Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 194667 razy)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #750 dnia: Grudzień 22, 2022, 07:32:14 »
Pytek wiem że liczba robi wrażenie :)

Siusiek w jakim sensie?

Offline Dymson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #751 dnia: Grudzień 22, 2022, 09:58:50 »
Wracając do wątku przewodniego chciałbym Was zapytać co z naszym protestem czy ktoś coś więcej wie,bo u mnie przewodniczący w jednostce wysłał zapytanie wyżej i brak odzewu

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #752 dnia: Grudzień 22, 2022, 10:59:12 »
Protest jest zawieszony, natomiast "rozmowy" w dalszym ciągu trwają.

Offline Dymson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #753 dnia: Grudzień 22, 2022, 11:08:16 »
Tak tylko że protest zawiesiła służba więzienna ,policja i straż graniczna a co z nami?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #754 dnia: Grudzień 22, 2022, 11:43:55 »
Ja oddam krew. Ale jak zawsze nie wezmę z tego tytułu wolnego. Więc się nie liczy :).

A poważnie Panie i Panowie mimo wszystkich gorących dyskusji życzę Wam z całego serca pokoju i dobrych Świąt Narodzenia Pańskiego :)

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #755 dnia: Grudzień 23, 2022, 00:11:49 »
Ww112
Sprytne chwyty retoryczne i erystyczne możesz sobie odpuścić.
Nie masz argumentów - rozumiem to i rzeczywiście skończmy to bicie piany.

Ja nie mam argumentów? Zatem pokaż mi jedno zdanie w którym odniosłeś się merytorycznie do zagadnień o które przedstawiłem w punktach. Nie interesują mnie twoje wynurzenia o moich wyimaginowanych zyskach osobistych – ja o nich nie pisałem, wręcz przeciwnie zaznaczyłem że mimo że proponowane rozwiązani są dla mnie "korzystne" to ich nie popieram. Sam sobie wykreowałeś kontekst żeby uniknąć konkretu. Więc krótko – gdzie jest odpowiedz merytoryczna na moje postulaty?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #756 dnia: Grudzień 23, 2022, 11:14:45 »
Ww112
Powiedz mi co z Twojej wypowiedzi cytuję:

Panowie związkowcy, krótkie postulaty:
1.   koniec z dodatkami do dodatków,
2.   realne podwyżki uwzględniające malejącą siłę nabywczą pieniądza,
3.   budowa przejrzystej siatki uposażeń – motywującej do rozwoju i poszerzania kompetencji,
4.   urealnienie budżetów komend – przestańmy w końcu oszukiwać sami siebie że można funkcjonować dalej na obecnych zasadach,
5.   koniec z politycznymi ustawami (ciekawe czy za 10 miesięcy też premier tak chętnie będzie zapraszał s na spotkania?),
6.   koniec z propagandą sukcesu bo go nie ma!
7.   koniec ze związkami nastawionymi na realizację osobistych interesów, często interesów miernot nie potrafiących realizować swoich zadań.

jest konkretem?!
To są chwytliwe ogólniki.
Pokaż np jakikolwiek dodatek od dodatku?
Jakie dodatki zlikwidujesz?
Komu i ile podwyżki dasz? A komu nie?
Jak zmieniasz siatkę płac? Która grupa jaka zmiana?
Itd.
Przedstawisz pomysły konkretne i zobaczysz co ludzie o tym sądzą.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #757 dnia: Grudzień 23, 2022, 11:52:13 »
Ww112
Powiedz mi co z Twojej wypowiedzi cytuję:

Panowie związkowcy, krótkie postulaty:
1.   koniec z dodatkami do dodatków,
2.   realne podwyżki uwzględniające malejącą siłę nabywczą pieniądza,
3.   budowa przejrzystej siatki uposażeń – motywującej do rozwoju i poszerzania kompetencji,
4.   urealnienie budżetów komend – przestańmy w końcu oszukiwać sami siebie że można funkcjonować dalej na obecnych zasadach,
5.   koniec z politycznymi ustawami (ciekawe czy za 10 miesięcy też premier tak chętnie będzie zapraszał s na spotkania?),
6.   koniec z propagandą sukcesu bo go nie ma!
7.   koniec ze związkami nastawionymi na realizację osobistych interesów, często interesów miernot nie potrafiących realizować swoich zadań.

jest konkretem?!
To są chwytliwe ogólniki.
Pokaż np jakikolwiek dodatek od dodatku?
Jakie dodatki zlikwidujesz?
Komu i ile podwyżki dasz? A komu nie?
Jak zmieniasz siatkę płac? Która grupa jaka zmiana?
Itd.
Przedstawisz pomysły konkretne i zobaczysz co ludzie o tym sądzą.

Szanowny Panie, zapewne jesteś na tyle inteligentny, że rozumiesz tekst dodatki do dodatków jak należy. Chodzi o to, że tworzymy geriatryczne stażowe itp itd  zamiast po prostu podnieść pensje.

Bez populizmu powiem Ci, że zorientuj się ile biorą pracownicy niewykwalifikowani za godzinę pracy teraz, s później spójrzmy ile dostaje przeciętny strażak. To jest po prostu uwłaczające naszemu zawodowi i nam. Nagród też nie dostaniemy mimo, że inne formacje dostały.
Super, tak naprawdę to tylko służba jako prawdziwa służba powoduje to że pracujemy jak pracujemy.
W związkach jestem na wypadek jakby coś się stało, natomiast to co robicie to parodia której nie jesteście w stanie zrozumieć. Nie liczyłem na 20 procent, ale grosze plus fakt że nawet tych nagród nie wywalczyliście świadczy tylko o waszej nieudolności. Żyjcie dalej w swojej świadomości że jest ok i robicie jak należy.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #758 dnia: Luty 11, 2023, 21:00:04 »
W obecnej sytuacji "podwyżek" , zjednoczone ZZ powinny razem pokazać siłę protestu. Może i to byłby tylko głos rozpaczy, ale nic lepszego się nie wymyśli.
Mogą wprowadzić zmianę budżetową i zwiększyć nam środki płacowe.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #759 dnia: Luty 11, 2023, 21:33:10 »
Siła związkowego protestu w PSP.
 :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Już dawno niczego tak zabawnego nie słyszałem.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 829
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #760 dnia: Luty 11, 2023, 21:37:01 »
Nie widzicie jak jesteście ogrywani dodatkowymi postulatami? Tylko i wyłącznie waloryzacja uposażeń w procencie jak najbliższym inflacji , czego nie rozumiecie?

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #761 dnia: Luty 11, 2023, 21:51:22 »
W dużym skrócie, koło się zatoczyło i wracamy to tematu: czy czas już rozpocząć prost ^_^

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #762 dnia: Luty 12, 2023, 06:07:38 »
Siła związkowego protestu w PSP.
 :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Już dawno niczego tak zabawnego nie słyszałem.
No jest to glos rozpaczy, ale to przecież My tworzymy te ZZ.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #763 dnia: Luty 12, 2023, 12:01:52 »
Tym protestem sami nic nie ugramy, ale możemy pokazać jeżeli jako jedyna formacja w kwietniu jeszcze nie będą wypłacone podwyżki, że nie jest tak kolorowo jak to jest przedstawiane w mediach.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #764 dnia: Luty 12, 2023, 16:52:30 »
Tym protestem sami nic nie ugramy, ale możemy pokazać jeżeli jako jedyna formacja w kwietniu jeszcze nie będą wypłacone podwyżki, że nie jest tak kolorowo jak to jest przedstawiane w mediach.
Podwyżki w kwietniu? Oni na razie nie wiedzą ile tej podwyżki w końcu ma być, bo pochodnych robi się więcej i więcej  :rofl:

Na protest w straży bym nie liczył, brakuje zgrania wśród nas, bo każdy patrzy na własną dupę i góra jest tego świadoma.