Autor Wątek: Wybór ogrodzenia działki  (Przeczytany 1364 razy)

Offline dezert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Wybór ogrodzenia działki
« dnia: Luty 24, 2022, 13:55:47 »
Mamy sporą działkę (spadek terenu od prawej do lewej strony, działka na chwilę obecną w polu, na górce-dość mocno wieje)- jakie ogrodzenie polecacie? Zona chce siatkę panelową i tuje, ja zastanawiam się na betonowym ogrodzeniem...co się u Was sprawdziło?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Wybór ogrodzenia działki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2022, 19:22:59 »
płot betonowy (tylko naprawdę porządny a nie marketówka) i żadnych thui. To siedlisko chorób i kurzu a poza tym krzaczory bardzo zmniejszają wymiary działki.
Na płot drobna siatka i bluszcze zimozielone.
Świetnie chroni od wiatru, wścibskich oczu i odchodzi problem z malowaniem. Dodatkowo w zależności jaki masz plan zagospodarowania przestrzennego przy niskich ogrodzeniach bluszcz naturalnie podniesie Ci osłonę i nikt nie może się przyczepić.
Ja mam na 150 cm płot a dzięki bluszczom podniósł się na 180  ^_^
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline aksel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wybór ogrodzenia działki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2022, 07:51:51 »
Nie polecam ogrodzenia betonowego. Ani to nie jest tanie,ani nie wyglada dobrze. Od siebie polecam słuchac się żony.Ogrodzenie panelowe postawicie o wiele szybciej niż betonowe, będzie Was kosztowało również mniej (zobacz sobie ile taka siatka panelowa kosztuje na przykład w Leroy Merlin). Tymczasowo możecie puścić tam taśmę, która również droga nie jest. A z czasem możecie zasadzić różnego rodzaju róśliny. Jak tuje czy laurowiśnię.
Rośliny będą o wiele lepiej rosłly przy ogrodzeniu panelowym niż betonowym, bo będzie dobry przewiew.

Sam obecnie mam ogrodzenie panelowe, drogie w montazu nie było, poza tym poradzilem sobie sam z bratem, bez konieczności wynajmowania ekipy. W sklepach można kupić poza tym gotowe już podmurówki, które możesz samodzielnie wkopać.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2022, 09:54:38 wysłana przez aksel »