Autor Wątek: Leczenie łuszczycy  (Przeczytany 1480 razy)

Offline aksel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Leczenie łuszczycy
« dnia: Kwiecień 12, 2022, 13:27:40 »
Nie wiem czy to odpowiedni dział ale się zapytam. Jak leczycie łuszczyce? Czy stosowanie sterydów zawsze jest złe?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: Leczenie łuszczycy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2022, 16:26:29 »
Nie wiem czy to odpowiedni dział ale się zapytam. Jak leczycie łuszczyce? Czy stosowanie sterydów zawsze jest złe?
Nie wiem może jestem jednym przypadkiem, ale u mnie łuszczyca zniknęła kiedy się z nią psychicznie oswoiłem . Gdy z nią walczyłem było tylko gorzej , bardzo to przeżywałem . Żadne leki nie pomagały . Zaakceptowałem siebie i tą chorobę i teraz mam na razie jakieś 15 lat spokoju. Oczywiście trzeba odwiedzić dermatologa , ale akceptacja siebie też ma napewno jakieś znaczenie. Pozdrawiam 👍

Offline igorm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Leczenie łuszczycy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2022, 10:35:52 »
Jak byłem mały i miałem pierwszy wysyp miałam od dermatologa maść I z tego co wiem to sterydy. Ale wszystko ładnie zeszło i do tej pory tam nic nie ma czyli na brzuchu. Teraz mam tylko na skórze głowy ale pod kontrolą, chociaż używam tylko maści z mocznikiem plus dodatkowo szamponu Psorisel https://psorisel.pl/ ( bardzo polecam bo z wszystkich kosmetyków, jakich używałem do tej pory ten dał najlepsze rezultaty w leczeniu problemu z łuszczycą)... Nie wiadomo jak co na kogo działa, ale większość jest sceptyczna co do sterydów.

Moim zdaniem lepiej jest wypróbować na poczatku metody, które nie wymagają stosowania sterydów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2022, 12:09:31 wysłana przez igorm »