Autor Wątek: Skąd macie prąd na budowie?  (Przeczytany 8533 razy)

Offline igorm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Skąd macie prąd na budowie?
« dnia: Luty 14, 2022, 10:38:15 »
Szanowni, skąd macie prąd na budowie ? Opłaca się kupować agregat, umowa na prąd budowlany czy coś innego ?

Offline zenor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Skąd macie prąd na budowie?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2022, 12:33:08 »
Ja mam agregat prądotwórczy polecony kiedyś tutaj na forum, wybrałem Hagen od Leroy Merlin i spisuje się znakomicie. Wnioskowałem o przyłącz prądu docelowego a nie budowlanego ale z tym się nie spieszy bo wszystko ogarnia agregat prądotwórczy który jest na pewno tańszy w eksploatacji niż prąd budowlany. Szczególnie w ostatnim czasie kiedy ceny prądu budowlanego znacznie podkoczyły do góry.
Dobrze jest brać agregaty marketowe, nie ma problemu z realizacją warunków gwarancji, a ma to znaczenie kiedy nie chcesz mieć dużych przestojów na budowie.

Prąd budowlany ma tę wadę, ze kiedy go sobie podłaczysz musisz opłacać opłąte stałą do końca budowy Bez znaczenia czy prąd ciągniesz czy nie (jak się dowiadywałem to było to rok temu 100 zł, teraz pewnie podskoczyło to do góry jak wszystko). Jesli ktoś chce się budowac kilka miesięcy to moze się to opłaca ale jeśli budowa trwa dłużej, to jednak lepiej jest budować na agregacie.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2022, 07:36:19 wysłana przez zenor »

Offline Pawello6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Skąd macie prąd na budowie?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2022, 15:21:59 »
a jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie tego problemu? da się coś ściąć z kosztów?
__________________
przepiękne bransoletki z ametystu znajdziesz tutaj
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2022, 13:34:22 wysłana przez Pawello6 »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Skąd macie prąd na budowie?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2022, 16:13:31 »
a jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie tego problemu? da się coś ściąć z kosztów?
Na wędkę....zarzucasz dwa druty z izolatorem na przewody niskiego napięcia i już :rofl: ewentualnie podłączenie do lampy ulicznej :rofl:

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Skąd macie prąd na budowie?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2022, 17:48:25 »
Jak masz sąsiadów i dobrze z nimi zacząłeś znajomość to możesz od nich sobie przeciągnąć  :piwo:

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Skąd macie prąd na budowie?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2022, 21:11:27 »
Mnie od razu dali taryfę G11. Pani w PGE poprosiła o projekt domu i powiedziała że jest im tak wygodniej niż kombinować z taryfą C.
Zresztą ze względu na technologię budynku niewiele urządzeń elektrycznych używali podczas budowy więc to nie stanowiło problemu.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline SOLIDBHP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Producent urządzeń do badania wydajności hydrantów
Odp: Skąd macie prąd na budowie?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2022, 15:56:52 »
Agregat to koszt 1000-3000 zł. Wiec opłaca się, bo zawsze trzeba coś mieć w razie awarii sieci głównej.