Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 193267 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #400 dnia: Listopad 17, 2022, 07:00:58 »
Nie wiem czy ma klucz wytrych czy łom... Ale od 9.11 mija ponad tydzień od manifestacji  Federacji i nie zauważyłem negocjacji spotkań itp. Kiedy przewodniczący Federacji spotkał się z Premierem ale wydaje mi się, że nie było przynajmniej oficjalnych spotkań w ostatnich latach i jeśli źle kojarzę to mnie popraw.
Ciekawe jak kolega dołożył się do protestu skoro tak zaciekłe bronisz Ski. Prawda jest taka że rządzący spotkają się bo zawsze mieli do czynienia z Solidarnością czy to mundurową czy branżową. I jak koledzy piszą kawka herbatka kakao i tyle.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #401 dnia: Listopad 17, 2022, 07:04:07 »
Ciekawe jak kolega dołożył się do protestu skoro tak zaciekłe bronisz Ski. Prawda jest taka że rządzący spotkają się bo zawsze mieli do czynienia z Solidarnością czy to mundurową czy branżową. I jak koledzy piszą kawka herbatka kakao i tyle.
Po prostu nie lubię idiotycznych ataków bo manifestacji nie ma to znaczy, że nic się nie dzieje gdyż jest odwrotnie:
1. Federacja miała manifestację i nic się nie dzieje.
2. Solidarność manifestacji nie miała i już sobie ogarnęła spotkanie z premierem.
Co do kawy to przy niej załatwiłem znacznie więcej spraw niż krzycząc i gwiżdżąc. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #402 dnia: Listopad 17, 2022, 12:31:43 »
Efekt będzie jeden ch... załatwią, nie dla nas.

pompierman

  • Gość
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #403 dnia: Listopad 17, 2022, 13:05:21 »
Jestem ciekaw ile osób odejdzie od stycznia z Ski po tym jak nic nie zrobią...

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #404 dnia: Listopad 17, 2022, 15:38:47 »
https://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/kraj/item/21918-rozpoczynamy-pilne-rozmowy-dotyczace-postulatow-placowych

mamy kolejny niebywały sukces S... A kiedy zespól ds. powoływania zespołów?

Ciekawy jestem jakie to probelmy "strażackie" zostały poruszone - strzelam: żadne?
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2022, 15:43:35 wysłana przez ww112 »

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #405 dnia: Listopad 17, 2022, 16:09:49 »
Efekt będzie jeden ch... załatwią, nie dla nas.
Załatwią podniesienie dodatku funkcyjnego wybranym , ale na razie tylko na papierze bo budżety komend nie są z gumy .  :'(

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #406 dnia: Listopad 17, 2022, 16:32:42 »
Ciekawe jak kolega dołożył się do protestu skoro tak zaciekłe bronisz Ski. Prawda jest taka że rządzący spotkają się bo zawsze mieli do czynienia z Solidarnością czy to mundurową czy branżową. I jak koledzy piszą kawka herbatka kakao i tyle.
Po prostu nie lubię idiotycznych ataków bo manifestacji nie ma to znaczy, że nic się nie dzieje gdyż jest odwrotnie:
1. Federacja miała manifestację i nic się nie dzieje.
2. Solidarność manifestacji nie miała i już sobie ogarnęła spotkanie z premierem.
Co do kawy to przy niej załatwiłem znacznie więcej spraw niż krzycząc i gwiżdżąc.
Czytając Twoje wypociny przytoczę Ci stronę..poczytaj..
https://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/kraj/item/21918-rozpoczynamy-pilne-rozmowy-dotyczace-postulatow-placowych
Zobacz o czym była rozmowa przez 1,5 h.
I o jakiej Solidarności Ty piszesz bo to różnica.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #407 dnia: Listopad 17, 2022, 20:46:15 »
Czytając Twoje wypociny przytoczę Ci stronę..poczytaj..
https://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/kraj/item/21918-rozpoczynamy-pilne-rozmowy-dotyczace-postulatow-placowych
Zobacz o czym była rozmowa przez 1,5 h.
I o jakiej Solidarności Ty piszesz bo to różnica.
Bym ci frazesami odpowiedział, że Solidarność jest jedna ale jak już sprzedałeś linka to bardziej szczegółowo ten najbardziej po lewej to Bartek strażak jak byś go nie znał to ten który ma najmniej włosów na zdjęciu...
Ma być dyskusja o podwyżkach dla budżetówki... Gdzie przedstawiciele federacji  :rofl: :rofl: :rofl: Manifestacja była i jaka reakcja władzy...
Szczerze SIUSIEK zaczynam myśleć, że jesteś masochistą, że mnie zaczepiasz  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #408 dnia: Listopad 17, 2022, 20:57:54 »
Jestem ciekaw ile osób odejdzie od stycznia z Ski po tym jak nic nie zrobią...
Oby jak najwięcej.
Jak stracą zwykłych strażaków za swoimi plecami, to i stracą monopol.  Zebrało się grono "mędrców" uważających, że ich racja jest najważniejsza i jak ktoś ma inne zdanie to jest od razu "duszony".
Do emerytury nie doliczymy tych dziwnych dodatków, wymyślanych na prędce i później stawianych na pierwszym miejscu do spełnienia jako postulaty. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #409 dnia: Listopad 17, 2022, 21:04:53 »
Oby jak najwięcej.
Jak stracą zwykłych strażaków za swoimi plecami, to i stracą monopol.  Zebrało się grono "mędrców" uważających, że ich racja jest najważniejsza i jak ktoś ma inne zdanie to jest od razu "duszony".
Do emerytury nie doliczymy tych dziwnych dodatków, wymyślanych na prędce i później stawianych na pierwszym miejscu do spełnienia jako postulaty.
Póki co S ma rośnie nie przerwanie od 2014 r. i działa we wszystkich województwach  :wacko: A jak z innymi ZZ... Ogólnie słabo nawet bardzo... "S" ma dwa razy tyle co oba razem i tendencja jest raczej negatywna od wielu lat dla F i PP... PP ma mniej członków w całym kraju niż Solidarność z mojego województwa i np. Mazowsza... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #410 dnia: Listopad 17, 2022, 22:04:43 »
Widzisz, a ja mam całkiem inne odczucia. W wielu jednostkach zaczęły działać dwa związki. Nawet u mnie po ostatnim "proteście" i arogancji S, mamy teraz dwa związki w jednostce  :fiuu:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #411 dnia: Listopad 17, 2022, 22:30:23 »
Widzisz, a ja mam całkiem inne odczucia. W wielu jednostkach zaczęły działać dwa związki. Nawet u mnie po ostatnim "proteście" i arogancji S, mamy teraz dwa związki w jednostce  :fiuu:
Odczucie fajna sprawa a jakie są fakty? W ilu jednostkach w skali województwa? Bo ja na ten moment widzę, że jednak tendencja jest odwrotna czyli albo jeden duży ZZ albo brak uczestnictwa w ZZ i tak raczej widzę przyszłość działalności ZZ w PSP. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #412 dnia: Listopad 18, 2022, 05:46:57 »
Widzisz, a ja mam całkiem inne odczucia. W wielu jednostkach zaczęły działać dwa związki. Nawet u mnie po ostatnim "proteście" i arogancji S, mamy teraz dwa związki w jednostce  :fiuu:
Odczucie fajna sprawa a jakie są fakty? W ilu jednostkach w skali województwa? Bo ja na ten moment widzę, że jednak tendencja jest odwrotna czyli albo jeden duży ZZ albo brak uczestnictwa w ZZ i tak raczej widzę przyszłość działalności ZZ w PSP.
Fakty bywają smutne.
U mnie grupa ok 30% wypisała się z S, ale nie przystąpiła do żadnego innego.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #413 dnia: Listopad 18, 2022, 08:40:02 »
Fakty bywają smutne.
U mnie grupa ok 30% wypisała się z S, ale nie przystąpiła do żadnego innego.
Wolny kraj trzeba się cieszyć ale i zastanowić mając 30% głosów na zebraniu nie wiele brakuje aby zmienić władzę i postępować wg własnych zasad. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #414 dnia: Listopad 18, 2022, 09:44:42 »
Oby jak najwięcej.
Jak stracą zwykłych strażaków za swoimi plecami, to i stracą monopol.  Zebrało się grono "mędrców" uważających, że ich racja jest najważniejsza i jak ktoś ma inne zdanie to jest od razu "duszony".
Do emerytury nie doliczymy tych dziwnych dodatków, wymyślanych na prędce i później stawianych na pierwszym miejscu do spełnienia jako postulaty.
Póki co S ma rośnie nie przerwanie od 2014 r. i działa we wszystkich województwach  :wacko: A jak z innymi ZZ... Ogólnie słabo nawet bardzo... "S" ma dwa razy tyle co oba razem i tendencja jest raczej negatywna od wielu lat dla F i PP... PP ma mniej członków w całym kraju niż Solidarność z mojego województwa i np. Mazowsza...

Nie wiem skąd wziąłeś dane, ale liczba członków w KSP spada niewyobrażalnie od 2 lat

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #415 dnia: Listopad 18, 2022, 10:01:31 »
Widzisz, a ja mam całkiem inne odczucia. W wielu jednostkach zaczęły działać dwa związki. Nawet u mnie po ostatnim "proteście" i arogancji S, mamy teraz dwa związki w jednostce  :fiuu:
Odczucie fajna sprawa a jakie są fakty? W ilu jednostkach w skali województwa? Bo ja na ten moment widzę, że jednak tendencja jest odwrotna czyli albo jeden duży ZZ albo brak uczestnictwa w ZZ i tak raczej widzę przyszłość działalności ZZ w PSP.
Twoja pyszność i przechwalanie się z kim to władze Ski siedziały przy stole jest śmieszna. Napomknę Ci tylko że bajdużyli o jakimś socjalu zapominając o najważniejszym czyli podwyżkach. Apropo zerknij w gazety co pod osłoną nocy PIS przepchnął w Sejmie a może oczy Ci się otworzą z tego przymglenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #416 dnia: Listopad 18, 2022, 10:11:46 »
Twoja pyszność i przechwalanie się z kim to władze Ski siedziały przy stole jest śmieszna. Napomknę Ci tylko że bajdużyli o jakimś socjalu zapominając o najważniejszym czyli podwyżkach. Apropo zerknij w gazety co pod osłoną nocy PIS przepchnął w Sejmie a może oczy Ci się otworzą z tego przymglenia.
Sam wrzucasz linka gdzie jest mowa o postulacie podwyżki o 20%...  Wiesz czym jest rozwiązanie systemowe? Waloryzacja coroczna to co mieśmy jeszcze kilkanaście lat temu i co nam zabrał kto? Ten sam co zabrał pełnopłatne L4 i "zreformował" system emerytalny
https://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/kraj/item/21918-rozpoczynamy-pilne-rozmowy-dotyczace-postulatow-placowych
Zobacz o czym była rozmowa przez 1,5 h.
I o jakiej Solidarności Ty piszesz bo to różnica.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #417 dnia: Listopad 18, 2022, 12:54:03 »
@SIUSIEK a co tam dzisiaj przegłosowali znowu?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #418 dnia: Listopad 18, 2022, 15:58:00 »
@SIUSIEK a co tam dzisiaj przegłosowali znowu?
  przerzucili jakaś kasę z budżetu na inne cele , jak ktoś coś wie więcej niech wrzuci . Szkoda że to nie na naszą waloryzację  :wall:

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #419 dnia: Listopad 18, 2022, 17:54:15 »
Efekty tych prac przy "kawie" zobaczymy w styczniu. Chciałbym Eqinox oficjalnie Cię przeprosić jak będzie inaczej, ale obawiam się że największą korzyścią będzie wzięcie corocznej zapomogi z Ski i wypisanie się. Niestety nie tylko ja mam takie założenie na dzień dzisiejszy. Obym się mylił.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #420 dnia: Listopad 18, 2022, 20:09:20 »
No to działania S wkurzyły Forum i OPZZty (czyli centrale Federacji Służb Mundurowych: Florian to OPZZ a Forum to Pracownicy Pożarnictwa)... Bo poczuli się pominięci tylko na forum SIUSIEK  atakuje S za brak działania   :rofl:
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2022, 20:14:28 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #421 dnia: Listopad 18, 2022, 22:25:11 »
Ten post nie mógł pójść na trzeźwo.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #422 dnia: Listopad 18, 2022, 22:35:30 »
Ten post nie mógł pójść na trzeźwo.
Post czy list?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #423 dnia: Listopad 19, 2022, 12:15:15 »
Widzisz, a ja mam całkiem inne odczucia. W wielu jednostkach zaczęły działać dwa związki. Nawet u mnie po ostatnim "proteście" i arogancji S, mamy teraz dwa związki w jednostce  :fiuu:
Odczucie fajna sprawa a jakie są fakty? W ilu jednostkach w skali województwa? Bo ja na ten moment widzę, że jednak tendencja jest odwrotna czyli albo jeden duży ZZ albo brak uczestnictwa w ZZ i tak raczej widzę przyszłość działalności ZZ w PSP.

Zgodzę się, że powinien być jeden duży ZZ, ale ci ludzie w życiu się nie połączą. Pisze o rządzących ZZ.
Doprowadzają do takich sytuacji, że w pewnym JRG zrywane były plakaty F przez tych z S  :wall:
Ska zrobiła się katapultą do kariery, nie do końca odpowiednich osób i przez to lgną tam ludzie (nie użyję odpowiedniego określenia jacy). Na pewno czytałeś liścik który wyszedł na Podlasiu  :fiuu:
Zobaczymy po "proteście" na kogo czekały stanowiska w KG  :rofl:

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #424 dnia: Listopad 19, 2022, 13:27:23 »
No to działania S wkurzyły Forum i OPZZty (czyli centrale Federacji Służb Mundurowych: Florian to OPZZ a Forum to Pracownicy Pożarnictwa)... Bo poczuli się pominięci tylko na forum SIUSIEK  atakuje S za brak działania   :rofl:

Dawno nie pisałem ale jak czytam to się słabo robi... Napiszę tak: ląduj bo zaczynasz odlatywać, zresztą nie pierwszy raz.