Służba > Forum ochotników

Fundusz sołecki

(1/3) > >>

Champion:
Witam, jest ktoś może dobrze zaznajomiony z funkcjonowaniem funduszu sołeckiego? Otrzymałem informację, iż sołectwo nie może finansowo wesprzeć stowarzyszenia jakim jest OSP bo nie zezwalają na to jakieś warunki ogólnopolskiego funduszu sołeckiego. Nie znalazłem nigdzie zapisu zabraniającego wsparcia OSP. Mógłby ktoś wytłumaczyć jak pozyskać środki z takiego funduszu?

lukaszenko:
U mnie w gminie również jest praktykowane nie przekazywanie na OSP funduszu sołeckiego, ale w gminie nie potrafią tego wytłumaczyć dlaczego nie. W zapisach które dotyczą funduszu sołeckiego są zadania gminy które leżą w ich obowiązku i tam są też zapisy o ochronie zdrowia itp. Jeżeli ktoś ma sprawdzony sposób na ugryzienie tego to również proszę o poradę w tym temacie

wujo 2010:
Działania własne gminy czyli zapewnienie gotowości bojowej OSP , jeśli mieszkańcy zdecydują to żaden problem . U nas normalnie praktykowane co roku we wszystkich OSP.

strażakochotnik:
Jak mówią że nie można funduszu przeznaczyć na OSP to niech przedstawią podstawę prawną takiego twierdzenia. A jak go nie mają to nie ma przeszkód.

ksoniek:
Z funduszu Soleckiego nie można finansować zadań własnych gminy, w przepisach o samorządzie jest zapis że nie można finansować zadan własnych,  z własnych funduszy przydzielonych na inne zadania czytaj gmina daje na FS kasę a FS daje na gotowość bojowa, czy to co powinno być w budżecie gminy w innym miejscu zapisane.
Za to każde inne działanie OSP np festyn, drużyna MDP, nauka Pierwszej Pomocy można finansować z FS.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej