Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 195302 razy)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 04, 2022, 18:41:10 »

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 04, 2022, 19:51:57 »
Jakie zmiany dotkną tzw. "mieszkaniówkę" mówią o wprowadzeniu rozwiązań z Policji i SG. Czy tam stawka jest wyższa czy chodzi tylko o wprowadzenie waloryzacji o wyskość inflacji? Mam nadzieję że nie wyjdzie na to ze to całe hucznie zapowiadane urealnienie tych stawek to będzie podwyżka rzędu 20 zł...

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 04, 2022, 20:08:21 »
Takie gadanie po próżnicy.
Mniej więcej tak jak z ustaleniem minimalnego dodatku funkcyjnego na poziomie 20 %,. Zastanawia mnie kto niby z będących na DF w PSP nie ma go w tej chwili w takiej wysokości.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 04, 2022, 20:47:37 »
Śmiem sądzić, że oni się już dogadali z ministrem. Teraz będzie takie przetrzymywanie innych w niepewności.

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 04, 2022, 20:51:51 »
http://kspnszz.org/index.php/2022/10/04/nowe-propozycje-mswia-dla-sluzb-podleglych-resortowi/

To jak, młodzi protestują, a starzy biorą dodatki?

Dla starych podwyżka pensji dla młodych podwyżka raty kredytu.
Widać kto siedzi w związkach, tam trzeba młodych ludzi najlepiej na nowych zasadach bo nic się nie zmieni.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 04, 2022, 20:59:46 »
Podniesienie świadczeń mieszkaniowych ze 160zl na 200zl … ktos chyba w ścianę głową pierd****ł i to dobrze …
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 04, 2022, 21:05:06 »
Jest więcej? Jest, więc co się Pan czepiasz 😅😅😅 przewodniczący są zadowoleni, starzy są zadowoleni, minister jest zadowolony, nie ma co protestować.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 04, 2022, 21:18:31 »
http://kspnszz.org/index.php/2022/10/04/nowe-propozycje-mswia-dla-sluzb-podleglych-resortowi/

To jak, młodzi protestują, a starzy biorą dodatki?

Dla starych podwyżka pensji dla młodych podwyżka raty kredytu.
Widać kto siedzi w związkach, tam trzeba młodych ludzi najlepiej na nowych zasadach bo nic się nie zmieni.
Ja na stażu zarabiałem 830 zł a za mieszkanie płaciłem 520 zł i musiałem żyć mając malutkie dziecko. Nie gadaj mi że kredyt dobija młodych bo 20 lat temu strażak na stażu nie miał szansy dostać kredytu hipotecznego.
Ale dla takich jak ty lata wyrzeczeń, nauki, poświęcone zdrowie jest nic nie warte bo młodym się należy a starzy najlepiej niech spadają na emerytury bo zajmują miejsce. Tylko że ogniomistrz z 25 letnim doświadczeniem bije na głowę kapitana świeżo po szkole. Może nie potrafi zrobić 5 stron obliczeń z hydrodynamiki ale patrząc na sprzęt jest w stanie na "chłopski rozum" powiedzieć czy to będzie działało.
Więcej szacunku dla "starych" bo najgorsze co "młodych" może spotkać to konieczność uczenia się na swoich błędach.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 04, 2022, 21:36:43 »
http://kspnszz.org/index.php/2022/10/04/nowe-propozycje-mswia-dla-sluzb-podleglych-resortowi/

To jak, młodzi protestują, a starzy biorą dodatki?

Dla starych podwyżka pensji dla młodych podwyżka raty kredytu.
Widać kto siedzi w związkach, tam trzeba młodych ludzi najlepiej na nowych zasadach bo nic się nie zmieni.
Ja na stażu zarabiałem 830 zł a za mieszkanie płaciłem 520 zł i musiałem żyć mając malutkie dziecko. Nie gadaj mi że kredyt dobija młodych bo 20 lat temu strażak na stażu nie miał szansy dostać kredytu hipotecznego.
Ale dla takich jak ty lata wyrzeczeń, nauki, poświęcone zdrowie jest nic nie warte bo młodym się należy a starzy najlepiej niech spadają na emerytury bo zajmują miejsce. Tylko że ogniomistrz z 25 letnim doświadczeniem bije na głowę kapitana świeżo po szkole. Może nie potrafi zrobić 5 stron obliczeń z hydrodynamiki ale patrząc na sprzęt jest w stanie na "chłopski rozum" powiedzieć czy to będzie działało.
Więcej szacunku dla "starych" bo najgorsze co "młodych" może spotkać to konieczność uczenia się na swoich błędach.
Brawo. Podwyższenie najnizszych grup, ciagłe splaszczanie płac - to wszystko nic. Młodzi chcą tyle co ci starsi - zapominają, żez mlodych gniewnych bedą starzy wkurwieni. Ja na poczatlu 1350 złotych. Starsi sporo wiecej - woedział człowiek, że z kazdym rokiem bedzie lepiej, że warto chcieć. Skończyło sie to jakieś 5- 6 lat temu. Już nie warto chcieć bo się poprostu nie opłaci.

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 04, 2022, 21:50:51 »
Zarobki powinny być stosowne do stanowiska, zakresu obowiązków, wiedzy i zgodzę się doświadczenia a nie wprost proporcjonalne do stażu pracy - czyli mam dużo lat służby to dużo zarabiam. Bo znam dużo funkcjonariuszy co maja po 25-30 lat i wszystko w d…. Zatrzymali się w rozwoju 20 lat temu, nie chcą się rozwija, uczyć bo oni już wszystko wiedzą a niestety technika idzie do przodu a rodzaj zagrożeń się zmienia.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 04, 2022, 21:59:42 »
Dokładnie, ogniomistrz z 25-nim stażem to zazwyczaj stary piernik migający się od jakiejkolwiek roboty albo zwalający ja na właśnie tego młodego kapitana. I nic, absolutnie nic się od takiego nie nauczysz, chyba że narzekania na wszystko (wywód poparty doświadczeniem, a nie przesądami).

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 05, 2022, 07:46:34 »
Dokładnie, ogniomistrz z 25-nim stażem to zazwyczaj stary piernik migający się od jakiejkolwiek roboty albo zwalający ja na właśnie tego młodego kapitana. I nic, absolutnie nic się od takiego nie nauczysz, chyba że narzekania na wszystko (wywód poparty doświadczeniem, a nie przesądami).
Albo młody znajdź mi coś w tym SWD bo ty umiesz w te komputry. :rofl:

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 05, 2022, 09:50:50 »

Dokładnie, ogniomistrz z 25-nim stażem to zazwyczaj stary piernik migający się od jakiejkolwiek roboty albo zwalający ja na właśnie tego młodego kapitana. I nic, absolutnie nic się od takiego nie nauczysz, chyba że narzekania na wszystko (wywód poparty doświadczeniem, a nie przesądami).
Albo młody znajdź mi coś w tym SWD bo ty umiesz w te komputry. :rofl:
Przez takie głupie gadanie, docinki i podziały w formacji zamiast zjednoczenia dojdzie do tego, że te " stare ogniomistrze " ze stażem 15+ do 2025 roku z braku perspektyw i niepewności warunków służby odejdą do cywila. Wtedy wreszcie strażacy z przedziałem służby 4- 6 lat będą starzy. I ciekawi mnie jedno, czy wtedy gdy na  jednostkę przyjdzie nowo przyjęty strażak, to też na równi z nim weźmiesz miotłę i zaczniecie razem zamiatać garaż, czy jednak dasz mu się wykazać a Ty pójdziesz na herbatę. Sfolgujcie Panowie, kazdy będzie miał w określonym wieku służby określone niepisane przywileje. Najważniejsze i tak są szacunek względem młodych i starych i odrobina kultury
bo to pokazuje jakim jesteś człowiekiem. A takie paplanie niczemu nie służy. Pozdrawiam

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 05, 2022, 10:04:42 »
Idź do normalnej firmy i powiedz że ty idziesz na kawę, a młody niech robi. Dodaj do tego że należy ci się jeszcze dodatek, bo jesteś "stary". Ciekawe jak długo byś popracował

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 05, 2022, 10:18:28 »
Ehhh dramat. Szkoda strzępić jezyk.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 05, 2022, 11:07:39 »
A niby dlaczego mam nie zejść na garaż i zamiatać go razem z młodym? Nie wiem gdzie pracujesz, ale niestety, albo stety zejdą pomóc młodzi niż starzy. U nas są te niepisane zasady, ale powinny odejść one już dawno do lamusa, bo ludzie pracują po 40 lat i nie narzekają tak jak ci, którzy odchodzą u nas po 25 latach. Możesz.sie ze mną nie zgadzać, ale jeszcze raz to podkreślę, że nie trafiłem w swojej służbie na ogniomistrza z takim dużym stażem, co by mi cokolwiek pokazał. Zobacz kto jeździ na szkolenia typu Rescue Days, Brzostek, cfbt, jakoś dziwnym trafem ludzie którym się coś chce, z młodym peselem.
Nie mówię, żeby nie dawać dodatków, ale jeżeli ma to wyglądać na zasadzie jestem stary, przychodzę podpisać listę i na drugi dzień wychodzę, a przy okazji ponarzekam, że chcą z nas zrobić lekarzy, to ja dziękuję.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 05, 2022, 11:56:12 »
W temacie starzy vs młodzi, pokusił bym się o pewien eksperyment. Bez wiedzy eksperymentowanych. Utworzyć z trzech zmian, zmiana 1 sami lub 90% młodych, 2 zmiana mieszana pół na pół starzy z młodymi, 3 zmiana sami najstarsi. Może w PSP gdzieś by się znalazła taka JRG co jest w stanie personalnie sprostać takiemu zadaniu. Sam jestem ciekaw wyniku, która zmiana była by najlepiej ogarnięta.

Offline Fado

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 05, 2022, 12:08:23 »
Bez eksperymentu wiadomo, że najlepiej wypadnie zmiana mieszana. Nie możemy też generalizować, że wszyscy starzy to lenie, a wszyscy młodzi to lewusy. Gratyfikowanie wyłącznie za lata służby może spowodować, że młodzi jeszcze szybciej się zestarzeją i mamy wtedy błędne koło. Niestety pogląd, że niektórzy z wiedzą zatrzymali się 15 lat nie wziął się z powietrza. Młody się w końcu nauczy, a starego nieomylnego ciężko przekonać do czegoś nowego. Można różnie podchodzić do sprawy, ale szanować powinni się wszyscy nawzajem  -_-

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 05, 2022, 12:59:30 »
W temacie starzy vs młodzi, pokusił bym się o pewien eksperyment. Bez wiedzy eksperymentowanych. Utworzyć z trzech zmian, zmiana 1 sami lub 90% młodych, 2 zmiana mieszana pół na pół starzy z młodymi, 3 zmiana sami najstarsi. Może w PSP gdzieś by się znalazła taka JRG co jest w stanie personalnie sprostać takiemu zadaniu. Sam jestem ciekaw wyniku, która zmiana była by najlepiej ogarnięta.
najbardziej ogarnięta byłaby zmiana młodych ale tylko do czasu kiedy by się nie zestarzeli a to bywa szybko czasem nawet w drugim roku służby :)

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 05, 2022, 13:01:55 »
Widzę, że stary bolszewicki podział: "my- oni" jest w PSP wiecznie żywy niczym Lenin.
Mamy już segregację na linii "biuro- podział", teraz doszedł konflikt "młodzi- starzy".
Na jaką polaryzację możemy liczyć w przyszłości? To takie zabawne :)

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 05, 2022, 13:07:44 »
Podniesienie świadczeń mieszkaniowych ze 160zl na 200zl … ktos chyba w ścianę głową pierd****ł i to dobrze …

Nie wiem na ile to prawda, ale w wojsku chcą podnieść z 900zł (Warszawa) na 1500zł mieszkaniówkę.
Jak dobrze pamiętam, ostatnio była mowa o podnoszeniu właśnie do wojska a nie policji.

Poboczne dodatki niech se wsadzą w du@e, one nie będą się liczyły do emki.
Zobaczymy co dzisiaj "jastrząb" podniesie i ile znowu skoczą raty kredytów.

S'ka wychodzi do rozmów z propozycją podwyżki 20%. Według mnie to powinna być dolna granica nie do przekroczenia, ale już widać, że jest mydlenie 15+ itp. Oczywiście skończy się jak zawsze, na wyśmiewaniu przez S oddolnych strażaków, że są oderwani od rzeczywistości i postulaty są odrealnione.

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 05, 2022, 14:17:14 »
propozycja ministra jest śmieszna, jak chce już mieszać w mieszkaniówce to powinien ją zlikwidować, a nie podnosić. Bo kto korzysta z mieszkaniówki? Sami kombinatorzy którzy mają nieruchomości  przepisane na rodziców lub innych krewnych, a Ci co chcą być niezależni są ciągle karani podnoszeniem stóp procentowych.

Offline Fado

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 05, 2022, 14:32:40 »
propozycja ministra jest śmieszna, jak chce już mieszać w mieszkaniówce to powinien ją zlikwidować, a nie podnosić. Bo kto korzysta z mieszkaniówki? Sami kombinatorzy którzy mają nieruchomości  przepisane na rodziców lub innych krewnych, a Ci co chcą być niezależni są ciągle karani podnoszeniem stóp procentowych.

Może przesunąć na rzecz pensji, a nie likwidować, bo Ty nie korzystasz

Offline młody786

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 05, 2022, 14:52:33 »
Fado sam widzisz ,ten co nie kombinuje ten   nie ma.Nie ma też co się dziwić takiemu podejściu kombinatorów......