzą protest o nie wykonywanie prac gospodarczych i inne kwestie jakie były realizowane w poprzednich latach w czasie protestów  ???  :wall:  Ci co mają powyżej 30 lat służby to mają nas gdzieś  :cooo:


Ci co maja 30 lat służby i tak nie robią prac gospodarczych  ^_^ ^_^
Mam dość starego strażaka na zmianie, koło 30 lat służby… i wkurzają mnie jego słowa „dalej chłopcy protestujcie dla mnie”

Offline młody786

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #456 dnia: Listopad 26, 2022, 07:57:09 »
Resort obrony przyznał specjalne dodatki w wysokości 450 złotych miesięcznie żołnierzom stacjonującym na wschodzie kraju...... Obeszło się w MON - ie bez protestów i innych podchodów. Dla pozostałych służb mundurowych pieniedzy nima i nie będzie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #457 dnia: Listopad 26, 2022, 08:40:32 »
Czekamy na stanowisko Pana Eqinoxa... W radiu dzisiaj słyszałem, że propozycja rządu na spotkaniu to policzek dla związkowców. Jeżeli ktoś dostaje z liścia, to możliwości są dwie. Albo ma charakter albo go nie ma.
Nie ma to jak wypracować siebie stanowisko w sprawie tego co słyszy się w radiu... Praca dziennikarza polega na tym aby tworzyć materiały o jak największej oglądalności (słuchalności etc.) stąd w tym przypadku gadka o policzku a przy naszych działaniach opisujących miejsce zdarzenia używa się słów typu "masakra" bo dobry tytuł ciągnie temat nawet to zjawisko dostało swoją nazwę "Clickbait" ale wracając do meritum masz tu komunikaty dwóch największych organizacji związkowych w MSWiA(i nigdzie nie ma nic o policzku):
https://nszzp.pl/aktualnosci/nowe-propozycje-resortu-protest-trwa/
http://kspnszz.org/index.php/2022/11/25/spotkanie-w-mswia-2/
Kolejne spotkanie jeśli dobrze zrozumiałem w poniedziałek.
Mam nadzieję że kawka chociaż delegatom smakowała...
Rozumiem kawior bo "ruski" rozumiem ośmiorniczki bo wiadomo  :rofl: ale kawa... Litości.



 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #458 dnia: Listopad 26, 2022, 09:25:40 »
Przecież wzrost wyniesie ponad 20% i to grubo dla tych co mają ponad 30 lat służby więc ja nie wiem w czym problem   :rofl: więc średnio wyjdzie koło 20%  :rofl:

Ponawiam pytanie , kiedy związki zaostrzą protest o nie wykonywanie prac gospodarczych i inne kwestie jakie były realizowane w poprzednich latach w czasie protestów  ???  :wall:  Ci co mają powyżej 30 lat służby to mają nas gdzieś  :cooo:
Liczę, że delegaci Floriana dokonali dobrego wyboru i nowy Przewodniczący spełni pokładane w nim przez większość nadzieje - wtedy niedługo dojdzie do zaostrzenia akcji protestacyjnej, możliwe nawet, że z pomysłami nie tylko takimi jakie były ostatnio - ale to już decyzje wyżej, bo słuchy chodziły różne. Dajmy zadziałać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2022, 09:45:32 wysłana przez mpolskie »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #459 dnia: Listopad 26, 2022, 09:27:21 »
I gdzie ten słynny zespół roboczy Ski ..
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/mswia-nie-ma-dodatkowych-pieniedzy-dla-mundurowych

Przecież wzrost wyniesie ponad 20% i to grubo dla tych co mają ponad 30 lat służby więc ja nie wiem w czym problem   :rofl: więc średnio wyjdzie koło 20%  :rofl:

Ponawiam pytanie , kiedy związki zaostrzą protest o nie wykonywanie prac gospodarczych i inne kwestie jakie były realizowane w poprzednich latach w czasie protestów  ???  :wall:  Ci co mają powyżej 30 lat służby to mają nas gdzieś  :cooo:
Liczę, że delegaci Floriana dokonali dobrego wyboru i nowy Przewodniczący spełni pokładane w nim przez większość nadzieję - wtedy niedługo dojdzie do zaostrzenia akcji protestacyjnej, możliwe nawet, że z pomysłami nie tylko takimi jakie były ostatnio - ale to już decyzje wyżej, bo słuchy chodziły różne. Dajmy zadziałać.
Czekaj na komunikat..
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2022, 09:50:13 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #460 dnia: Listopad 26, 2022, 10:11:06 »
I gdzie ten słynny zespół roboczy Ski ..
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/mswia-nie-ma-dodatkowych-pieniedzy-dla-mundurowych
@SIUSIEK leniuszek nie chce mu się czytać linków które wrzucam więc masz cytat z komunikatu:
Kolejny raz minister Wąsik przypomniał, że resort dysponuje tylko środkami finansowymi, które zostały przyznane w budżecie i jedynie zmiana ustawy budżetowej może spowodować ich zwiększenie. W związku z tym NSZZ „Solidarność” jako jedyny związek prowadzi negocjacje z rządem w tym zakresie. Premier RP powołał zespół, który negocjuje przedstawione Rządowi postulaty między innymi wyższą waloryzację płac w sferze budżetowej. Członkiem zespołu negocjacyjnego jest między innymi Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ „Solidarność” Bartłomiej Mickiewicz.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #461 dnia: Listopad 26, 2022, 13:26:58 »
I gdzie ten słynny zespół roboczy Ski ..
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/mswia-nie-ma-dodatkowych-pieniedzy-dla-mundurowych
@SIUSIEK leniuszek nie chce mu się czytać linków które wrzucam więc masz cytat z komunikatu:
Kolejny raz minister Wąsik przypomniał, że resort dysponuje tylko środkami finansowymi, które zostały przyznane w budżecie i jedynie zmiana ustawy budżetowej może spowodować ich zwiększenie. W związku z tym NSZZ „Solidarność” jako jedyny związek prowadzi negocjacje z rządem w tym zakresie. Premier RP powołał zespół, który negocjuje przedstawione Rządowi postulaty między innymi wyższą waloryzację płac w sferze budżetowej. Członkiem zespołu negocjacyjnego jest między innymi Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ „Solidarność” Bartłomiej Mickiewicz.
.....Dziś wiemy już, że dodatkowych środków dla funkcjonariuszy nie ma, więc jedyną szansą jest próba innego rozdysponowania tych, które są w zasięgu ręki....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #462 dnia: Listopad 26, 2022, 13:49:26 »
.....Dziś wiemy już, że dodatkowych środków dla funkcjonariuszy nie ma, więc jedyną szansą jest próba innego rozdysponowania tych, które są w zasięgu ręki....
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/wasik-o-wyzszej-waloryzacji-dla-mundurowych-nie-moze-byc-tak-ze-beda-takie-jawne-nierownosci
Wybierasz sobie cytaty aby potwierdzić swoją tezę a prawda wygląda tak i wszystkie opowieści z mchu i paproci są warte naprawdę nie wiele:
Jak dodał, nie jest możliwa sytuacja, w której waloryzacja płac podniesiona zostanie jedynie służbom mundurowym. "Zdajemy sobie sprawę z tego, że albo podwyższamy wszystkim albo nikomu" – mówił Wąsik.
A w imieniu całej Sfery Budżetowej negocjuje tylko jedna centrala i jest to S co z tego wyjdzie nie wiem bo nie biorę bezpośrednio w tym udziału.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #463 dnia: Listopad 27, 2022, 08:25:52 »
Czyli ok, jak tak to wszystko spoko. Skoro nie mogą podnieśc wszystkim to rzeczywiście trzeba odpuścić temat i zrezygnować z walki o podwyżki... Aż człowiek za głowę się łapie jak to czyta.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #464 dnia: Listopad 27, 2022, 09:24:49 »
Przecież wszystkie centrale działające w PSP są w proteście.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #465 dnia: Listopad 27, 2022, 10:44:36 »
Cytuj
A w imieniu całej Sfery Budżetowej negocjuje tylko jedna centrala i jest to S co z tego wyjdzie nie wiem bo nie biorę bezpośrednio w tym udziału.
Czytam i tylko mnie cholera bierze. Jak nasi rządzący tylko z jednym związkiem chcą rozmawiać to co inne mają zrobić? Nic. Sami się nie wproszą na negocjacje. Dlaczego minister Wąsik nie zaproszy przewodniczących wszystkich centrali na negocjacje? Może dlatego że inni by tak nie przyklasnęli i nie łyknęli wszystkiego co im rządzący wcisną. Tajemnicą Poliszynela w końcu jest skąd pochodzi znaczna większość komendantów, jaką ma przeszłość. Solidarność może i protestuje, ale krzywdy rządowi nie zrobi. Nie nasza.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #466 dnia: Listopad 27, 2022, 11:49:06 »
Cytuj
A w imieniu całej Sfery Budżetowej negocjuje tylko jedna centrala i jest to S co z tego wyjdzie nie wiem bo nie biorę bezpośrednio w tym udziału.
Czytam i tylko mnie cholera bierze. Jak nasi rządzący tylko z jednym związkiem chcą rozmawiać to co inne mają zrobić? Nic. Sami się nie wproszą na negocjacje. Dlaczego minister Wąsik nie zaproszy przewodniczących wszystkich centrali na negocjacje? Może dlatego że inni by tak nie przyklasnęli i nie łyknęli wszystkiego co im rządzący wcisną. Tajemnicą Poliszynela w końcu jest skąd pochodzi znaczna większość komendantów, jaką ma przeszłość. Solidarność może i protestuje, ale krzywdy rządowi nie zrobi. Nie nasza.
Narazie Wąsik w ramach federacji spotyka się z radą a Ska niestety nie jest w radzie. Ska robi swoje aby wszyscy w budżetówce dostali podwyżki dwudziestoprocentowe a FZZSM robi to samo tylko z myślą o mundurowych. Po drugie Rada federacji spotyka się po raz kolejny w poniedziałek 28.11.
Jest jakiś zamysł co do rozmów.Wkrótce zobaczymy.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #467 dnia: Listopad 27, 2022, 11:54:27 »
Mamy już info o zaostrzeniu protestu z F czekamy na resztę  :kwit:
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2022, 12:36:16 wysłana przez młody13 »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #468 dnia: Listopad 27, 2022, 12:41:56 »
A może jakieś formy protestu, które utrudnią życie osobom decyzyjnym, a nie tylko nam samym i przełożonym najniższego szczebla?  :fiuu:

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #469 dnia: Listopad 27, 2022, 13:10:52 »
A może jakieś formy protestu, które utrudnią życie osobom decyzyjnym, a nie tylko nam samym i przełożonym najniższego szczebla?  :fiuu:

Nic dodać, nic ująć...  :zamknij:

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #470 dnia: Listopad 27, 2022, 13:27:23 »
Tzw. strajk włoski? Masowe oddawanie krwi? Swego czasu to było popularne.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline dexiorr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #471 dnia: Listopad 28, 2022, 00:25:38 »
Czemu nie zbojkotujeny akcji bunkier?
Przecież to jest kabaret =dotychczasowe protesty i akcja bunkier...

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #472 dnia: Listopad 28, 2022, 08:00:40 »
Na bojkot już za późno, skoro sama akcja trwa do bodajże 10.12, a większość komend ma już temat za sobą. Teraz czekamy na nagrodę dla kierownictwa.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #473 dnia: Listopad 28, 2022, 11:59:24 »
A może jakieś formy protestu, które utrudnią życie osobom decyzyjnym, a nie tylko nam samym i przełożonym najniższego szczebla?  :fiuu:

Dokładnie tak. Jak dotąd wszelkie akcje kończyły się rykoszetem. Jak tak bardzo chcemy punktować  wszelkie braki i uchybienia podczas ćwiczeń i akcji, to bądźmy świadomi, ze kij ma dwa końce, bo jak ktoś bezie chciał wypunktować strażaków wiedzę, umiejętności i rzetelność podejmowanych działań to już może nie być tak kolorowo jak się niektórym wydaje.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #474 dnia: Listopad 28, 2022, 13:32:17 »
A może jakieś formy protestu, które utrudnią życie osobom decyzyjnym, a nie tylko nam samym i przełożonym najniższego szczebla?  :fiuu:

Dokładnie tak. Jak dotąd wszelkie akcje kończyły się rykoszetem. Jak tak bardzo chcemy punktować  wszelkie braki i uchybienia podczas ćwiczeń i akcji, to bądźmy świadomi, ze kij ma dwa końce, bo jak ktoś bezie chciał wypunktować strażaków wiedzę, umiejętności i rzetelność podejmowanych działań to już może nie być tak kolorowo jak się niektórym wydaje.
Nie strasz, nie strasz - jak napisałeś "kij ma dwa końce", "ktoś" za efekty nauki odpowiada.
A na poważnie, o poprawę dla tych "punktujących" też walczymy.