Autor Wątek: Dodatek po 15 latach służby  (Przeczytany 23954 razy)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Dodatek po 15 latach służby
« dnia: Luty 14, 2022, 18:25:40 »
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/straz-pozarna/szef-psp-o-specjalnym-dodatku-przedemerytalnym-po-15-latach-sluzby-wiem-ze-resort-spraw-wewnetrznych-nad-tym-pracuje
Cytuj
(...) to rozwiązanie moim zdaniem działa, i dlatego też są w MSWiA prowadzone obecnie prace nad tym, by tym dodatkiem objąć funkcjonariuszy od 15 lat służby" – mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl nadbrygadier Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, pytany o efektywność dodatku przedemerytalnego wprowadzonego dla mundurowych po 25 i 28,5 latach służby
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2022, 18:39:10 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline młody786

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2022, 19:18:04 »
Ten dodatek to powinien być już dawno wprowadzony ,a nie jakiś dodatek dziadkowy.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2022, 19:30:39 »
Ten dodatek to powinien być już dawno wprowadzony ,a nie jakiś dodatek dziadkowy.

No i po co jak za 5 lat już nikt nie będzie mógł odejść po 15 latach...

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2022, 19:32:53 »
Ciekawe czy będzie przysługiwał dla osób które po 15 latach służby jeszcze nie nabęda praw emerytalnych.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2022, 19:52:10 »
Ten dodatek to powinien być już dawno wprowadzony ,a nie jakiś dodatek dziadkowy.

No i po co jak za 5 lat już nikt nie będzie mógł odejść po 15 latach...
31.12.2025 r.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2022, 19:54:57 »
Tylko tak zostawię.
"Okazało się jednak, że ci strażacy, którzy zdecydowali się na pobieranie dodatku funkcyjnego dziś odczuwają realną zmianę, przede wszystkim w wynagrodzeniach"
 :rofl:

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2022, 20:01:03 »
Odczują,tylko komuś trzeba nie dać, lub zabrać.Sami ze swoich podwyżek finansujemy ten dodatek.

Offline granat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2022, 20:53:03 »
Ten dodatek to powinien być już dawno wprowadzony ,a nie jakiś dodatek dziadkowy.

No i po co jak za 5 lat już nikt nie będzie mógł odejść po 15 latach...
31.12.2025 r.

Co świadczy o tym ze za 5, 6,7 lat nie mogę odejść po staremu?? - poproszę o dokładny przepis?
Co do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym powinieneś wpisać jak już 31.12.2024r.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2022, 21:27:39 »
Możesz, to takie "straszaki" ze stołówki.

Art. 18h. 1. Funkcjonariusz, który został przyjęty po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2013 r. do służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży
Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej lub Służbie Więziennej lub do zawodowej służby wojskowej, ma prawo wyboru ustalenia emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a.
2. W przypadku funkcjonariusza, który dokonał wyboru, o którym mowa w ust. 1, do wysługi emerytalnej dolicza się okresy równorzędne ze służbą
określone w art. 13 ust. 1.
4. Oświadczenie o wyborze składa się do organu emerytalnego najpóźniej w dniu złożenia wniosku o ustalenie prawa do zaopatrzenia emerytalnego.>
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline granat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2022, 21:57:32 »
Możesz, to takie "straszaki" ze stołówki.

Art. 18h. 1. Funkcjonariusz, który został przyjęty po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2013 r. do służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży
Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej lub Służbie Więziennej lub do zawodowej służby wojskowej, ma prawo wyboru ustalenia emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a.
2. W przypadku funkcjonariusza, który dokonał wyboru, o którym mowa w ust. 1, do wysługi emerytalnej dolicza się okresy równorzędne ze służbą
określone w art. 13 ust. 1.
4. Oświadczenie o wyborze składa się do organu emerytalnego najpóźniej w dniu złożenia wniosku o ustalenie prawa do zaopatrzenia emerytalnego.>

Dzięki za potwierdzenie, dokładnie myślę jak TY. A zapis ten wchodzi w życie 01.01.2025r.  :kwit:

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2022, 08:06:37 »
Te wszystkie dodatki to o kant czterech liter rozbić.  Zamiast uzdrowić sytuację z awansami, grupami specjalistycznymi,szkoleniami/szkołami,zakupami to wprowadza się dodatki ,by zatrzymać doświadczonych funkcjonariuszy.  Oni odchodzą bo już mają dosyć tego burdelu.  Obecny KG tylko mnie utwierdza w przekonaniu ,że w straży to dobrze już było.  Zajmowanie się poronionymi pomysłami ,a te istotne  problemy tylko się nawarstwiają.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2022, 08:24:43 wysłana przez Juzniestazysta »

Strażak90

  • Gość
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2022, 09:01:47 »
Odczują,tylko komuś trzeba nie dać, lub zabrać.Sami ze swoich podwyżek finansujemy ten dodatek.
W poniektórych KW już trwają rozmowy z KM/KP, aby ustalić które są na plusie, a które na minusie, Ci którzy z oszczędności, generują jakieś środki mają się zrzucić na tych co siebie nie radzą, czyli jak masz za dużo bo potrafisz generować oszczędności,  będą musieli przekazać dla KM/KP l, które mają braki w kasie. Tak jal nasz rząd zabrać jednym, dać drugim

Offline strażak_89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2022, 09:33:04 »
https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=B49HKT


Proszę sobie przeczytać ze zrozumieniem, myślę, że ta informacja wszystko wyjaśnia w kwestii wyboru sposobu naliczania emerytury po 01.01.2025r.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 15, 2022, 19:16:03 »
Ten dodatek to powinien być już dawno wprowadzony ,a nie jakiś dodatek dziadkowy.
Miej szacunek do starszych, bo młody786, też kiedyś będziesz starszy. Reszta bez komentarza.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2022, 20:22:41 »
ciekawe w jakiej wysokości planują dać ten dodatek, bo ci którzy są już zmęczeni służbą to i tak uciekną na eme bo więcej zarobią w prywatnych firmach

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 15, 2022, 20:27:08 »
ciekawe w jakiej wysokości planują dać ten dodatek, bo ci którzy są już zmęczeni służbą to i tak uciekną na eme bo więcej zarobią w prywatnych firmach
Oj wymyśliłeś... Jakby dziś nikt z nich nie dorabiał i nie brał 2500..

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2022, 21:33:42 »
Jak będą chcieli, i tak odejdą. Ale znam takich, co "dodatek starczy" ich zatrzymał. Zamiast brać emeryturę i dorabiać na strużówce za parę złotych lepiej zostać w służbie. I zatrzymał osoby, które warto wciąż mieć w służbie. Dodatek emerytalny nie jest obligiem. Ktoś nie nadaje się już do służby nie dostanie takiej zachęty.
Robiłem kiedyś analizy i niewielu odchodzi po 15 latach. Jeśli dostaną dodatek to chyba dobrze. Zwłaszcza że pędząca inflacja, nowy ład itp już zeżarły mocno nasze podwyżki.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 15, 2022, 21:41:39 »
Odczują,tylko komuś trzeba nie dać, lub zabrać.Sami ze swoich podwyżek finansujemy ten dodatek.
A ja się zapytam, czemu grupa wyżej dotyczy tylko tych niższych grup? Dostaną ci młodzi i ci, co bronią się przed awansem, rozwojem zawodowym i szkołami... jak to wpłynie na motywację?
Ale dobrze, niech strażacy na niższych grupach dostaną więcej. Ci, na "grupach funkcyjnych" dostaną większy DF. A ci, co są w środku ale już ponad 15 lat dostaną swój dodatek.
Jest sprawiedliwie?

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2022, 07:02:55 »
Jak będą chcieli, i tak odejdą. Ale znam takich, co "dodatek starczy" ich zatrzymał. Zamiast brać emeryturę i dorabiać na strużówce za parę złotych lepiej zostać w służbie. I zatrzymał osoby, które warto wciąż mieć w służbie. Dodatek emerytalny nie jest obligiem. Ktoś nie nadaje się już do służby nie dostanie takiej zachęty.
Robiłem kiedyś analizy i niewielu odchodzi po 15 latach. Jeśli dostaną dodatek to chyba dobrze. Zwłaszcza że pędząca inflacja, nowy ład itp już zeżarły mocno nasze podwyżki.

To dlaczego np ja nie mając 15 lat ,a ponad 10 mam nie dostać dodatku po 10 latach np ? Przecież inflacja.

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 16, 2022, 07:05:16 »
Odczują,tylko komuś trzeba nie dać, lub zabrać.Sami ze swoich podwyżek finansujemy ten dodatek.
A ja się zapytam, czemu grupa wyżej dotyczy tylko tych niższych grup? Dostaną ci młodzi i ci, co bronią się przed awansem, rozwojem zawodowym i szkołami... jak to wpłynie na motywację?
Ale dobrze, niech strażacy na niższych grupach dostaną więcej. Ci, na "grupach funkcyjnych" dostaną większy DF. A ci, co są w środku ale już ponad 15 lat dostaną swój dodatek.
Jest sprawiedliwie?

A dlaczego ktoś w końcu nie pier****** ręką w stół i zrobi tak ,że siatka płac  nie będzie taka spłaszczona? Dlaczego wymyśla się jakieś bzdurne dodatki ? Jak już pisałem. Ta patologia w strazy sprawia że ludzie chcą odchodzić. 
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2022, 07:15:46 wysłana przez Juzniestazysta »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 16, 2022, 08:04:34 »
Jak będą chcieli, i tak odejdą. Ale znam takich, co "dodatek starczy" ich zatrzymał. Zamiast brać emeryturę i dorabiać na strużówce za parę złotych lepiej zostać w służbie. I zatrzymał osoby, które warto wciąż mieć w służbie. Dodatek emerytalny nie jest obligiem. Ktoś nie nadaje się już do służby nie dostanie takiej zachęty.
Robiłem kiedyś analizy i niewielu odchodzi po 15 latach. Jeśli dostaną dodatek to chyba dobrze. Zwłaszcza że pędząca inflacja, nowy ład itp już zeżarły mocno nasze podwyżki.

To dlaczego np ja nie mając 15 lat ,a ponad 10 mam nie dostać dodatku po 10 latach np ? Przecież inflacja.

Spróbuj odejść na emeryturę po 10 latach to się przekonasz.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2022, 08:08:35 wysłana przez pb11 »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 16, 2022, 08:09:48 »
Odczują,tylko komuś trzeba nie dać, lub zabrać.Sami ze swoich podwyżek finansujemy ten dodatek.
A ja się zapytam, czemu grupa wyżej dotyczy tylko tych niższych grup? Dostaną ci młodzi i ci, co bronią się przed awansem, rozwojem zawodowym i szkołami... jak to wpłynie na motywację?
Ale dobrze, niech strażacy na niższych grupach dostaną więcej. Ci, na "grupach funkcyjnych" dostaną większy DF. A ci, co są w środku ale już ponad 15 lat dostaną swój dodatek.
Jest sprawiedliwie?

A dlaczego ktoś w końcu nie pier****** ręką w stół i zrobi tak ,że siatka płac  nie będzie taka spłaszczona? Dlaczego wymyśla się jakieś bzdurne dodatki ? Jak już pisałem. Ta patologia w strazy sprawia że ludzie chcą odchodzić.
Kolego jak chcesz to zrobić teraz nagle? Komendantom, naczelnikom , dowódcom JRG , szefom zmian dać teraz po 2 tysiące podwyżki aby siatka nie była spłaszczona, czy ludziom na grupach 1-5 -zabrać z wypłaty po 1 tysiąc złotych ? Wtedy różnica płac będzie ok. Albo dać w ogłoszeniu o naborze, że przyszły kandydat będzie zarabiał na początek 2300 netto, ale za 10 lat na 7 grupie będzie miał 5 netto? Wtedy siatka płac będzie ok ?Jak chcesz to zrobić?

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 16, 2022, 08:46:32 »
Osobiście posiadam taka umiejętność jak nie wtykanie nosa do czyjegoś portfela. Czuję się z tym dobrze i mało mnie interesuje czy stażysta ma pensje jak dca sekcji itp. każdy ma znać miejsce w szyku i robić swoje.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 16, 2022, 08:53:09 »
ciekawe w jakiej wysokości planują dać ten dodatek, bo ci którzy są już zmęczeni służbą to i tak uciekną na eme bo więcej zarobią w prywatnych firmach

Jak słyszę że po 15 latach trzeba uciekać na emeryturę bo jest tak ciężko to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Dodatek po 15 latach służby
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 16, 2022, 08:54:33 »
społeczeństwo jest teraz bardzo roszczeniowe po prostu wszystkim wszystko się należy, a od siebie dać jak najmniej "bo czego ja". rządzący nami począwszy od KP i wyżej mają ciężki orzech do zgryzienia bo co by nie zrobili to i tak będzie grupa niezadowolonych.