Autor Wątek: Emerytowany strażak szczerze o PSP  (Przeczytany 8944 razy)

Offline Bogumil14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Emerytowany strażak szczerze o PSP
« dnia: Marzec 14, 2022, 19:56:51 »
Siemanko.
Co sądzicie o wywiadzie z kolegą z naszej branży w programie u Tomasza Drwala ??

https://youtu.be/E1EHU_Sxp_A

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2022, 20:02:15 »
co tu sądzić. ryba psuje się od głowy i tyle w temacie. skąd się wzięło stwierdzenie że tam gdzie kończy się logika zaczynają się służby mundurowe ??? chyba nie z przypadku.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2022, 20:14:53 »
Dużo jest kwiatków w tym wywiadzie, związanych szczególnie z naszymi działaniami. Także, jest tu dużo prawdy, ale też i dużo koloryzowania oraz braku znajomości naszych procedur/przepisów.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2022, 21:34:49 »
Z zakupami pełna zgoda , chińskie quady np. nie nadają się do służby. Odgórny przydział auta ciężkiego gdy np. potrzeba pilnie GBA wymienić . Nikt nie pyta co potrzeba tylko co ma być na papierze wrzucają wiedząc lepiej co nam ,, potrzeba" .

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2022, 21:52:17 »
O przydziałach samochodów mówią nie tylko emeryci, ale również czynni strażacy. Szkoda, że nikt nas nie słucha. Liczą się uśmiechy wielmożnych podczas przecinania wstęgi. Co z tego, że jeden będzie chciał coś naprawić, jak reszta jest zalana betonem i nie widzi potrzeby unowocześniania czy dobierania sprzętu do potrzeb.

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2022, 07:25:02 »
Widać, że kolega w PSP zakończył swoją karierę na podziale bojowym, ale bardzo dużo ma do powiedzenia o części PSP, w której go nie było. Chętnie bym usłyszał o konkretach z tych ustaw, o tych pojazdach droższych trzykrotnie niż w OSP (wszystkie postępowania przetargowe są opublikowane), o tym gdzie uczą zbiórki przed autem nadal itp. Pan Tomasz fajnie docisnął strażaka ze sprzętem, okazało się, że konkretów mało. Kolejny kwiatek to chodzenie w koszarówce, gdzie tego wymagają? Brak nagrody to kara? Kary są trochę bardziej dotkliwe w PSP. Skąd takie rewelacje, że pojazdy elektryczne gasimy tylko proszkiem? Ciekawe spostrzeżenie... Fotowoltaikę wodą a elektryka proszkiem? Kolega typowy biznesmen, który przychodził odpocząć w straży, a potem występuje jako krytyk "całego systemu", o którym ma słabe pojęcie. Pozdrawiam serdecznie, życzę zdrówka na emeryturze i przede wszystkim rozsądku w biznesie. Myślę, że dla systemu lepiej, że kolega się z niego wypisał.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2022, 09:40:34 »
Dokładnie, dobrze że już poszedł na emkę, bo pożytku z niego by było mało skoro mówi, że rozpieracz ramieniowy to obowiązkowy element przy otwieraniu drzwi do mieszkań.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2022, 10:21:17 wysłana przez simek92 »

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2022, 12:47:22 »
Odnośnie pytań dotyczących podziału, to jego wypowiedź nawet się kupy trzyma, ale tematy poza podziałowe typu kontrole wewnętrzne, zakupy i wiele innych kwestii realizowanych przez PSP, to żenada. Chłopie nie wiesz, nie umiesz, to nie pleć bzdur. Typowe gadanie oparte o 15 lat słuchania mądrych ze świetlicy JRG....
Reasumując - dobrze, że dałeś sobie spokój z PSP. Realizuj się wg swojej wizji  :wall:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2022, 13:05:20 »
Wywiad podobny do tego, który był przeprowadzony swego czasu z "ratownikiem medycznym" nt. pandemii. Komentarze przedstawicieli tego zawodu były podobne do naszych.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2022, 14:25:23 »
Siemanko.
Co sądzicie o wywiadzie z kolegą z naszej branży w programie u Tomasza Drwala ??

https://youtu.be/E1EHU_Sxp_A
Poproś o zamknięcie tematu bo ten gość nie wie co to straż.

Offline Lacobic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2022, 14:44:10 »
Siemanko.
Co sądzicie o wywiadzie z kolegą z naszej branży w programie u Tomasza Drwala ??

https://youtu.be/E1EHU_Sxp_A
Poproś o zamknięcie tematu bo ten gość nie wie co to straż.

Ja bym powiedział ze dużo prawdy jednak powiedział i zostało jeszcze dużo to powiedzenia….
Gdyby to ktoś ogarnięty opowiedział i dobrał odpowiednie słownictwo to tak szybko temat nie został by zamieciony pod dywan… :fiuu:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2022, 16:38:45 »
Siemanko.
Co sądzicie o wywiadzie z kolegą z naszej branży w programie u Tomasza Drwala ??

https://youtu.be/E1EHU_Sxp_A
Poproś o zamknięcie tematu bo ten gość nie wie co to straż.

Ja bym powiedział ze dużo prawdy jednak powiedział i zostało jeszcze dużo to powiedzenia….
Gdyby to ktoś ogarnięty opowiedział i dobrał odpowiednie słownictwo to tak szybko temat nie został by zamieciony pod dywan… :fiuu:
Jeśli nie podoba Ci się ten zawód..jest jedno wyjście.  Pisz raport do swojego 01.

Offline Lacobic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2022, 18:07:00 »
Siemanko.
Co sądzicie o wywiadzie z kolegą z naszej branży w programie u Tomasza Drwala ??

https://youtu.be/E1EHU_Sxp_A
Poproś o zamknięcie tematu bo ten gość nie wie co to straż.

Ja bym powiedział ze dużo prawdy jednak powiedział i zostało jeszcze dużo to powiedzenia….
Gdyby to ktoś ogarnięty opowiedział i dobrał odpowiednie słownictwo to tak szybko temat nie został by zamieciony pod dywan… :fiuu:
Jeśli nie podoba Ci się ten zawód..jest jedno wyjście.  Pisz raport do swojego 01.

Zawód jako zawód mi się bardzo podoba. System i ludzie którzy go tworzą już nie do końca… i ten gość ma bardzo dużo racji w tym co powiedział, taka jest prawda… ale po co sie odzywać można sie przecież zwolnić  :wall: :wall:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 15, 2022, 19:20:36 »
Siemanko.
Co sądzicie o wywiadzie z kolegą z naszej branży w programie u Tomasza Drwala ??

https://youtu.be/E1EHU_Sxp_A
Poproś o zamknięcie tematu bo ten gość nie wie co to straż.

Ja bym powiedział ze dużo prawdy jednak powiedział i zostało jeszcze dużo to powiedzenia….
Gdyby to ktoś ogarnięty opowiedział i dobrał odpowiednie słownictwo to tak szybko temat nie został by zamieciony pod dywan… :fiuu:
Jeśli nie podoba Ci się ten zawód..jest jedno wyjście.  Pisz raport do swojego 01.

Zawód jako zawód mi się bardzo podoba. System i ludzie którzy go tworzą już nie do końca… i ten gość ma bardzo dużo racji w tym co powiedział, taka jest prawda… ale po co sie odzywać można sie przecież zwolnić  :wall: :wall:
Dalej głupoty. Ten gość był załamany tym że nie awansował po aspirantce. Czy miał perspektywy, jak go oceniał dowódca..śmiem twierdzić po jego słownictwie że był cienki.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2022, 20:47:53 »
W tym temacie można porozmawiać jakie nas trawią problemy więc po co go zamykać , nie lepiej poprawić co jest nie tak ? Pozdrawiam 🙂

Offline mis_yogi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 15, 2022, 21:27:54 »
Siemanko.
Co sądzicie o wywiadzie z kolegą z naszej branży w programie u Tomasza Drwala ??

https://youtu.be/E1EHU_Sxp_A
Poproś o zamknięcie tematu bo ten gość nie wie co to straż.

Ja bym powiedział ze dużo prawdy jednak powiedział i zostało jeszcze dużo to powiedzenia….
Gdyby to ktoś ogarnięty opowiedział i dobrał odpowiednie słownictwo to tak szybko temat nie został by zamieciony pod dywan… :fiuu:
Jeśli nie podoba Ci się ten zawód..jest jedno wyjście.  Pisz raport do swojego 01.

Zawód jako zawód mi się bardzo podoba. System i ludzie którzy go tworzą już nie do końca… i ten gość ma bardzo dużo racji w tym co powiedział, taka jest prawda… ale po co sie odzywać można sie przecież zwolnić  :wall: :wall:
Dalej głupoty. Ten gość był załamany tym że nie awansował po aspirantce. Czy miał perspektywy, jak go oceniał dowódca..śmiem twierdzić po jego słownictwie że był cienki.
A coś się tak zagotowałeś? Ludzie tu piszą że ma dużo racji a Ty próbujesz zakrzyczeć rzeczywistość. Boli Cię że możesz być częścią tej opowieści?  A  Słownictwo nie jest priorytetem do działan.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 15, 2022, 23:11:30 »
"Podobno, nie wiemy,  przypuszczam, słyszałem, mówiło się"

Ja widzę to tak,  masz dowody na patologię to dajesz prosto w twarz kto, gdzie, kiedy kto na tym zyskał w sposób nieuprawniony lub kto stracił a mu się należało.
Jeśli całą swoją narrację opierasz na " być może " to jest to dziecinada. Jedyne co z tego wywiadu wyziera to frustracja tego emeryta, który to ewidentnie uważał że zasłużył na więcej.
Poza tym, tak jak ktoś wcześniej pisał sporo fantazji i opowieści, dużo generalizowania oraz przekładania swoich doświadczeń z JRG na całą formację.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2022, 23:15:44 wysłana przez pb11 »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 15, 2022, 23:17:29 »
Skoro ten Pan miał tyle zastrzeżeń do funkcjonowania naszej formacji, dlaczego nie wyrzucił kart na stół będąc jeszcze w służbie czynnej? Zabrakło przysłowiowych jaj, czy jednak strach przed niekorzystnym naliczeniem świadczenia emerytalnego był większy, niż chęć wygarniecia wszystkiego przed kamerą?

Offline mis_yogi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 16, 2022, 14:27:53 »
Skoro ten Pan miał tyle zastrzeżeń do funkcjonowania naszej formacji, dlaczego nie wyrzucił kart na stół będąc jeszcze w służbie czynnej? Zabrakło przysłowiowych jaj, czy jednak strach przed niekorzystnym naliczeniem świadczenia emerytalnego był większy, niż chęć wygarniecia wszystkiego przed kamerą?

"Podobno, nie wiemy,  przypuszczam, słyszałem, mówiło się"

Ja widzę to tak,  masz dowody na patologię to dajesz prosto w twarz kto, gdzie, kiedy kto na tym zyskał w sposób nieuprawniony lub kto stracił a mu się należało.
Jeśli całą swoją narrację opierasz na " być może " to jest to dziecinada. Jedyne co z tego wywiadu wyziera to frustracja tego emeryta, który to ewidentnie uważał że zasłużył na więcej.
Poza tym, tak jak ktoś wcześniej pisał sporo fantazji i opowieści, dużo generalizowania oraz przekładania swoich doświadczeń z JRG na całą formację.
Uderz w stół a nożyce się odezwą   :rofl:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 16, 2022, 15:18:43 »
Uważasz, że oskarżanie kogoś o przestępstwa i patologię bez podania konkretnych dowodów jest zabawne, nie znając mnie sugerujesz, że jestem częścią pewnego układu?.
Więc skoro tak, to proszę wykaż odrobinę odwagi i na prv z imienia i nazwiska. Obiecuję że dam ci okazję do spotkania się osobiście ze mną abyś mógł zweryfikować swoje teorie.
Dalej "anonimowy" ^_^ bohaterze z niecierpliwością czekam na twój odzew.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2022, 15:30:14 wysłana przez pb11 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 16, 2022, 16:37:15 »
Siemanko.
Co sądzicie o wywiadzie z kolegą z naszej branży w programie u Tomasza Drwala ??

https://youtu.be/E1EHU_Sxp_A
Poproś o zamknięcie tematu bo ten gość nie wie co to straż.

Ja bym powiedział ze dużo prawdy jednak powiedział i zostało jeszcze dużo to powiedzenia….
Gdyby to ktoś ogarnięty opowiedział i dobrał odpowiednie słownictwo to tak szybko temat nie został by zamieciony pod dywan… :fiuu:
Jeśli nie podoba Ci się ten zawód..jest jedno wyjście.  Pisz raport do swojego 01.

Zawód jako zawód mi się bardzo podoba. System i ludzie którzy go tworzą już nie do końca… i ten gość ma bardzo dużo racji w tym co powiedział, taka jest prawda… ale po co sie odzywać można sie przecież zwolnić  :wall: :wall:
Dalej głupoty. Ten gość był załamany tym że nie awansował po aspirantce. Czy miał perspektywy, jak go oceniał dowódca..śmiem twierdzić po jego słownictwie że był cienki.
A coś się tak zagotowałeś? Ludzie tu piszą że ma dużo racji a Ty próbujesz zakrzyczeć rzeczywistość. Boli Cię że możesz być częścią tej opowieści?  A  Słownictwo nie jest priorytetem do działan.
Nie zagotowałem..puść sb jeszcze raz ten film. Kolega który odszedł na emeryturę opisał to co się działo w jego otoczeniu. Komenda, jednostka..może kilka. Z tego wynikło że było źle z zakupami, wyszkoleniem, działaniem komendy. Teraz też tak jest. Pomożesz to rozwiązać beż płaczu i lamentu?

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 16, 2022, 18:44:15 »
Czy każdy w PSP czy to asp czy kpt czy podoficer musi mieć zasób słów jak Jerzy Bralczyk ? 
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 16, 2022, 20:25:43 »
Absolutnie nie musi i nie o język mi chodzi tylko o to, że wypowiadając się publicznie na kogoś temat (formułując określone zarzuty) należy ważyć słowa bo w wywiadzie padało masę ogólników i praktycznie zero konkretów.
 Po drugiej stronie też jest ktoś i mam nadzieję że odniesie się do słów tego strażaka.  Poprosi go o wskazanie konkretnych przykładów tych wypaczeń a jak ich nie będzie to zaprosi kolegę do sądu. Ewentualnie jak się potwierdzą to wejdzie prokurator lub zareagują przełożeni wyższego szczebla.
Zwróćcie uwagę że On gdzieś służył w konkretnej jednostce i komendzie z konkretnymi strażakami i to na nich ciążą teraz jego zarzuty.

Ja zostałem wychowany tak, że za wypowiedziane słowo bierze się odpowiedzialność, ma ono swoją wagę i znaczenie,  potocznie mówiąc " droższe od pieniądza".
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2022, 00:08:05 wysłana przez pb11 »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 16, 2022, 22:53:40 »
Generalnie kolega to taki strażak wyedukowany ponad swoje możliwości intelektualne. Sprawny w tym obszarze w sposób alternatywny, żeby nie obrazić mniej bystrych od niego, których jest niestety większość.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Emerytowany strażak szczerze o PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 17, 2022, 06:41:33 »
Absolutnie nie musi i nie o język mi chodzi tylko o to, że wypowiadając się publicznie na kogoś temat (formułując określone zarzuty) należy ważyć słowa bo w wywiadzie padało masę ogólników i praktycznie zero konkretów.
 Po drugiej stronie też jest ktoś i mam nadzieję że odniesie się do słów tego strażaka.  Poprosi go o wskazanie konkretnych przykładów tych wypaczeń a jak ich nie będzie to zaprosi kolegę do sądu. Ewentualnie jak się potwierdzą to wejdzie prokurator lub zareagują przełożeni wyższego szczebla.
Zwróćcie uwagę że On gdzieś służył w konkretnej jednostce i komendzie z konkretnymi strażakami i to na nich ciążą teraz jego zarzuty.

Ja zostałem wychowany tak, że za wypowiedziane słowo bierze się odpowiedzialność, ma ono swoją wagę i znaczenie,  potocznie mówiąc " droższe od pieniądza".
Art.54 Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.