Autor Wątek: Zakup kominiarki dwuwarstwowej  (Przeczytany 2627 razy)

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Zakup kominiarki dwuwarstwowej
« dnia: Kwiecień 20, 2022, 15:43:46 »
Dzień dobry!
Potrzebuję pomocy w wyborze kominiarki strażackiej. Do tej pory używałem kominiarki typu "skarpeta" i mam szczerze dość, ponieważ na każdym kroku przysparza sporo problemów.
Chcę zakupić porządną kominiarkę dwuwarstową, lecz niestety koniecznie musi posiadać CNBOP.:kwit:

Spośród kominiarek dostępnych na rynku znalazłem poniższe modele posiadające CNBOP:
- Ballyclare PBI
- Ballyclare KERMEL
- Eagle FR Regular PBI
- Eagle FR Regular KERMEL
- Comazo PBI
- Viking NOMEX

Ktoś potrafi doradzić mi, którą z nich wybrać? Wszystkie są w podobnej cenie z wyjątkiem Viking NOMEX, która jest prawie dwukrotnie droższa.
Czym się różnią od siebie pozostałe kominiarki? Jakieś plusy/minusy? Jakieś rady, którą z nich wybrać?
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zakup kominiarki dwuwarstwowej
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2022, 16:55:33 »
Używam od kilku lat Eagle FR Regular PBI i jestem bardzo zadowolony. Ciężko w ogóle porównać do "zwykłej" kominiarki.

Offline 1986lukasz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Zakup kominiarki dwuwarstwowej
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2022, 00:44:58 »
Bierz PBI - obojętnie jaką.
Natomiast jeżeli zależy Ci na zdrowiu to VIKING.
Wszystkie z wymienionych są dobrze wykonane (do tej pory nie słuszałem o CAMAZO), natomiast VIKING chroni przed związkami rakotwórczymi, dlatego taka cena.

Offline Turbol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Zakup kominiarki dwuwarstwowej
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2022, 10:00:23 »
Używam Vikinga i jestem zachwycony. Z podobnego typu jest EAGLE FR P-BLOK REGULAR, ale tam warstwa blokująca strasznie utrudnia i ogranicza komunikację (szelest folii w uchu). W Vikingu tego nie ma. Oprócz Vikinga mam jeszcze Eagla Regular PBI raz Kermela.
Na Twoim miejscu kupiłbym Vikinga. Z Eagli też jestem bardzo zadwolony