Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 194813 razy)

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #375 dnia: Listopad 13, 2022, 08:22:14 »
Węgiel tez tanieje? 😹😹😹

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #376 dnia: Listopad 13, 2022, 09:32:14 »
Co ty chłopie pleciesz?? Powtarzasz to, co przekazali Ci na zjeździe partii?
Główną przyczyną obecnego poziomu inflacji jest covid i masowe dodruki pieniędzy w tym czasie, drugą największą przyczyną jest socjal, który płynie do obywateli szerokim strumieniem. 13, 14 emerytów, dodatki do wszystkiego, program socjalny dla Ukraińców.
Jeżeli chodzi o media, to prześledź sobie obecne ceny energii elektrycznej na gieldzie, która w porównaniu do lata spadła o ponad 50% Gaz również tanieje. Ropa tanieje. Problemem są marzę firm typu Orlen czy PGNIG, które akurat teraz są rekordowe.
Oj ktoś przedawkował pewną telewizję... I z uszu mu wybił liberalny przekaz.
Covid i masowe dodruki cholera jest pewien problem to tzw. drukowanie ma swoją nazwę jest to luzowanie ilościowe (QE) i jest stosowane w wielkich ilościach przez FED i EBC  od 2008 nie spowodowało to inflacji. Co do socjalu to wychodzi na to, że najwyższy w Europie mają Litwini, Łotysze, Węgrzy i Estończycy gdyż u nich jest najwyższa inflacja w Europie?
Otóż nie  https://ec.europa.eu/eurostat/en/web/products-eurostat-news/-/ddn-20211116-1 rozumiem, że możesz GUSowi nie ufać wiec masz unijny EuroStat... Wychodzi na to, że im wyższy socjal w strefie Euro tym niższa inflacja :rofl: Cud... Wiec może jednak przyczyna jest gdzie indziej? Może jednak bliskość Rosji? Może wojna a nie przekaz liberalny..
Wracając do cen energii wiesz czym jest tzw. mechanizm merit order jeśli tego nie wiesz to nie masz pojęcia o czym dyskutujesz. Ceny energii narzuca nam ktoś inny a z uwagi, że koszty nie uległy znacznie mniejszemu wzrostowi niż narzucona cena energii to wyszły rekordowe marże. Nie można tego na rynku taniej sprzedać bo się nie da.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #377 dnia: Listopad 13, 2022, 13:40:09 »
Zwróć uwagę że kolega pisał o cenie energi na giełdzie a nie o cenie końcowej wytworzenia MWh przez poszczególne elektrownie. Piszesz o dwóch różnych sprawach.
Jakbyś miał np mikroinstalacje pv pod działalność (nie w ramach net-bilingu) i sprzedawał wytworzoną energię na giełdzie energii poprzez pośrednika konsolidacyjnego to w wystawianym rozliczeniu jest to bardzo ładnie rozpisane. Mechanizm merit order już dawno oderwał się od cen giełdowych i działa on mniej więcej jak WIBOR w bankach czysta spekulacja.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2022, 13:49:33 wysłana przez pb11 »

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #378 dnia: Listopad 13, 2022, 15:59:43 »
Co ty chłopie pleciesz?? Powtarzasz to, co przekazali Ci na zjeździe partii?
Główną przyczyną obecnego poziomu inflacji jest covid i masowe dodruki pieniędzy w tym czasie, drugą największą przyczyną jest socjal, który płynie do obywateli szerokim strumieniem. 13, 14 emerytów, dodatki do wszystkiego, program socjalny dla Ukraińców.
Jeżeli chodzi o media, to prześledź sobie obecne ceny energii elektrycznej na gieldzie, która w porównaniu do lata spadła o ponad 50% Gaz również tanieje. Ropa tanieje. Problemem są marzę firm typu Orlen czy PGNIG, które akurat teraz są rekordowe.
Oj ktoś przedawkował pewną telewizję... I z uszu mu wybił liberalny przekaz.
Covid i masowe dodruki cholera jest pewien problem to tzw. drukowanie ma swoją nazwę jest to luzowanie ilościowe (QE) i jest stosowane w wielkich ilościach przez FED i EBC  od 2008 nie spowodowało to inflacji. Co do socjalu to wychodzi na to, że najwyższy w Europie mają Litwini, Łotysze, Węgrzy i Estończycy gdyż u nich jest najwyższa inflacja w Europie?
Otóż nie  https://ec.europa.eu/eurostat/en/web/products-eurostat-news/-/ddn-20211116-1 rozumiem, że możesz GUSowi nie ufać wiec masz unijny EuroStat... Wychodzi na to, że im wyższy socjal w strefie Euro tym niższa inflacja :rofl: Cud... Wiec może jednak przyczyna jest gdzie indziej? Może jednak bliskość Rosji? Może wojna a nie przekaz liberalny..
Wracając do cen energii wiesz czym jest tzw. mechanizm merit order jeśli tego nie wiesz to nie masz pojęcia o czym dyskutujesz. Ceny energii narzuca nam ktoś inny a z uwagi, że koszty nie uległy znacznie mniejszemu wzrostowi niż narzucona cena energii to wyszły rekordowe marże. Nie można tego na rynku taniej sprzedać bo się nie da.

Popytaj w elektrowniach jak udzielą Ci i formacji po ile mają tonę węgla do tej pory. Bo chyba nie wierzysz że za 3000:) wiem że wojna jest bardzo wygodna dla obecnego rządu, bo mają na kogo zrzucić swoją nieudolność. Przykre jest to że ludzie mają bardzo krótka pamięć. W 2020 roku zamknięte zostały tysiące firm, którym przyznano dotacje, które nie były nawet weryfikowane czy istnieją przesłanki do ich przyznania. Ogromne wydatki na respiratory, które nie do końca zostały dostarczone, maseczki, szczepienia, szpitale tymczasowe, dodatki covidowe dla medyków. To wszystko jest w większości przyczyną obecnej inflacji. Na skutki wojny poczekamy jeszcze parę miesięcy. Wtedy będziesz mógł pisać o czynnikach zewnętrznych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #379 dnia: Listopad 13, 2022, 17:17:26 »
Popytaj w elektrowniach jak udzielą Ci i formacji po ile mają tonę węgla do tej pory. Bo chyba nie wierzysz że za 3000:) wiem że wojna jest bardzo wygodna dla obecnego rządu, bo mają na kogo zrzucić swoją nieudolność. Przykre jest to że ludzie mają bardzo krótka pamięć. W 2020 roku zamknięte zostały tysiące firm, którym przyznano dotacje, które nie były nawet weryfikowane czy istnieją przesłanki do ich przyznania. Ogromne wydatki na respiratory, które nie do końca zostały dostarczone, maseczki, szczepienia, szpitale tymczasowe, dodatki covidowe dla medyków. To wszystko jest w większości przyczyną obecnej inflacji. Na skutki wojny poczekamy jeszcze parę miesięcy. Wtedy będziesz mógł pisać o czynnikach zewnętrznych.
Akurat tak się składa, że znam szefów górniczych ZZ w moim województwie i nawet na takiej stopie, że mam zaproszenia na ichniejsze "karczmy piwne" nawet znałem ostatniego prezesa kopalni węgla (u mnie w województwie)  :wacko:
No dobra podałeś swoje argumenty wiec bądź łaskawy co obecny rząd Polski zrobił na Litwie Łotwie i Estonii bo tam jest najwyższa inflacja... Socjal nie wyjdzie jako argument bo Francja na socjal wydaje 1/3 budżetu i ma 7%.  I czemu najwyższa inflacja jest w 90% UE w dawnej strefie wpływów ZSRR.
Średnio mi się to widzi aby tak zróznicowane państwa jak Estonia i Polska miały ten sam problem i przyczyna była inna  :rofl:
Zwróć uwagę że kolega pisał o cenie energi na giełdzie a nie o cenie końcowej wytworzenia MWh przez poszczególne elektrownie. Piszesz o dwóch różnych sprawach.
Jakbyś miał np mikroinstalacje pv pod działalność (nie w ramach net-bilingu) i sprzedawał wytworzoną energię na giełdzie energii poprzez pośrednika konsolidacyjnego to w wystawianym rozliczeniu jest to bardzo ładnie rozpisane. Mechanizm merit order już dawno oderwał się od cen giełdowych i działa on mniej więcej jak WIBOR w bankach czysta spekulacja.
Z WIBORem mega porównanie bo tak jak banki sobie kasy nie pożyczają po stawce WIBOR tak ludzie i firmy (końcowi odbiorcy) nie kupują po stawce giełdowej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2022, 17:22:33 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #380 dnia: Listopad 14, 2022, 18:58:03 »
Widzę 2 ekonomistów się spotkało  :fiuu:
Zarówno jeden i 2 częściowo ma rację, ale aby to rozkminić to flaszki by było mało takiej 1.75  :huh:
W krótkim streszczeniu 50% leży po stronie czynników zewnętrznych, a 50% do rządzących. Także gdyby rząd razem z upolitycznionymi instytucjami działał sprawnie, a nie tylko medialnie byłoby około 10%  :kwit:
Zresztą naszemu rządowi zależy na inflacji, tylko udaje że walczy bo ma z tego tytułu dużo korzyści  :kwit:
Ale chyba w ostatnich dniach coś ich wystraszyło  :rofl:


Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #382 dnia: Listopad 16, 2022, 13:04:04 »
a to niespodzianka hah :szalony:

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #383 dnia: Listopad 16, 2022, 14:12:12 »
https://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/kraj/item/21913-pilne-jutrzejszy-marsz-godnosci-zawieszony
"Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu podjęła dzisiaj decyzję o zawieszeniu planowanej na jutro akcji protestacyjnej „Marsz Godności”. W obecnej sytuacji wszystkie siły i uwaga powinny być skupione na zagrożeniu w jakim znalazła się Polska, dlatego planowany protest zostanie przeprowadzony w innym terminie."
W innym terminie? Jakim? Za rok czy jeszcze później?

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #384 dnia: Listopad 16, 2022, 14:43:18 »
https://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/kraj/item/21913-pilne-jutrzejszy-marsz-godnosci-zawieszony
"Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu podjęła dzisiaj decyzję o zawieszeniu planowanej na jutro akcji protestacyjnej „Marsz Godności”. W obecnej sytuacji wszystkie siły i uwaga powinny być skupione na zagrożeniu w jakim znalazła się Polska, dlatego planowany protest zostanie przeprowadzony w innym terminie."
W innym terminie? Jakim? Za rok czy jeszcze później?

Wodę leją, jak to w straży.
Powód może być inny...
https://wiadomosci.wp.pl/najpierw-impreza-z-ministrami-potem-protest-rzecznik-solidarnosci-odpowiada-6834256227952769v

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #385 dnia: Listopad 16, 2022, 16:51:37 »

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #386 dnia: Listopad 16, 2022, 17:09:53 »
https://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/kraj/item/21913-pilne-jutrzejszy-marsz-godnosci-zawieszony
"Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu podjęła dzisiaj decyzję o zawieszeniu planowanej na jutro akcji protestacyjnej „Marsz Godności”. W obecnej sytuacji wszystkie siły i uwaga powinny być skupione na zagrożeniu w jakim znalazła się Polska, dlatego planowany protest zostanie przeprowadzony w innym terminie."
W innym terminie? Jakim? Za rok czy jeszcze później?


Zagrożeniu jakim znalazła się Polska… toż sprawa rakiety już wyjaśniona..

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #387 dnia: Listopad 16, 2022, 17:14:58 »
https://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/kraj/item/21913-pilne-jutrzejszy-marsz-godnosci-zawieszony
"Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu podjęła dzisiaj decyzję o zawieszeniu planowanej na jutro akcji protestacyjnej „Marsz Godności”. W obecnej sytuacji wszystkie siły i uwaga powinny być skupione na zagrożeniu w jakim znalazła się Polska, dlatego planowany protest zostanie przeprowadzony w innym terminie."
W innym terminie? Jakim? Za rok czy jeszcze później?


Zagrożeniu jakim znalazła się Polska… toż sprawa rakiety już wyjaśniona..
Strażacka Solidarność okazała się tak słaba że można ten związek rozerwać jedną informacją. Władze od szczebla najniższego do samej góry siedzą dziś cichutko. Gratuluję Panowie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #388 dnia: Listopad 16, 2022, 19:05:52 »
Strażacka Solidarność okazała się tak słaba że można ten związek rozerwać jedną informacją. Władze od szczebla najniższego do samej góry siedzą dziś cichutko. Gratuluję Panowie.
I z uwagi na tą słabość jutro przedstawiciel Strażackiej Solidarności spotyka się w KPRM (o 11) z Premierem? Przypomnij mi  z kim i gdzie spotkali się na przewodniczący pozostałych dwóch ZZ strażaków przed i po manifestacji  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #389 dnia: Listopad 16, 2022, 19:15:06 »
Czyli jutro zostanie podpisane porozumienie i temat podwyżek zostanie załatwiony?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #390 dnia: Listopad 16, 2022, 19:21:25 »
Czyli jutro zostanie podpisane porozumienie i temat podwyżek zostanie załatwiony?
Nie ja umawiałem to spotkanie i naprawdę nie znam szczegółów ale wiem jedno @SIUSIEK "śmiejący się" lub atakujący jak to woli Strażacką Solidarność zapomniał zauważyć, że od manifestacji Federacji nie wydarzyło się absolutnie nic a delegacja S spotka się z Premierem i w delegacji będzie strażak.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #391 dnia: Listopad 16, 2022, 20:06:25 »
Czyli jutro zostanie podpisane porozumienie i temat podwyżek zostanie załatwiony?
Nie ja umawiałem to spotkanie i naprawdę nie znam szczegółów ale wiem jedno @SIUSIEK "śmiejący się" lub atakujący jak to woli Strażacką Solidarność zapomniał zauważyć, że od manifestacji Federacji nie wydarzyło się absolutnie nic a delegacja S spotka się z Premierem i w delegacji będzie strażak.

 No i z pozytywów to by było na tyle. Reszta będzie tak jak napisał kolega wyżej, zostanie podpisane porozumienie i temat podwyżek zostanie załatwiony.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #392 dnia: Listopad 16, 2022, 20:21:45 »
Strażacka Solidarność okazała się tak słaba że można ten związek rozerwać jedną informacją. Władze od szczebla najniższego do samej góry siedzą dziś cichutko. Gratuluję Panowie.
I z uwagi na tą słabość jutro przedstawiciel Strażackiej Solidarności spotyka się w KPRM (o 11) z Premierem? Przypomnij mi  z kim i gdzie spotkali się na przewodniczący pozostałych dwóch ZZ strażaków przed i po manifestacji  :wacko:
Proszę Cię.  Piszesz o rzeczach, sytuacjach jakby ten Pan miał jakiś tajemny klucz do osób z którymi Rada Federacji ZZSM nigdy nie miała styczności. Po drugie przypomnę Ci ze Twoi koledzy uczestniczyli w manifestacji 09.11.22 i to co dziś mówią to niestety nie są dobre informacje dla Ski.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #393 dnia: Listopad 16, 2022, 20:38:14 »
Nie wiem czy ma klucz wytrych czy łom... Ale od 9.11 mija ponad tydzień od manifestacji  Federacji i nie zauważyłem negocjacji spotkań itp. Kiedy przewodniczący Federacji spotkał się z Premierem ale wydaje mi się, że nie było przynajmniej oficjalnych spotkań w ostatnich latach i jeśli źle kojarzę to mnie popraw.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2022, 20:42:21 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #394 dnia: Listopad 16, 2022, 20:46:35 »
Ostrożnie z tym wytrychem  :stop:..  :mellow:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #395 dnia: Listopad 16, 2022, 20:49:33 »
Ostrożnie z tym wytrychem  :stop:..  :mellow:
Wiem wiem czytałem ostatnie pisma w tej sprawie  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #396 dnia: Listopad 16, 2022, 21:20:25 »
Nie wiem czy ma klucz wytrych czy łom... Ale od 9.11 mija ponad tydzień od manifestacji  Federacji i nie zauważyłem negocjacji spotkań itp. Kiedy przewodniczący Federacji spotkał się z Premierem ale wydaje mi się, że nie było przynajmniej oficjalnych spotkań w ostatnich latach i jeśli źle kojarzę to mnie popraw.
Ok a co do tego czasu zrobila Ska....hahaha..nie jedzie na manifestacje. Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #397 dnia: Listopad 16, 2022, 21:40:04 »
S spotka się z Premierem a Federacja nic nie zrobiła takie są fakty. Na moje pytanie @SIUSIEK nie odpowiedziałeś... Bo wydaje mi się, że jednak rada Federacji nie miała styczności z tymi osobami  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #398 dnia: Listopad 16, 2022, 23:15:51 »
Dlaczego przedstawiciele S mogą się spotkać z Premierem? Bo nie protestują przeciwko władzy tylko o postulaty :rofl:. To dwie zaprzyjaźnione formacje... A Florki widocznie walczą z władzą a nie o postulaty.... Na spotkaniu z Premierem wypiją kawkę poklepią się po plecach i tyle. Podwyżki w wysokości oficjalnej inflacji nie wywalczą bo gdyby nawet spróbowali o tym myśleć to by kawki nie było. Oni będą debatować nad tym jak wcisnąć ludziom mało i zrobić to tak, żeby byli zadowoleni. Przeciętni funkcjonariusze nie mają rozumieć tego, że podwyżka poniżej oficjalnej inflacji = kradzież pieniędzy ludzi, którzy nie mają wpływu na cenę świadczonych usług (w naszym przypadku pełnionej służby).

Offline sobis_91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #399 dnia: Listopad 16, 2022, 23:42:37 »
S spotka się z Premierem a Federacja nic nie zrobiła takie są fakty. Na moje pytanie @SIUSIEK nie odpowiedziałeś... Bo wydaje mi się, że jednak rada Federacji nie miała styczności z tymi osobami  :rofl:

Wydaje mi się, że do spotkania może dojść jeżeli obie strony do tego dążą. Jeżeli Premier nie chce się spotkać z przedstawicielami FZZSM to chociażby stawali oni na uszach, do takiego spotkania nie dojdzie. Takie są fakty.