Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 194871 razy)

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #725 dnia: Grudzień 18, 2022, 15:12:59 »
A co realnie wiesz o granatniku w Policji poza tym że coś przyjechało z Ukrainy i była eksplozja w KGP. Reszta to spekulacje. Osobiście słyszałem analityków którzy mówili że to musiał być ćwiczebny bo żyją obecni na miejscu. Albo niewypał
Realnie wiem tyle samo o granatniku i tamtej sytuacji co o piwnicach czy się kwalifikują jako ukrycia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #726 dnia: Grudzień 18, 2022, 16:07:58 »
Omerta w PSP została złamana także ciekawe czasy przed nami.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fireman81r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #727 dnia: Grudzień 18, 2022, 16:43:25 »
To wręcz przerażające, że mimo na forum są aktywni zwiazkawcy nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na proste pytanie... ile będzie wynosić podwyżka w przyszłym roku? Naprawdę nasze związki zawodowe na czele z solidarnością są nieudolne i niepoważne. Szkoda gadać, szkoda strzępić ryja.
To wręcz przerażające, że w formacji służą ludzie którzy nie wiedzą jak działa formacja i w jaki sposób naliczane jest uposażenie.  Na ten moment jest nieskończenie wiele rozwiązań i dopiero po uzgodnieniach pomiędzy stroną służbową a społeczną poznamy szczegóły no ale cóż można poradzić i w naszej firmie są ludzie o obniżony poziomie IQ.
Średnio jest 631 zł (wraz z nagrodą roczną) i tyle jest wiadomo w temacie podwyżki!
Wydaje mi się że to tak może wyglądać:

Wielokrotność kwoty bazowej, stanowiącą przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w 2022r to 4,173. Mnożąc to przez aktualną kwotę bazową otrzymujemy przeciętne uposażenie psp czyli 6738 zł. Jeśli zwiększymy to o 9,36% to przeciętne uposażenie wyniesie 7365 zł. Różnica to 631 zł, tak więc prawdopodobnie będzie to zwiększenie kwoty bazowej z 1619 na 1765 o te 9,36%. Tak więc swój mnożnik razy nowa kwota bazowa, plus wysługa. (Od 2023 r. wszyscy funkcjonariusze z 15-letnim stażem służby będą otrzymywali specjalne świadczenie motywacyjne które będzie rozpoczynało się od 5 proc. I będzie rosło co roku o dodatkowy 1 proc. do osiągnięcia 15 proc. po 25 latach służby). Oczywiście jak będzie ostatecznie dowiemy się w marcu.

Offline Wróżbita

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #728 dnia: Grudzień 18, 2022, 17:15:42 »
Nie do końca tak. 631 trzeba pomniejszyć  o wzrost nagrody rocznej

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #729 dnia: Grudzień 18, 2022, 17:55:54 »
Omerta w PSP została złamana także ciekawe czasy przed nami.

Oj mocne słowa.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #730 dnia: Grudzień 18, 2022, 18:25:52 »
ale raczej przedwczesne

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #731 dnia: Grudzień 19, 2022, 09:00:58 »
Simek92
Jak wystarczy Ci gwarancja strony związkowej to ok. Jako związkowiec Ci to gwarantuję. Tylko jakie znaczenie ma moja gwarancja? Co innego jest ważne- co zrobi rząd. I teraz są tu tak młodzi koledzy że nie pamiętają co działo się za PO-PSL. Więc nie pamiętają kto odebrał prawa emerytalne chorobowe 100 proc, kto za nadgodziny płacił mniej niż za zwykłą godzinę.
I co zyskujemy kiedy rządzi PIS.
Każdy ma swój rozum i niech sam decyduje. Ale wybór PO i jej koalicjantów to dla mnie strzał w stopę. 

Ognomiszcz
Ja mówię o sytuacjach rzeczywistych. Wicepremier czegoś chciał ale KG po konsultacjach prawnych wytłumaczył mu dlaczego nie. I nie robiliśmy tego. Więc nie chodzi o to żeby naginać tylko żeby działać w ramach prawa.

Z omertą jeszcze się nie zetknąłem :)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #732 dnia: Grudzień 19, 2022, 16:45:23 »
Wicepremier czegoś chciał ale KG po konsultacjach prawnych wytłumaczył mu dlaczego nie. I nie robiliśmy tego.
:fiuu: aaa, jak tak -  to szacun
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2022, 17:00:49 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #733 dnia: Grudzień 19, 2022, 18:08:13 »
Policja protest zawiesza swoje ugrali,jeszcze dostaną specjalne nagrody przed świętami.
https://nszzp.pl/aktualnosci/zawieszenie-akcji-protestacyjnej-i-dalsze-rokowania/

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #734 dnia: Grudzień 19, 2022, 19:36:26 »
Policja protest zawiesza swoje ugrali,jeszcze dostaną specjalne nagrody przed świętami.
https://nszzp.pl/aktualnosci/zawieszenie-akcji-protestacyjnej-i-dalsze-rokowania/
Ten pozytywny odbiór widać w komentarzach  :rofl:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #735 dnia: Grudzień 19, 2022, 20:33:52 »
Cytuj
Nadciąga sroga zima więc hodowcy gruszek na wierzbie siedzą w domach i czytają swoim dzieciom bajki. Opowiadają o wielkich bohaterskich czynach jakie mają w planach. Dzieci słuchają z wypiekami na twarzy i biorą to za dobrą monetę. Są wychowywane w duchu, że już! Teraz! Wszystko na tacy!

W tym samym czasie pracowity sąsiad żyjący w skomplikowanym świecie targanym kryzysem gospodarczym, konfliktami zbrojnymi, postpandemicznej rzeczywistości stara się wyrywać od życia kawałeczki tortu. Zawsze jednak do przodu. Jego dzieci patrzą z zazdrością na epatującego pewnością siebie sąsiada. Oj tamten tatuś jest taki fajny. Tamten tatuś tak super opowiada. Może przeprowadzimy się do niego.

Tyle, że potem spotykają się na podwórku z dziećmi tego od gruszek i tamte nic nie mają…

A oni? Pewnego roku tato powiedział, że nie jadą na wakacje… ale kupił im komputery. Na wakacje pojechali rok później. Gdy inni puszyli się markowymi ciuchami tato zapisał ich na zajęcia sportowe. Ciuchy sąsiadom się sprały i nic z nich nie zostało. Zajęcia sportowe przyniosły rozwój i sukcesy dające motywację.

Dobra. Dość bajek…

Gdy 67 000 policantów liniowych za sprawą NSZZ Policjantów zyskało nagle awans w grupach nie padło ani jedno hasło nawołujące do buntu wśród tych, którzy na swoje 6 grupy pracowali latami. Gdy nie tak dawno temu były podwyżki w grupach 2-5 nikt ze starszych nie protestował. Gdy dzięki “dodatkowi starczemu”, który nie jest wypłacany z budżetu Policji, w służbie pozostaje ponad 10 000 doświadczonych dyżurnych, techników, dochodzeniowców to nikt nie nawołuje, aby się ich pozbyć. Gdy dla tysięcy Policjantów dzięki NSZZ Policjantów masz płatne nadgodziny, bierzesz pieniądze, a nie odbierasz wtedy kiedy nie chcesz dnia wolnego, nikt nie protestuje. Po co pamiętać, że dzięki NSZZ Policjantów nie musisz płacić za imiennik. Jeździsz radiowozem? Dostajesz 12 zł ekwiwalentu za wyżywienie? Przed nastaniem Jankowskiego to były 2 zł z hakiem. A od 1 stycznia 2023 r. będzie 15 zł.

Przykładów można mnożyć. My nie opowiadamy bajek i nie snujemy rewolucyjnych hasełek. Ogarniamy kolejne fragmenty naszej policyjnej rzeczywistości. Wiele jest jeszcze do zrobienia, ale destrukcją nic się nie osiągnie. Powoli do przodu.

Często widać młodych Policjantów, którzy lubują się w swoistej stylistyce. Różnego rodzaju gadżety, naszywki. Wśród nich prym wiedzie hełm spartański. Symbol społeczeństwa, które swoją potęgę zbudowało na szacunku do osób starszych.

Tym wszystkim, którzy chcą skłócić, napuścić młodych na starych obiecując gruszki na wierzbie i destrukcję warto w tym miejscu zadedykować pewien sparafrazowany cytat: “wartości wypisane w sercu miej, nie na naszywkach”.

 

Biuro Prasowe ZG NSZZ Policjantów

Tak tylko ...

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #736 dnia: Grudzień 20, 2022, 11:14:26 »
Ciekawe czy nasze ZZ dają jakiś komunikat co robią dalej?
Czy też otrzymamy nagrody tak jak policja?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #737 dnia: Grudzień 20, 2022, 17:09:52 »
Ciekawe czy nasze ZZ dają jakiś komunikat co robią dalej?
Czy też otrzymamy nagrody tak jak policja?

Moim zdaniem bez względu na to czy komunikat będzie czy nie i czy będą nagrody to będzie źle.

Dlaczego?
Bo czytam to forum. Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony.
Wiem przemawia przeze mnie sarkazm i smutek. Ale tak to ostatnio wygląda.

Ale uspokoję Was. Solidarność nadal będzie działać w interesie wszystkich strażaków i innych mundurowych.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #738 dnia: Grudzień 20, 2022, 19:08:03 »

Cytuj
Ale uspokoję Was. Solidarność nadal będzie działać w interesie wszystkich strażaków i innych mundurowych.

Czytając nic nie jedzcie i nie pijcie bo ja się prawie zakrztusiłem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2022, 06:55:52 wysłana przez Butel »

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #739 dnia: Grudzień 20, 2022, 19:58:18 »
Florian wydał komunikat że nie zawiesza akcji protestacyjnej.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #740 dnia: Grudzień 20, 2022, 21:35:27 »
Styczeń zweryfikuje wiele spraw...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #741 dnia: Grudzień 20, 2022, 22:16:13 »
Florian wydał komunikat że nie zawiesza akcji protestacyjnej.
Gdzie Ty Kolego to widziałeś... Ska Policji i SG
A Ska Strażaków robi to...mój Boże...
http://kspnszz.org/index.php/2022/12/20/odbylo-sie-pierwsze-spotkanie-zespolu-roboczego-rzad-solidarnosc/

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #742 dnia: Grudzień 20, 2022, 23:10:18 »

Ale uspokoję Was. Solidarność nadal będzie działać w interesie wszystkich strażaków i innych mundurowych.
A nasi miłościwi przewodniczący będą dalej jak te pączki w maśle. Amen.

Wybacz że nie skomentuję twojego postu teoretycznie będącego odpowiedzią na mój post, ale z uwagi na to że nie odnosił się do tego o czym pisałem, uznaję za zbędne nakręcenie twojego monologu.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #743 dnia: Grudzień 21, 2022, 08:23:09 »
Ww112
Sprytne chwyty retoryczne i erystyczne możesz sobie odpuścić.
Nie masz argumentów - rozumiem to i rzeczywiście skończmy to bicie piany.


Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #745 dnia: Grudzień 21, 2022, 10:20:39 »
Co ma wynikać z tej informacji poza tym że Florian ma FB?

Z kim właściwie Florian protestuje? I jak?
Bo Policjanci zawiesili akcję.
Solidarność rozmawia w zespołach.

Lewe L-4 tego nie polecam i przypominam nie przyniosło to dobrych efektów.

Oddawanie krwi to żadna akcja protestacyjna tylko dobry uczynek do którego zachęca państwo :)

Więc co realnie?

A technicznie czemu ten FB taki nowy?! To na pewno prawdziwe konto?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2022, 10:30:33 wysłana przez radca »

Offline wygibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #746 dnia: Grudzień 21, 2022, 16:24:05 »
Ale uspokoję Was. Solidarność nadal będzie działać w interesie wszystkich strażaków i innych mundurowych.

No ja znam takiego jednego przewodniczącego, co to nic jeszcze dla funkcjonariuszy nie załatwił, ale SPK sobie, to już tak.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #747 dnia: Grudzień 21, 2022, 20:36:07 »
Popatrz a ja ciągle słyszę że Solidarność tylko swoim załatwia szkoły awanse itd itp.
Jeden przewodniczący dziesięciu miejsc nie zajmie. I 20 awansów nie dostanie.

Za to znam oficera KG z S który pomagał ludziom w całym kraju i w nagrodę Leśny i Suski zapominali o nim przy awansach i nagrodach przez 10 lat. Bo jest zwiazkowcem :)


Więc warto zauważyć że statystycznie co 3 awans przypada na kogoś z S bo mamy ponad 10000 członków.

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #748 dnia: Grudzień 21, 2022, 22:38:16 »
Bez kozery nie 10000 a 15000. A dla kogo ten wywiad? Dla TVP . No to jak dla TVP to 20000.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #749 dnia: Grudzień 22, 2022, 07:07:51 »
Popatrz a ja ciągle słyszę że Solidarność tylko swoim załatwia szkoły awanse itd itp.
Jeden przewodniczący dziesięciu miejsc nie zajmie. I 20 awansów nie dostanie.

Za to znam oficera KG z S który pomagał ludziom w całym kraju i w nagrodę Leśny i Suski zapominali o nim przy awansach i nagrodach przez 10 lat. Bo jest zwiazkowcem :)


Więc warto zauważyć że statystycznie co 3 awans przypada na kogoś z S bo mamy ponad 10000 członków.
Ty jesteś radca? Hehehe. Żebyś nie pękł ...