Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 193268 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #425 dnia: Listopad 19, 2022, 13:46:36 »
Dawno nie pisałem ale jak czytam to się słabo robi... Napiszę tak: ląduj bo zaczynasz odlatywać, zresztą nie pierwszy raz.
3 miesiące to nie tak dawno  :rofl: Ale wrcając do głownego wątku to skoro uważasz, że odlatuje to zinterpretuj inaczej ten list niż Ja to będzie piękna ekwilibrystyka intelektualno-słowna bo dla mnie on jest bardzo jednoznaczny  :wacko:

 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #426 dnia: Listopad 21, 2022, 12:55:16 »
Dawno nie pisałem ale jak czytam to się słabo robi... Napiszę tak: ląduj bo zaczynasz odlatywać, zresztą nie pierwszy raz.
3 miesiące to nie tak dawno  :rofl: Ale wrcając do głownego wątku to skoro uważasz, że odlatuje to zinterpretuj inaczej ten list niż Ja to będzie piękna ekwilibrystyka intelektualno-słowna bo dla mnie on jest bardzo jednoznaczny  :wacko:

Nie miałem na myśli treści listu. Chodzi mi wyłącznie o Twoje wypowiedzi/stwierdzenia/opinie/etc.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #427 dnia: Listopad 21, 2022, 15:58:06 »
Dawno nie pisałem ale jak czytam to się słabo robi... Napiszę tak: ląduj bo zaczynasz odlatywać, zresztą nie pierwszy raz.
3 miesiące to nie tak dawno  :rofl: Ale wrcając do głownego wątku to skoro uważasz, że odlatuje to zinterpretuj inaczej ten list niż Ja to będzie piękna ekwilibrystyka intelektualno-słowna bo dla mnie on jest bardzo jednoznaczny  :wacko:

Nie miałem na myśli treści listu. Chodzi mi wyłącznie o Twoje wypowiedzi/stwierdzenia/opinie/etc.
Kolega Eginox zanim cokolwiek napisze lustruje wszelkie wypowiedzi poprzednika więc daruj sb polemikę z tym Panem.
I kolejna rzecz..to robi Ska zamiast wspierać protest służb mundurowych.
http://kspnszz.org/index.php/2022/11/18/kazda-z-jrg-otrzyma-zestaw-plakatow-do-oznakowania-stref-czystej-i-brudnej/
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2022, 16:01:15 wysłana przez SIUSIEK »

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #428 dnia: Listopad 22, 2022, 06:00:36 »
Należy przyznać,  widać że nadeszło  nowe (czy lepsze?). Kiedyś protest w straży jednoczył, mobilizował ludzi, potrafiliśmy zademonstrować naszą siłę (oczywiście wspólnie z innymi służbami). Nic by w tym nie było szczególnego, gdyby nie fakt, jaka rysuje się przyszłość skoro nie potrafimy walczyć nawet o swoje? Dzisiejsza próba zwrócenia uwagi na problem w służbie, jest bagatelizowana nawet przez część ZZ. Oj Panowie, starzy zastygli w posadach, młodzi nie umieją się zjednoczyć. Może w wynikach wyborów nadzieja?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #429 dnia: Listopad 22, 2022, 07:02:47 »
Mam pytanie , dlaczego oprócz oflagowania nie ma żadnych więcej wytycznych w sprawie protestu? Np. braku udziału w igo czy w pracach gospodarczych?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #430 dnia: Listopad 22, 2022, 09:35:35 »
Bo to nie protest, tylko szopka naszych przewodniczących że niby o coś walczą. Flagami :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline kraktgs

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #431 dnia: Listopad 22, 2022, 11:04:07 »
Najnowszy pomysł to cykliczne pikiety podczas spotkań z rządem. Oni kawka gadka szmatka a poddani z flagami na mrozie :D

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #432 dnia: Listopad 22, 2022, 11:18:56 »
Protest odbył się 9.11 i do tygodnia miał być komunikat federacji co robimy dalej. :kwit: :kwit: i cisza :tuba:

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #433 dnia: Listopad 22, 2022, 16:00:16 »
Czekają aż wszyscy skończą bunkry  :rofl:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #434 dnia: Listopad 22, 2022, 19:05:07 »
Protest odbył się 9.11 i do tygodnia miał być komunikat federacji co robimy dalej. :kwit: :kwit: i cisza :tuba:
Kolego..a Ty jesteś we Florianie czy PP..bo jakoś Ska ma wyjebane na protest poza flagami związkowymi..

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #435 dnia: Listopad 22, 2022, 19:10:31 »
Protest odbył się 9.11 i do tygodnia miał być komunikat federacji co robimy dalej. :kwit: :kwit: i cisza :tuba:
Kolego..a Ty jesteś we Florianie czy PP..bo jakoś Ska ma wyjebane na protest poza flagami związkowymi..
Kolego może u Ciebie bo u mnie F ma wy ..bane bo nawet flag nie wywiesili  :zamknij: :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #436 dnia: Listopad 22, 2022, 19:52:47 »
Kolego..a Ty jesteś we Florianie czy PP..bo jakoś Ska ma wyjebane na protest poza flagami związkowymi..
"S" będzie miała swój zespół z Premierem czy jak kto woli szefem rządu... A wiesz co będzie miała federacja? Spotkanie w czwartek z MSWiA... Efekty oczywiście mam nadzieje, że mnie SUSIEK zaskoczysz i tu napiszesz... Bo na ten moment się czepiasz a efektów manifestacji naprawdę nie widzę.  Co do Flag to w tej branży to też "S" jest najsolidniejsza  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #437 dnia: Listopad 22, 2022, 19:58:05 »
Kolego Siusiek, jestew w Florianie, byłem na proteście 9.11 i co?od tego dnia kompletna cisza, a mieli dalej działać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #438 dnia: Listopad 22, 2022, 20:15:32 »
Cytuj
Co do Flag to w tej branży to też "S" jest najsolidniejsza 
To Ska uwielbia najbardziej..obwieść światu jaka to jest zajebista.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #439 dnia: Listopad 22, 2022, 20:23:23 »
To Ska uwielbia najbardziej..obwieść światu jaka to jest zajebista.
Bo jak S coś robi to robi to dobrze a co robi twoja ekipa od 9.11? Jakie są kolejne szczeble "drabiny eskalacyjnej" lub kto z "ekipy" z kim rozmawia?  Bo fajnie się krytykuje rywali nie mając argumentów a mając "kupę" niedomówień .
A w tym jest duże prawdopodobieństwo prawdy:
Najnowszy pomysł to cykliczne pikiety podczas spotkań z rządem. Oni kawka gadka szmatka a poddani z flagami na mrozie :D
Chociaż sposób jest aby ochronić wszystkich przed mrozem  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2022, 21:10:17 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline OchroniarzPpoż.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #440 dnia: Listopad 23, 2022, 08:16:12 »
Cytuj
Bo jak S coś robi to robi to dobrze a co robi twoja ekipa od 9.11? Jakie są kolejne szczeble "drabiny eskalacyjnej" lub kto z "ekipy" z kim rozmawia?  Bo fajnie się krytykuje rywali nie mając argumentów a mając "kupę" niedomówień

I tu widzę główny problem. Zgodnie z powyższą wypowiedzią S i F to rywale. A może warto byłoby współpracować a nie rywalizować?

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #442 dnia: Listopad 23, 2022, 17:12:02 »
Sztandarowy przykład ich głównego problemu - samozachwyt i bezgraniczne przekonanie o poprawności swoich działań. Jestem przekonany na 100% że te spotkania z mateuszkiem nic nie zmienią, może przesuną pieniądze z jednej puli do drugiej mamiąc ludzi że niby coś dają, a s popadnie w samozachwyt co to nie wywalczyli.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #443 dnia: Listopad 23, 2022, 18:44:26 »
Trudno nie zgodzić się z tym, co zostało przedstawione w tym filmie. Wykorzystywanie naszej formacji do wszystkiego, to już naprawdę przegięcie. Prawdą jest to, że tylko my siedzieliśmy w komisjach egzaminacyjnych, to tylko my nosiliśmy torby na dworcach, to my pompowalismy namioty i tylko my daliśmy się tak dymac.
Z drugiej strony czy Florian wtedy protestował?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #444 dnia: Listopad 23, 2022, 19:09:05 »
Trudno nie zgodzić się z tym, co zostało przedstawione w tym filmie. Wykorzystywanie naszej formacji do wszystkiego, to już naprawdę przegięcie. Prawdą jest to, że tylko my siedzieliśmy w komisjach egzaminacyjnych, to tylko my nosiliśmy torby na dworcach, to my pompowalismy namioty i tylko my daliśmy się tak dymac.
Z drugiej strony czy Florian wtedy protestował?
W tym tygodniu Florki wybierają nowego Prezesa i zobaczymy jaka opcja zwycięży z tego co wiem to kolega z filmu startuje i upublicznienie tego filmu w tym czasie to spot wyborczy i brawo za inicjatywę pomysłowa nie powiem. Ale taka odważna inicjatywa oznacza że na ten moment brakuje szabel  :wacko:
I tu widzę główny problem. Zgodnie z powyższą wypowiedzią S i F to rywale. A może warto byłoby współpracować a nie rywalizować?
Wszystko spoko myślę, że wielu ludzi widzi świat jak to opisał mój ulubiony współczesny filozof jako "mityczną krainę z tym koniem ze szpikulcem" ale prawda jest taka, że w demokracji to każdy z każdym rywalizuje nawet jeśli cel jest wspólny to droga do niego nie musi przebiegać tym samym torem patrz polityka.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #445 dnia: Listopad 23, 2022, 19:36:49 »
Związki jeden,czy drugi to jedno,ale że nasi wodzowie pozwalają nas tak "dymać" i czasami są tego inicjatorami to dopiero jest skandal.Brak jaj na najwyższym poziomie.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #446 dnia: Listopad 23, 2022, 21:18:47 »
Oni za do dostają nagrody, a my mamy robić na ich zasługi. Taka jest prawda, mamy co raz mniej wspólnego z ratownictwem.

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #447 dnia: Listopad 24, 2022, 09:41:44 »
Przytoczę pytanie z postu "Czy już czas rozpocząć protest?". Panowie i Panie ten protest się już powinien w tych dniach się kończyć a nie zaczynać. Rząd powinien kończyć spełnianie naszych postulatów (jak każdy wie słusznych w 100%). To teraz zapytam dlaczego tak nie jest? A to dlatego że nasze związki są sprzedajne a strażacy to za przeproszeniem p***y.  Każdy by chciał a większość boi się odezwać i upomnieć o swoje. W kuluarach każdy mówi że tego nie powinniśmy tamtego też nie a jak przełożony poprosi to słychać tylko TAK JEST. Jak nie da się czegoś zmienić od góry to starajmy się to zrobić od dołu.
A jeżeli chodzi o współpracę z naszymi obecnymi związkami  to odpowiem pięknym znanym fragmentem filmu: https://www.youtube.com/shorts/hq1fLj_cVdc
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #448 dnia: Listopad 24, 2022, 21:25:53 »
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-negocjacje-mundurowych-z-mswia-bez-przelomu,nId,6431691?fbclid=IwAR1ZfoXisc_6nlp6ML5Ehtfh3kHpAcBvYarQ-W_UXgmpALhTIIt7BTTaEhU#crp_state=1
Cytuj
MSWiA nie ma więcej pieniędzy dla służb mundurowych, ale związkowcy dają resortowi jeszcze jedną szansę - tak można podsumować dzisiejsze negocjacje związków z wiceministrem Maciejem Wąsikiem. Rząd nie miał nowych propozycji dla protestujących, oni przedstawili swoje.
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #449 dnia: Listopad 25, 2022, 08:41:12 »
Mam nadzieję że kawka chociaż delegatom smakowała...