Autor Wątek: Ubiór wyjściowy  (Przeczytany 5503 razy)

Offline agat99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Ubiór wyjściowy
« dnia: Kwiecień 03, 2022, 11:06:31 »
.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2023, 22:23:59 wysłana przez agat99 »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Ubiór wyjściowy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2022, 15:53:49 »
OSP ma swój regulamin umundurowania wprowadzony uchwałą ZG ZOSP

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Ubiór wyjściowy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2022, 14:43:11 »
OSP ma swój regulamin umundurowania wprowadzony uchwałą ZG ZOSP
Po zaciekłej walce z ustawą o OSP nasz ZOSP stracił zainteresowanie tematem... Znaczy jakimikolwiek regulaminami to od zawsze nie był zainteresowany, bo ZOSP-owe były zwykle mocno zacofane...
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Ubiór wyjściowy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2022, 20:36:04 »
Raczej się nie zanosi żeby nasz dzielni związek wprowadził jakąś nowelizację regulaminu umundurowania. Zresztą z obecnym regulaminem wiele jednostek OSP ma problem. Wielokrotnie obserwowałem radosną twórczość, w szczególności w przypadku kobiet.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Ubiór wyjściowy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2022, 06:53:14 »
A wystarczy stworzyć własny wzór umundurowania i dołożyć do swojego statutu.
Na rynku jest masa gotowych wzorów przy których związkowe wzory wyglądają jak ...
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Ubiór wyjściowy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2022, 22:27:35 »

A wystarczy stworzyć własny wzór umundurowania i dołożyć do swojego statutu.
A czy przystępując do ZOSPu nie jesteśmy zobligowani do stosowania ich regulaminów?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Ubiór wyjściowy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2022, 06:29:56 »
A pokaż mi dokument na podstawie, którego Twoja jednostka weszła w struktury Związku Socjalistycznych Ochotniczych Straży Pożarnych a potem będziemy rozmawiali o obowiązkach wobec związku.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Ubiór wyjściowy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2022, 07:17:42 »
A przeczytaj moje pytanie jeszcze raz i zobacz, że na końcu jest "?" - co oznacza, że moje pytanie jest pytaniem, a więc moje pytanie, jak to zwykle bywa w pytaniu, najczęściej służy zadanie pytania w celu otrzymania odpowiedzi na pytanie.
No chyba, że jest to pytanie rotoryczne, to w tedy pytanie....
W każdym razie było to tylko pytanie.
Się człowiek raz na rok o coś zapyta.. :szalony:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2022, 07:21:07 wysłana przez malpa151 »

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Ubiór wyjściowy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 29, 2022, 12:16:21 »
A pokaż mi dokument na podstawie, którego Twoja jednostka weszła w struktury Związku Socjalistycznych Ochotniczych Straży Pożarnych a potem będziemy rozmawiali o obowiązkach wobec związku.
Jeżeli twoja jednostka powstała przed 1989 rokiem to poszukaj w archiwach, gdzie zapewne znajdziesz postanowienie Urzędu Spraw Wewnętrznych Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej o wpisanie jednostki w struktury. Kolejne dokumenty to decyzja Prezydenta chyba z 1932 roku... musiałbym poszukać w papierach. Ale, tak, każda jednostka OSP powstała przed 1989 rokiem była włączona w struktury związkowe, której spadkobiercą, a więc i kontynuacja przynależności istnieje, jest ZOSP RP.

Offline straz22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
  • I ósmego Dnia Bóg stworzył strażaka
Odp: Ubiór wyjściowy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2022, 12:40:48 »
Kolega Oliwier poruszył dobry temat, jak to jest z własnym umundurowaniem wyjściowym/galowym. W mojej OSP mamy własny wzór, chcemy żeby to miało prawnie ręce i nogi. Wystarczy uchwała walnego zebrania (w końcu jesteśmy stowarzyszeniem), czy musimy zgłaszać to w związku? Przerabiał ktoś temat?
straz22

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Ubiór wyjściowy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2022, 11:38:28 »
Kolega Oliwier poruszył dobry temat, jak to jest z własnym umundurowaniem wyjściowym/galowym. W mojej OSP mamy własny wzór, chcemy żeby to miało prawnie ręce i nogi. Wystarczy uchwała walnego zebrania (w końcu jesteśmy stowarzyszeniem), czy musimy zgłaszać to w związku? Przerabiał ktoś temat?
Uchwała walnego zebrania - wiadomo, jako najwyższa władza w OSP może wszystko co mieści się w granicach prawa. Bycie w strukturach ZOSP nie powoduje że ichniejsze regulaminy są jakimkolwiek prawem. Zresztą co ZOSP może na taki przypadek poradzić - usunąć ze struktur? Nie sądzę żeby ktoś był na tyle głupi żeby się w to bawić.

Zresztą jest problem nie tylko z ubraniem wyjściowym tak moim skromnym zdaniem - koszarówki to też przeżytek poniekąd, głównie przez krój i ogólną wygodę. Tymczasem w sieci już pojawiają się takie same koszarówki do kupienia, tylko w kolorze piaskowym... "bosze dopomusz", bo nie mogę na taki idiotyzm patrzeć...  :wall: Jakby kolor był tu największym problemem, a jest akurat najmniejszym :rofl:

Nic tylko czekać aż się pojawią pierwsze przypadki łażenia w munudrach PSP :fiuu:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Ubiór wyjściowy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2022, 20:59:51 »
Przecież już dziś dla wielu Komendantów Gminnych KDS to obowiązkowe wyposażenie aby się dowartościować  :gwiazdki:
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Ubiór wyjściowy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2023, 13:53:54 »
Czy godło Polski cos na wzór jakie nosi PSP na wyjściowych jest zgodne z regulaminem związku? Pytam bo gdzieś u kogoś widziałem ostatnio.  :gwiazdki:

Offline mixxol1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Ubiór wyjściowy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2023, 14:09:09 »
Nie jest tylko wyłącznie naszywka ochotnicza straż pożarna w czerwonej otoczce