Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 125959 razy)

Offline OchroniarzPpoż.

• Początkujący
  • *
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #440 dnia: Listopad 23, 2022, 08:16:12 »
Bo jak S coś robi to robi to dobrze a co robi twoja ekipa od 9.11? Jakie są kolejne szczeble "drabiny eskalacyjnej" lub kto z "ekipy" z kim rozmawia?  Bo fajnie się krytykuje rywali nie mając argumentów a mając "kupę" niedomówień

I tu widzę główny problem. Zgodnie z powyższą wypowiedzią S i F to rywale. A może warto byłoby współpracować a nie rywalizować?

Offline in_flames

• Stary Wyga
  • *

Offline kandydatSA

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #442 dnia: Listopad 23, 2022, 17:12:02 »
Sztandarowy przykład ich głównego problemu - samozachwyt i bezgraniczne przekonanie o poprawności swoich działań. Jestem przekonany na 100% że te spotkania z mateuszkiem nic nie zmienią, może przesuną pieniądze z jednej puli do drugiej mamiąc ludzi że niby coś dają, a s popadnie w samozachwyt co to nie wywalczyli.

Offline simek92

• Weteran
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #443 dnia: Listopad 23, 2022, 18:44:26 »
Trudno nie zgodzić się z tym, co zostało przedstawione w tym filmie. Wykorzystywanie naszej formacji do wszystkiego, to już naprawdę przegięcie. Prawdą jest to, że tylko my siedzieliśmy w komisjach egzaminacyjnych, to tylko my nosiliśmy torby na dworcach, to my pompowalismy namioty i tylko my daliśmy się tak dymac.
Z drugiej strony czy Florian wtedy protestował?

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #444 dnia: Listopad 23, 2022, 19:09:05 »
Trudno nie zgodzić się z tym, co zostało przedstawione w tym filmie. Wykorzystywanie naszej formacji do wszystkiego, to już naprawdę przegięcie. Prawdą jest to, że tylko my siedzieliśmy w komisjach egzaminacyjnych, to tylko my nosiliśmy torby na dworcach, to my pompowalismy namioty i tylko my daliśmy się tak dymac.
Z drugiej strony czy Florian wtedy protestował?
W tym tygodniu Florki wybierają nowego Prezesa i zobaczymy jaka opcja zwycięży z tego co wiem to kolega z filmu startuje i upublicznienie tego filmu w tym czasie to spot wyborczy i brawo za inicjatywę pomysłowa nie powiem. Ale taka odważna inicjatywa oznacza że na ten moment brakuje szabel  :wacko:
I tu widzę główny problem. Zgodnie z powyższą wypowiedzią S i F to rywale. A może warto byłoby współpracować a nie rywalizować?
Wszystko spoko myślę, że wielu ludzi widzi świat jak to opisał mój ulubiony współczesny filozof jako "mityczną krainę z tym koniem ze szpikulcem" ale prawda jest taka, że w demokracji to każdy z każdym rywalizuje nawet jeśli cel jest wspólny to droga do niego nie musi przebiegać tym samym torem patrz polityka.
Ciężkie czasy tworzą silnych mężczyzn...
Silni mężczyźni tworzą dobre czasy...
Dobre czasy tworzą słabych mężczyzn...
Słabi mężczyźni tworzą ciężkie czasy...

Offline Gutek

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #445 dnia: Listopad 23, 2022, 19:36:49 »
Związki jeden,czy drugi to jedno,ale że nasi wodzowie pozwalają nas tak "dymać" i czasami są tego inicjatorami to dopiero jest skandal.Brak jaj na najwyższym poziomie.

Offline simek92

• Weteran
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #446 dnia: Listopad 23, 2022, 21:18:47 »
Oni za do dostają nagrody, a my mamy robić na ich zasługi. Taka jest prawda, mamy co raz mniej wspólnego z ratownictwem.

Offline connaissance

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #447 dnia: Listopad 24, 2022, 09:41:44 »
Przytoczę pytanie z postu "Czy już czas rozpocząć protest?". Panowie i Panie ten protest się już powinien w tych dniach się kończyć a nie zaczynać. Rząd powinien kończyć spełnianie naszych postulatów (jak każdy wie słusznych w 100%). To teraz zapytam dlaczego tak nie jest? A to dlatego że nasze związki są sprzedajne a strażacy to za przeproszeniem p***y.  Każdy by chciał a większość boi się odezwać i upomnieć o swoje. W kuluarach każdy mówi że tego nie powinniśmy tamtego też nie a jak przełożony poprosi to słychać tylko TAK JEST. Jak nie da się czegoś zmienić od góry to starajmy się to zrobić od dołu.
A jeżeli chodzi o współpracę z naszymi obecnymi związkami  to odpowiem pięknym znanym fragmentem filmu: https://www.youtube.com/shorts/hq1fLj_cVdc
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline wujo 2010

• Global Moderator
  • *
« Odpowiedź #448 dnia: Listopad 24, 2022, 21:25:53 »
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-negocjacje-mundurowych-z-mswia-bez-przelomu,nId,6431691?fbclid=IwAR1ZfoXisc_6nlp6ML5Ehtfh3kHpAcBvYarQ-W_UXgmpALhTIIt7BTTaEhU#crp_state=1
MSWiA nie ma więcej pieniędzy dla służb mundurowych, ale związkowcy dają resortowi jeszcze jedną szansę - tak można podsumować dzisiejsze negocjacje związków z wiceministrem Maciejem Wąsikiem. Rząd nie miał nowych propozycji dla protestujących, oni przedstawili swoje.
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline hasici99

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #449 dnia: Listopad 25, 2022, 08:41:12 »
Mam nadzieję że kawka chociaż delegatom smakowała...

Offline opau

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #450 dnia: Listopad 25, 2022, 19:20:03 »
Kawka na pewno smakowała.Może też była wódeczka.I były też problemy strażaków.Ale głęboko w ich du...

Offline michas2511

• Stary Wyga
  • *

Offline mish3lls

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #452 dnia: Listopad 25, 2022, 20:09:55 »
Przecież wzrost wyniesie ponad 20% i to grubo dla tych co mają ponad 30 lat służby więc ja nie wiem w czym problem   :rofl: więc średnio wyjdzie koło 20%  :rofl:

Offline młody13

• "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #453 dnia: Listopad 25, 2022, 20:25:57 »
Przecież wzrost wyniesie ponad 20% i to grubo dla tych co mają ponad 30 lat służby więc ja nie wiem w czym problem   :rofl: więc średnio wyjdzie koło 20%  :rofl:

Ponawiam pytanie , kiedy związki zaostrzą protest o nie wykonywanie prac gospodarczych i inne kwestie jakie były realizowane w poprzednich latach w czasie protestów  ???  :wall:  Ci co mają powyżej 30 lat służby to mają nas gdzieś  :cooo:
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2022, 20:29:58 wysłana przez młody13 »

Offline hasici99

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #454 dnia: Listopad 25, 2022, 23:55:56 »
Czekamy na stanowisko Pana Eqinoxa... W radiu dzisiaj słyszałem, że propozycja rządu na spotkaniu to policzek dla związkowców. Jeżeli ktoś dostaje z liścia, to możliwości są dwie. Albo ma charakter albo go nie ma.

Offline rocky323

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #455 dnia: Listopad 26, 2022, 06:39:02 »

Ponawiam pytanie , kiedy związki zaostrzą protest o nie wykonywanie prac gospodarczych i inne kwestie jakie były realizowane w poprzednich latach w czasie protestów  ???  :wall:  Ci co mają powyżej 30 lat służby to mają nas gdzieś  :cooo:

Ci co maja 30 lat służby i tak nie robią prac gospodarczych  ^_^ ^_^
Mam dość starego strażaka na zmianie, koło 30 lat służby… i wkurzają mnie jego słowa „dalej chłopcy protestujcie dla mnie”

Offline młody786

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #456 dnia: Listopad 26, 2022, 07:57:09 »
Resort obrony przyznał specjalne dodatki w wysokości 450 złotych miesięcznie żołnierzom stacjonującym na wschodzie kraju...... Obeszło się w MON - ie bez protestów i innych podchodów. Dla pozostałych służb mundurowych pieniedzy nima i nie będzie.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #457 dnia: Listopad 26, 2022, 08:40:32 »
Czekamy na stanowisko Pana Eqinoxa... W radiu dzisiaj słyszałem, że propozycja rządu na spotkaniu to policzek dla związkowców. Jeżeli ktoś dostaje z liścia, to możliwości są dwie. Albo ma charakter albo go nie ma.
Nie ma to jak wypracować siebie stanowisko w sprawie tego co słyszy się w radiu... Praca dziennikarza polega na tym aby tworzyć materiały o jak największej oglądalności (słuchalności etc.) stąd w tym przypadku gadka o policzku a przy naszych działaniach opisujących miejsce zdarzenia używa się słów typu "masakra" bo dobry tytuł ciągnie temat nawet to zjawisko dostało swoją nazwę "Clickbait" ale wracając do meritum masz tu komunikaty dwóch największych organizacji związkowych w MSWiA(i nigdzie nie ma nic o policzku):
https://nszzp.pl/aktualnosci/nowe-propozycje-resortu-protest-trwa/
http://kspnszz.org/index.php/2022/11/25/spotkanie-w-mswia-2/
Kolejne spotkanie jeśli dobrze zrozumiałem w poniedziałek.
Mam nadzieję że kawka chociaż delegatom smakowała...
Rozumiem kawior bo "ruski" rozumiem ośmiorniczki bo wiadomo  :rofl: ale kawa... Litości.

Ciężkie czasy tworzą silnych mężczyzn...
Silni mężczyźni tworzą dobre czasy...
Dobre czasy tworzą słabych mężczyzn...
Słabi mężczyźni tworzą ciężkie czasy...

Offline mpolskie

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #458 dnia: Listopad 26, 2022, 09:25:40 »

Liczę, że delegaci Floriana dokonali dobrego wyboru i nowy Przewodniczący spełni pokładane w nim przez większość nadzieje - wtedy niedługo dojdzie do zaostrzenia akcji protestacyjnej, możliwe nawet, że z pomysłami nie tylko takimi jakie były ostatnio - ale to już decyzje wyżej, bo słuchy chodziły różne. Dajmy zadziałać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2022, 09:45:32 wysłana przez mpolskie »

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #459 dnia: Listopad 26, 2022, 09:27:21 »
I gdzie ten słynny zespół roboczy Ski ..
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/mswia-nie-ma-dodatkowych-pieniedzy-dla-mundurowych

Liczę, że delegaci Floriana dokonali dobrego wyboru i nowy Przewodniczący spełni pokładane w nim przez większość nadzieję - wtedy niedługo dojdzie do zaostrzenia akcji protestacyjnej, możliwe nawet, że z pomysłami nie tylko takimi jakie były ostatnio - ale to już decyzje wyżej, bo słuchy chodziły różne. Dajmy zadziałać.
Czekaj na komunikat..
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2022, 09:50:13 wysłana przez Butel »