Autor Wątek: Testy psychologiczne  (Przeczytany 1558 razy)

Offline Ferdydurke

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Testy psychologiczne
« dnia: Kwiecień 28, 2022, 12:31:26 »
 :straz:
Witam czy miałby ktoś z was udostępnić test psychologiczne do SGSP  CSPSP z poprzednich lat byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ zależy mi na pracy w PSP i w tym roku kończę szkołę średnią i będę startować do tych szkół pożarniczych

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: Testy psychologiczne
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2022, 19:05:07 »
Nikt Ci nie udostępni testów z poprzednich lat, bo to nie są "testy" tylko badanie, które ma ustalić przydatność do służby. Znam sporo przypadków, gdzie nadmierne przygotowanie do psychologa zamiast pomóc to przybliżyło do negatywnej oceny. Szczerość, konsekwencja podczas multiselekta i rozmowy, świadomość po co się tam przyszło i "trzeźwe" spojrzenie na rzeczywistość i służbę - to pomaga w badaniu.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Testy psychologiczne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2022, 20:43:45 »
Od kiedy w psp jest "multiselekt", coś się zmieniło ostanio? ...

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: Testy psychologiczne
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2022, 15:57:51 »
Trochę się rozpędziłem myślowo - oczywiście nie mówimy tu o multiselekcie jak podczas naboru do policji (tam chyba ponad 300 pytań mają), ale w naszych badaniach psychologicznych zazwyczaj jest podobny test tylko "nieco okrojony", mam tu na myśli te kilkadziesiąt + pytań zamkniętych (sam pamiętam, że miałem na pewno minimum ok. 70 blisko 10 lat temu, było tych pytań duużo stron, badania w CSKMSWiA w Warszawie), które sprawdzają również konsekwencję w odpowiedziach. I sam miałem od Pani psycholog (może była po prostu bardzo ambitna/rzetelna) kilka pytań co do tego testu, bo coś jej się "nie zgadzało", ale po rozmowie wszystko wyszło ok.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2022, 16:01:33 wysłana przez mpolskie »