Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 195183 razy)

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 05, 2022, 14:53:39 »
Na wszystko trzeba patrzeć z kilku stron. Kto zazwyczaj siedzi z tyłu i działa na pierwszej lini? Bo wydaje mi się że nie ogniomistrz 20+, ryzyko jakie ponosi rota działająca na pierwszej lini z kierowcą przy pompie jest nieporównywalnie inne.
Wysługa w obecnej formie czyli kilkaset złotych więcej za staż jest sprawiedliwa moim zdaniem, wprowadzanie kolejnych dodatków tylko za to że ktoś jest "stary" powoduje kolejne wojny i podziały. Idealnie wpisuje się to w politykę obecnego rządu - "dziel i rządz". Zarabiamy za mało, ale powinniśmy walczyć o podwyżki dla wszystkich, a nie tylko dla siebie. Nie wiem czemu niektórych tak boli że młodzi nie zarabiają połowę mniej od nich...

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 05, 2022, 15:57:22 »
Młody kiedyś będzie starym ale stary nigdy już nie będzie młodym.... Pożyją, przeżyją i będą mieli. Nie musi być wszystko JUŻ TERAZ ZARAZ jak to mają roczniki 1990+.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 05, 2022, 16:50:23 »
Na wszystko trzeba patrzeć z kilku stron. Kto zazwyczaj siedzi z tyłu i działa na pierwszej lini? Bo wydaje mi się że nie ogniomistrz 20+, ryzyko jakie ponosi rota działająca na pierwszej lini z kierowcą przy pompie jest nieporównywalnie inne.
Wysługa w obecnej formie czyli kilkaset złotych więcej za staż jest sprawiedliwa moim zdaniem, wprowadzanie kolejnych dodatków tylko za to że ktoś jest "stary" powoduje kolejne wojny i podziały. Idealnie wpisuje się to w politykę obecnego rządu - "dziel i rządz". Zarabiamy za mało, ale powinniśmy walczyć o podwyżki dla wszystkich, a nie tylko dla siebie. Nie wiem czemu niektórych tak boli że młodzi nie zarabiają połowę mniej od nich...
Gdyby nie ten ogniomistrz 20+ (starszy ogniomistrz z resztą) który jest kierowcą przy autopompie, to Panie szanowny @kandydacie SA,  nawet nie wyjechałbyś z koszar do działań na pierwszej linii. Zastęp działa razem, nie w pojedynkę, zawsze to powtarzam moim podwładnym. Skoro tego nie rozumiesz, nie chciałbym ciebie na JRG gdyż jesteś potencjalnym zagrożeniem dla reszty obsady. Jedynie stanowisko 8h niezwiązane z PB, tam ciebie widzę.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 05, 2022, 16:58:07 »
Czy ja kogoś dyskredytuję? Tak jak napsiałeś, zastęp działa razem, każdy ma inne role, a zatem i inne ryzyko, jednak wszystko się uzupełnia. Więc dlaczego mamy tworzyć podziały i przyznawać podwyżki tylko niektórym z nich w oparciu o wyznacznik (staż służby) który bardzo często o niczym nie świadczy.

Offline młody786

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #154 dnia: Październik 05, 2022, 17:06:47 »
Panowie jedni jak i drudzy mają żołądek :) i teraz nie czas na podział młody - stary - młody itd... Przy obecnej sytuacji trzymajmy jedną linie.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 05, 2022, 17:15:08 »
O to chodzi, jak na razie z tych konsultacji bardziej można odnieść wrażenie że zależy im na dodatku 15+ niż na podwyżce dla wszystkich.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #156 dnia: Październik 05, 2022, 18:12:31 »
Zależy im na dodatku, bo doskonale wiedzą ile leży podań o emerytury, taka jest prawda. A z młodych prawie nikt nie odejdzie, skoro już parę lat pracują.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #157 dnia: Październik 05, 2022, 19:19:16 »
Na wszystko trzeba patrzeć z kilku stron. Kto zazwyczaj siedzi z tyłu i działa na pierwszej lini? Bo wydaje mi się że nie ogniomistrz 20+, ryzyko jakie ponosi rota działająca na pierwszej lini z kierowcą przy pompie jest nieporównywalnie inne.
Wysługa w obecnej formie czyli kilkaset złotych więcej za staż jest sprawiedliwa moim zdaniem, wprowadzanie kolejnych dodatków tylko za to że ktoś jest "stary" powoduje kolejne wojny i podziały. Idealnie wpisuje się to w politykę obecnego rządu - "dziel i rządz". Zarabiamy za mało, ale powinniśmy walczyć o podwyżki dla wszystkich, a nie tylko dla siebie. Nie wiem czemu niektórych tak boli że młodzi nie zarabiają połowę mniej od nich...
Gdyby nie ten ogniomistrz 20+ (starszy ogniomistrz z resztą) który jest kierowcą przy autopompie, to Panie szanowny @kandydacie SA,  nawet nie wyjechałbyś z koszar do działań na pierwszej linii. Zastęp działa razem, nie w pojedynkę, zawsze to powtarzam moim podwładnym. Skoro tego nie rozumiesz, nie chciałbym ciebie na JRG gdyż jesteś potencjalnym zagrożeniem dla reszty obsady. Jedynie stanowisko 8h niezwiązane z PB, tam ciebie widzę.


Ale ty pier…. wielokrotnie wyjeżdżam zastępem gdzie dowódca jest rocznik 92 i lepiej to wychodzi mieć młodego kierowcę „co chce” niż starego co „tata kazeli iść do straży”, bo jak ktos cale życie się miga to z samego stażu dobrej roboty się nie nauczy, a ja osobiscie mam dość ludzi co maja plus 23+ Lata służby i nic nic nie robią bo 45 letniego chłopa 30 latek do roboty nie nagoni i wychodzą kwiatki ze przy 8 osobowej zmianie robi 3 albo 4 ludzi. I mi tu nie mówcie ze dowódca JRG powinien się tym zając, bo to taki sam ślizgacz do emki jaki reszta. Bo się u nas nauczyli „starości” ze chłop 82-rocznik leży i ma wszystko w dupie „bo on jest stary” a rano idzie robić swoje „dodatkowe(albo główne) zarobkowanie”

Offline keraj998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #158 dnia: Październik 05, 2022, 19:49:05 »
Ludzie ogarnijcie się przecież chodzi o to by w środowisku był ferment. Czy to strażak z rocznika 1990 i później czy milenias, mało umiejętności, wiedzy, kompetencji, znajomości zasad o już znajomości kwestii prawnych to już nie wspomnę, a oczekiwania i roszczenia do tego niewspółmierne. Pokażcie że potraficie.
Wszystko co wydarzy się w 2023 r. powinno być współmierne niezależnie czy to grupa 1czy 20. Staż identycznie -:)))

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #159 dnia: Październik 05, 2022, 20:05:18 »
Dokładnie. Ludzie się kłócą o to czy i komu się należy, to czy tamto  :gwiazdki:

Postulat powinien być czytelny: 20% do podstawy od stażysty po KG
A te wszystkie dodatki itp. powinny być z boku, a nie jak teraz traktowane jako główne i zaślepiające, i skłócające środowisko.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 05, 2022, 20:44:45 »
I tak to właśnie jest w PSP zero szans na jakiś wspólny kierunek.
Straż to zbiorowisko poróżnionych z sobą na każdym możliwym polu malkontentów, którzy zawsze i wszędzie widzą swoją ciężką pracę i lenistwo innych. Łatwo się kieruje i rozgrywa takie środowisko, wiedząc że i tak w żadnej kwesti grupa nie jest w stanie się skonsolidować.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 06, 2022, 13:57:42 »
Zgadzam się podnieść podstawe o min 15% a reszte dodatków mam gdzieś, tak mieszają żeby człowiek nie doszedł ile w końcu tej podwyżki. potem okaże się że komendant i stażysta zarabiają tyle samo, bo już różnica w zarobkach jest żadna. Jeżeli dalej bedą tak skłócać ludzi czas na protest.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 06, 2022, 16:43:51 »
Zgadzam się podnieść podstawe o min 15% a reszte dodatków mam gdzieś, tak mieszają żeby człowiek nie doszedł ile w końcu tej podwyżki. potem okaże się że komendant i stażysta zarabiają tyle samo, bo już różnica w zarobkach jest żadna. Jeżeli dalej bedą tak skłócać ludzi czas na protest.
To zapytam..kiedy i jakie związki się na to zdecydowały?

Offline keraj998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 07, 2022, 22:07:41 »
Może warto zaniechać kontroli bunkrów, schronów i piwnic przez strażaków. Założono, że każdy ma smartfona (nawet prywatnego) i zainstaluje aplikację a potem ją uzupełni o dane i zdjęcia i prześle niewiadomo gdzie. Akcja priorytetowa może warto jak policja zaniechać pewnych działań. Jedni mandatów nie dają drudzy piwnic nie sprawdzają. W końcu psp coś zrobiła a nie na plecach innych ... 

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 08, 2022, 22:57:27 »
A czemu mamy działać na prywatnych telefonach? Ja powiedziałem że prywatnego telefonu nie będę używał do służbowych rozmów czy przesyłania informacji na SK więc o dziwo otrzymałem służbowy i na działaniach korzystam z niego.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 09, 2022, 20:11:24 »
Czy ta aplikacja to po to żeby wiadomo było nawet dla amatorskich oddziałów gdzie zapodać bombę?? Raczej to w trakcie potrzeby taka informacja powinna pójść Albertem RCB w zależności od miejsca przebywania w danej chwili…. A koordynaty powinnismy raczej przesyłać drogą alternatywną. Bo tak to łatwie do przejęcia. Skoro inwentaryzujemy to już orzekamy o przydatności i dajemy aktualne informacje… Zgrubne i tak mają….

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 10, 2022, 19:12:44 »
To co w tych głowach się rodzi to jest dramat ....dzisiaj w polsacie redaktor pyta się dlaczego PSP ma to sprawdzać czy strażacy nie są za bardzo eksploatowani a ministra mówi nieee oni są cały czas w gotowości co tam dadzą radę i zaraz będzie zwlekanie łóżek do piwnicoschronów przydatnych do niczego masakra ....

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 10, 2022, 19:20:01 »
Covid, kryzys migracyjny i działania na granicy oraz w ośrodkach, prewencja dolana odbiorami że aż jest menisk wypukły, dzieciaki z pogadanek mamy już nawet liczyć z podziałem na wiek :gwiazdki: wcisną nam zaraz zadania PRM, a teraz jeszcze dochodzi obrona cywilna z całym inwentarzem. Czy my jesteśmy na prawdę takimi niemotami, że lykniemy wszystko dla PRu? Czy w końcu nam się przeleje i powiemy DOŚĆ zdecydowanymi działaniami?

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 10, 2022, 19:22:50 »
Covid, kryzys migracyjny i działania na granicy oraz w ośrodkach, prewencja dolana odbiorami że aż jest menisk wypukły, dzieciaki z pogadanek mamy już nawet liczyć z podziałem na wiek :gwiazdki: wcisną nam zaraz zadania PRM, a teraz jeszcze dochodzi obrona cywilna z całym inwentarzem. Czy my jesteśmy na prawdę takimi niemotami, że lykniemy wszystko dla PRu? Czy w końcu nam się przeleje i powiemy DOŚĆ zdecydowanymi działaniami?
Na to wychodzi .....jeszcze łapanie zdechłych rybek ...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 10, 2022, 19:26:30 »
Idąc za pewną stroną zadałem sobie pytanie...mamy akcję czy jej nie mamy.
...Do protestu ma dojść 17 listopada, a udział w nim zapowiedziała już Krajowa Sekcja Służby Więziennej czy Krajowa Sekcja Pożarnictwa...
Super ale gdzie uchwały krajówki i co na dzień dzisiejszy bo Florian podjął akcje a tam gdzie Ska panuje cisza.
Kolejny aspekt..Ska nie podejmie działań i jeśli cokolwiek uda się ugrać to kto zbierze laury? I pytanie...mam już dziś listę z mojej KP ilu chce jechać na manifestację..gdzie i z kim się kontaktować. Około 120 osób.

Offline dexiorr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 11, 2022, 09:19:29 »
Covid, kryzys migracyjny i działania na granicy oraz w ośrodkach, prewencja dolana odbiorami że aż jest menisk wypukły, dzieciaki z pogadanek mamy już nawet liczyć z podziałem na wiek :gwiazdki: wcisną nam zaraz zadania PRM, a teraz jeszcze dochodzi obrona cywilna z całym inwentarzem. Czy my jesteśmy na prawdę takimi niemotami, że lykniemy wszystko dla PRu? Czy w końcu nam się przeleje i powiemy DOŚĆ zdecydowanymi działaniami?


Popieram!
Panie i Panowie w jedności siła. Nie w osądzaniu co kto robi a co kto powinien - to nas dzieli
.
Mamy idealną sytuacją (chyba jedyną w historii) realnego protestu. Możemy wstrzymać się z rozpoznaniem budynków i nikomu z tego powodu nic się nie stanie. Nie ucierpi żaden człowiek.

Oprócz flag, mamy szansę na realny nacisk na władzę. Apel do związkowców: WYKORZYSTAJMY TO MĄDRZE.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #171 dnia: Październik 11, 2022, 21:46:36 »
No to czekamy na instrukcje związków… mnie to powoli zaczyna naprawdę wkurwiać… schrony, covidy, szczepienia, pierdolenia, a wypłaty w miejscu… kredyty po kilkaset, a nawet tysiąc złotych w górę, paliwo ponad 8zl, jedzenie drożyzna… wypłaty już dawno nie starcza na normalne życie …
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline młody786

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 11, 2022, 22:28:42 »
Ile można czekać na instrukcje związków!? Florian już coś tam działa a S siedzi jak zwykle z podkulonym ogonem.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #173 dnia: Październik 11, 2022, 23:04:47 »
Przykro mi ale prędzej wam żyłka pęknie od napinania niż doczekacie  się zachowań na które liczycie.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #174 dnia: Październik 12, 2022, 11:22:42 »
Witam wszystkich czemu nie połączymy sił wszystkich służb. A nie kazdy sam sam sam . Zosie samosie , a potem sie słyszy policja ma to a to straz graniczna ma to. tylko panowie straz graniczna podwyżkę dodatku mieszkaniowego juz miała kiedys bo sobie wywalczyli a my od 30 lat mamy taka sama jak była. Połaczyć siły i walczyć o wszystko razem a nie kazdy chce czegos innego i nikt z nas nie dostaje tego czego oczekuje. Wcale sie nie dziwie ze chlopaki chca uciekać na emerytury w przyszłym roku bo dostana wiecej niz w słuzbie i nie beda sie musieli przejmować czy nie zmieni sie naliczanie czy wprowadza nowe zasady. Pozdrawiam  :szalony: :szalony: :szalony: