Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 193216 razy)

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 22, 2022, 16:42:34 »
Kolega po prostu zwrócił Ci uwagę że matematyka nie odkryła jeszcze pojęcia ujemnego bądź też dodatniego zera.
Dokładnie tak :)

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 22, 2022, 19:26:14 »
Kolega po prostu zwrócił Ci uwagę że matematyka nie odkryła jeszcze pojęcia ujemnego bądź też dodatniego zera.
Wymyśliła: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/%C2%B10

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 22, 2022, 19:59:12 »
heheheheh
Wykorzystajcie Waszą kreatywność w poprawie naszych płac.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 22, 2022, 21:31:59 »
Kolega po prostu zwrócił Ci uwagę że matematyka nie odkryła jeszcze pojęcia ujemnego bądź też dodatniego zera.
Wymyśliła: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/%C2%B10

Otóż kolego zero w matematyce ma wartość neutralną i nie posiada wartości ujemnej lub dodatniej.
 Jedynie możesz mówić o wykorzystaniu  symbolu - + 0 ( w dużym uproszczeniu ) do oznaczania funkcji tudzież przy wyznaczaniu skali pomiarowej gdzie zero jest uznaniowe i może być wszystkim.

Ps możemy jeszcze troszkę porozważać ale myślę że nie to jest tematem wątku
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2022, 21:36:35 wysłana przez pb11 »

Offline Druh Heldens

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 22, 2022, 21:34:25 »
heheheheh
Wykorzystajcie Waszą kreatywność w poprawie naszych płac.

Spokojna głowa, w naszej formacji ludzie są mądrzy i kreatywni tylko na tym forum. Jak przychodzi co do czego to większość chce jechać na plecach "Niebieskich", bo pozwolenie na dodatkowe zarobkowanie jest ważniejsze niż otrzymywanie godnej wypłaty za swoją robotę w straży  :straz: :straz: :straz:

Serdecznie nie pozdrawiam - wolałbym otrzymywać godziwą pensję za swoją służbę w straży i nie musieć dorabiać, a czas zaoszczędzony poświęcić rodzinie i na mnóstwo innych przyjemniejszych rzeczy niż dymanie w drugiej robocie.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 23, 2022, 08:34:12 »
Mam trochę inny pogląd na dodatkowe zarobkowanie. Wydaje mi się że wielu u nas w formacji dorabia nie dlatego że pieniędzy brakuje, a dlatego że system służby na to pozwala (i części się po prostu nudzi i nie chce zajmować domem). Zauważyłem kiedyś taki schemat, jak to koledzy mówili że jakby dało pare stówek więcej do wypłaty to by nie musieli dorabiać. I jak przyszła obecna władza to jednak te podwyżki się pojawiły (a było to w czasie bardzo niskiej inflacji, a później wręcz deflacji). Myślicie że którykolwiek z nich zrezygnował z dodatkowej roboty? No właśnie żaden. Ciągle nam mało. Ile nie dostaniemy to i tak pójdziemy dorabiać- bo system na to pozwala. Smutne ale w większości prawdziwe -> apetyt rośnie w miarę jedzenia...  :zamknij:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 23, 2022, 08:51:39 »
Dokładnie. I nie wyjeżdżaj jeden z drugim o spędzaniu czasu z rodziną w wolnym czasie, itp. bo i tak długo by to nie potrwalło. Po drugie jak kto chce, to bierze taki etat lub inne zlecenia, że popołudnia ma z rodziną -_-

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 23, 2022, 09:29:56 »
Moim zdaniem gówno powinno obchodzić kolegów ze zmiany dodatkowe zarobkowanie innych :) Jak ktoś ma ból przyrodzenia i brak pomysłu na siebie to niech siedzi i stęka. W swoim imieniu mogę powiedzieć mam firmę poza strażą na której działanie nie mogę narzekać, ale do wszelkiego rodzaju protestów zawsze chętnie się podpinam, bo straż jest moją główną pracą. Nigdy nie odmówiłem wyjazdu na protest do Warszawy czy innych działań mających na celu poprawić nasze bytowanie. Nie chę się tu rozwijać, bo "przyjemniaczków" tu nie brakuje.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 23, 2022, 10:21:52 »
Dokładnie. I nie wyjeżdżaj jeden z drugim o spędzaniu czasu z rodziną w wolnym czasie, itp. bo i tak długo by to nie potrwalło. Po drugie jak kto chce, to bierze taki etat lub inne zlecenia, że popołudnia ma z rodziną -_-

Chyba się nie słyszysz. Jak Ci pasuje zarabiać tyle ile produkcja i do tego w razie potrzeby dorabiać a jest i to duża bo z tej wielkiej pensji daleko nie zajedziesz tym bardziej w tych czasach mówię tu o przeciętnym polaku co nie ma nic po rodzicach, czyli ma kredyt  itd.. To wg twojego rozumowania każdy powinien jechać na 1,5 albo 2 etaty, każdy robi co chce i jak chce ale nie mów za innych jak mają żyć. Aa bym coś jeszcze popisał ale nie ma to sensu, jak widać tutaj na forum w większości pasuje to jak jest a jak nie to sobie dorób, ale do codziennego życia? żeby starczyło z miesiąca na miesiąc? Najbardziej żenujące w tej formacji i nie tylko bo w dzisiejszych czasach jest to że zawsze znajdzie się dwóch mądrzejszych i jak widać po postach gnoją się wzajemnie, wielcy strażacy, każdy, każdemu wilkiem tutaj, każdy wie lepiej.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 23, 2022, 12:55:16 »
żebym nie był źle zrozumiany, bo już widzę kolega SainT się zagotował- pierwsza patologia dla mnie to w ogóle proszenie się komendanta o dodatkowe zarobkowanie- jak dla mnie to pierwsza rzecz o jaką powinny walczyć związki (czyt. zniesienie tego debilnego przepisu :kwit:). Ale jak słyszę co niektórych płaczących że muszą dorabiać bo nie mogą z miesiąca na miesiąc związać końca z końcem to coś tu jest nie halo. Nie zarabiamy już najniższej krajowej, a do tego ostatnie podwyżki szły raczej w kierunku podnoszenia tych najniższych uposażeń co spłaszczało siatkę płac (gdyby nie dodatki służbowe/stażowe to różnica między zarobkami kierowcy a dowódcą JRG byłaby śmieszna).
Też mam kredyt, nic nie dostałem "w spadku" ani nie mam rodziny na swoim w PISie- i nie uważam że pracując w PSP trzeba koniecznie pracować na drugim etacie. Wiadomo że na początku kariery jest ciężej, bo te uposażenia niższe (właśnie przez dodatki służbowe/stażowe) ale przecież jak się zatrudnialiśmy to nikt nam nie mówił że będziemy prezesami (komendantami), prawda? Myślę, że każdy się upewnił ile będzie zarabiał zanim się przyjął. Bo jak nie- to osioł i to jego problem.  :wall:
Co do tematu- oczywistym jest że podwyżka przy obecnej inflacji być powinna, tego nikt nie neguje, i to procentowo dwucyfrowa. Do tego za rok wybory- lepszej okazji niż teraz nie będzie.  :tuba:

Odp. do kolegi czakson- masz racje, gówno mnie obchodzi co kto robi w domu po pracy. Ale tak samo gówno mnie to obchodzi jak ktoś mi marudzi że nie może jechać na szkolenie/ćwiczenia bo ma drugą robotę i mu nie pasuje.  :cooo:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 23, 2022, 15:05:16 »

Odp. do kolegi czakson- masz racje, gówno mnie obchodzi co kto robi w domu po pracy. Ale tak samo gówno mnie to obchodzi jak ktoś mi marudzi że nie może jechać na szkolenie/ćwiczenia bo ma drugą robotę i mu nie pasuje.  :cooo:


Tak jak napisałem, jest to moja główna praca wiec dostosowuje się do niej, ale nie pozwalam sobie tez na to, ze na każde ćwiczenia czy kursy jeżdżę ja, bo gdzie są pozostali fusze 😊 ja i tak aż nadto dla tej formacji robię za przysłowiowy „damski ch*j” 😊
A co do dorabiania się z Tobą nie do końca zgadzam … 2 lata temu moja rata kredytu wynosiła 1850zl, dzisiaj 3050zl przy praktycznie tych samych zarobkach. Dodaj sobie ceny w sklepach i na stacjach 😊 ja dojeżdżam ponad 70km do pracy, muszę coś zjeść na służbie więc na rzeczy niezbędne trzeba liczyć około 4300zl.
Moja wypłata to 4700zl po 10 latach pracy, zajmuje stanowisko dowódcy zastępu. I teraz pytanie co zrobic za te 400zl które mi zostaje? No jak to co? Opłacić rachunek za prąd i gaz, a resztę ogarniać z wypłaty żony (najniższa krajowa) 😊 tak straz Pożarna(elita na skalę Europy) zarabia w Polsce 😊więc nie dziwię się, że każdy dorabia.

Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline młody786

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 23, 2022, 20:04:24 »
Otóż to kolego CZAKSON ......

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 23, 2022, 20:28:35 »
Otóż to kolego CZAKSON ......

Mój kalkulator podobnie działa. I się nie zagotowałem tylko tak jest niestety jak komuś inaczej wychodzi to coś chyba nie tak jest.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 23, 2022, 21:16:11 »
Otóż to kolego CZAKSON ......

Mój kalkulator podobnie działa. I się nie zagotowałem tylko tak jest niestety jak komuś inaczej wychodzi to coś chyba nie tak jest.

Albo dorabiają jako dobry zięć… Córkę raz, teściową pięć  :szalony: :fiuu:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 29, 2022, 18:25:54 »
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/waloryzacyjna-bez-zmian-ostateczny-projekt-budzetu-przyjety-przez-rzad

Kolejny tydzień przyniesie decyzje związków zawodowych służb mundurowych. Zobaczymy co zrobi Federacja..a co dalej każda z formacji.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 02, 2022, 16:28:29 »
http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/2228-posiedzenie-zarzadu-krajowego-zzs-florian-12.html

Florian coś próbuje, od 10 X rozpoczyna Akcję Protestacyjną.

Offline młody786

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 02, 2022, 17:22:27 »
Pewnie S też przyłączy się do protestu.... Start 10 X.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 03, 2022, 08:44:18 »
Jeśli nie uda się zmobilizować "młodych" to żaden protest nie pomoże. Po nowym roku skala odejść może wywołać małe "trzęsie ziemi" a do 2025 to już będzie exodus doświadczonych funkcjonariuszy.
Nastroje są tak złe że ludzie mający 20 lat służby chcą odchodzić i żaden dodatek "dziadkowy" ich nie zatrzyma. W ciągu dwóch lat może odejść 30% ludzi a należy mieć na uwadze zbliżające się wybory i ewentualną "miotłę", która może tę liczbę zwiększyć.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 03, 2022, 11:30:32 »
Mówią, że w straży jest dobrze a tyle osób chce odejść na emkę. Zwykli strażacy mają dobrze to Ci co biorą dziadkowe mają fantastycznie i jeszcze tyle odejść chce no to coś w tym równaniu nie pasuje.

Offline dexiorr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 03, 2022, 12:01:12 »
MSWiA  cwanie wprowadziła zapis o tym że przyszłoroczna waloryzacja nie obejmie funkcjonariuszy odchodzących ze służby w styczniu i lutym, aby nie załapali się waloryzacje emerytur i podwyżkę głodowych pensji.

Offline dziadzia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 03, 2022, 17:47:01 »

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 03, 2022, 22:36:32 »
Witam. Czy rozpocząć protest ?
Tak rozpocząć i uderzyć mocno w stół, po tym jak politycy przyjęli projekt budżetu z podwyżką dla nas na poziomie około 7,8%.  Wstyd, robią z nas kretynów i się z tym nie kryją, bo wiedzą, że i tak gówno zrobimy poza flagami na JRG albo marszem trupów w stoilicy. Gówno i tyle.
Na początku nowego roku inflacja może  być na poziomie ponad 22% ( poczytajcie wypowiedzi  ekonomistów itp a jeszce nie wiem co z wojna na UK i co putin może odwalić itp  ).
ZZ - bosowie ZZ powinni  złapać się za jaja, szybko się dogadać i DZIAŁAĆ RAZEM. Jedno żądnie, jeden warunek na rok 2023 - podwyżka na poziomie min 20% inaczej ostra akcja protestacyjna. A  teraz co jest na tapecie, o czym debatują, czym mydlą oczy : dodatki stażowe znowu - kto zyska najwięcej  ? ci co mają ponad 25 lat służby, Problem czy asp może dowodzić JRG. JA pier......  czy to tak ważne teraz ? - zmieni się znowu władza, przyjdzie nowy KG i znowu zmieni przepis, że jednak tylko oficer. I co- co 4,5 lat będą  zmieniali przepisy ? żenada.
To są najważniejsze sprawy w naszej formacji ?
No ale ZZ zawodowe ( solidarność ) mają czas na takie pierdoły : jak wycieczka wrześniowa do Bratysławy gdzie debatowali o podwyżkach strażaków z innych krajów. a co mnie obchodzą strażacy z wegier, czy czech, Oni mi podwyżki nie dadzą, ich minister, szef czy inny nie będzie walczył o podwyżki dla strażaków z Polski.  Może związkowcy zamiast robić sobie takie durne wycieczki zajęli by się problemami na swoich strażaków.  Byli tam 3 - 4 dni i co z tego będzie miał Polski strażak ? Dlaczego żaden ZZ nie zrobi ankiet w jednostkach PSP - o ewentualnym strajku, zadowoleniu z propozycji podwyżki ? 

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 04, 2022, 09:37:40 »
Mietek co masz na myśli pisząc ostra akcja protestacyjna?

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 04, 2022, 10:07:40 »
Mietek co masz na myśli pisząc ostra akcja protestacyjna?

Więcej flag niż normalnie  ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

Offline Druh Heldens

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 04, 2022, 13:43:02 »
Mietek co masz na myśli pisząc ostra akcja protestacyjna?

Więcej flag niż normalnie  ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

Będziemy jeszcze więcej marudzić na tym forum!!! To rządzących na pewno złamie :wall: