Autor Wątek: Praca zdalna  (Przeczytany 13982 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 23, 2023, 21:07:57 »
Uważam, że eskperymentalny system dowódców jrg, że robią na zmianę 8-15, 14-22, był w porządku o ile będzie do wyboru. Zawsze ułatwi to załatwienie wielu spraw na mieście. Tym bardziej, jak się dobrze żyje z podwładnymi to nikt sobie nie wchodzi w paradę.
Służyłeś wtedy? To było bez sensu i nie widzę mocnych stron tego rozwiązania
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 23, 2023, 21:11:49 »
Bo to znów objawy cwaniactwa  :rofl: przecież ta praca zdalna to była fikcja nad fikcjami… ze niby kto tam coś robił? Może jedynie księgowa…

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 23, 2023, 22:59:41 »
Jeśli pracownik chce pracy zdalnej a komendant nie widzi przeciwwskazań, to w czym jest problem ? Przestańmy oskarżać innych o cwaniactwo i zajmijmy się swoją robotą.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2023, 23:16:04 wysłana przez Emilovic »

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 24, 2023, 10:49:16 »
Uważam, że eskperymentalny system dowódców jrg, że robią na zmianę 8-15, 14-22, był w porządku o ile będzie do wyboru. Zawsze ułatwi to załatwienie wielu spraw na mieście. Tym bardziej, jak się dobrze żyje z podwładnymi to nikt sobie nie wchodzi w paradę.
Służyłeś wtedy? To było bez sensu i nie widzę mocnych stron tego rozwiązania
Robiłem. Z punktu widzenia czegoś co miałoby mnie zachęcić na 8 h, to możliwość wyboru godzin pełnienia służby jest na plus. Ale rozumiem, że argumenty "bez sensu, bo już", są mocniejsze.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 24, 2023, 11:11:06 »
A to nie jest tak, że aby można było pracować zdalnie, to muszą zaistnieć konkretne czynniki wymienione w "zamkniętym" katalogu sytuacji, kiedy można taką pracę wprowadzić? Jeżeli tak jest, to wprowadzenie pracy zdalnej w głównej mierze będzie zależało od tych czynników, a dopiero po ich spełnieniu od widzimisię pracodawcy (w naszym przypadku 01) czy pracownika (strażaka).

Offline tuitam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 24, 2023, 14:18:29 »
Pozwolę sobie odkopać temat. Jak wiemy (albo i nie) w kwietniu zaczną obowiązywać nowe przepisy regulujące pracę zdalną.

Jakie zmiany ?

U nas w wojewódzkiej jest tak, że jak ktoś potrzebuje zdalnej to pisze pisemko do komendanta i to od niego zależy czy dostanie czy nie. (dotyczy 8godzinnych). Oczywiście, lubianym daje częściej niż tym mniej ;)

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 24, 2023, 14:48:31 »
A co kwatermistrz albo operacyjniak albo kadry mogą zrobić na pracy zdalnej?  :rofl:

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 24, 2023, 15:00:34 »
A co kwatermistrz albo operacyjniak albo kadry mogą zrobić na pracy zdalnej?  :rofl:

Wydaje mi sie, że całkiem sporo pod warunkiem odpowiedniej integracji systemów itd. Kwestia też ile ludzi jest w wydziale. Jeżeli uważasz, że kwatermistrz tylko wydaje gacie to jestes w grubym błędzie. Poza tym na każdy wydany sort itd trzeba zrobić kwity, wiec jezeli są chociaż 2 osoby, to jedna na zdalnej trzaska kwity, a druga wydaje :)

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 24, 2023, 15:14:37 »
On tego nie zrozumie bo nie był na 8 godzin. Dużo papierów czy telefonów można zrobić równie dobrze w domu na zdalnej.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2023, 17:00:04 wysłana przez pawel1993 »

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 24, 2023, 15:43:46 »
Poznałem 2 typy pracowników na pracy zdalnej. Tych co mimo wszystko muszą pracować i tych co walili w ch*ja.
Mój kolega, co miał do zrobienia robotę i tak jeździł do biura, bo w domu nie miał do tego odpowiednich warunków, sprzętów no i było pełno bodźców rozpraszających. Za to znajoma, co pracuje w urzędzie bardzo sobie chwaliła pracę zdalną. Mogła w tym czasie pozałatwiać mnóstwo spraw, pójść do kosmetyczki, na zakupy, zrobić obiad. Dla niej ta praca była bardzo owocna, bo jak ma gówno do roboty, to lepiej to robić w domu.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 24, 2023, 18:12:00 »
On tego nie zrozumie bo nie był na 8 godzin. Dużo papierów czy telefonów można zrobić równie dobrze w domu na zdalnej.

A tu widzisz popełniłeś błąd. Gdyż służyłem w systemie 8 godzinnym i dlatego ten post napisałem bo dokładnie wiem jak to wyglada. Nawet jako kwatermistrz coś trzeba fizycznie przyjąć, wydać, wyslac, odebrać, zawieźć, roboty kwatermistrzowskiej dla pracy zdalnej jest mały procent(zasadniczo to w ogóle nie przypominam sobie jaka).

Tak jak @hasici99 wspomniał to było typowe walenie w ch.. remonty, działka, czy inne takie, a wiem dokładnie bo żadnej sprawy nie dało się załatwić z osobami za to odpowiedzialnymi „bo on na zdalnym”, jak chciałem złożyć odpowiedzialnemu oświadczenie mieszkaniowe to „poczekaj aż wrócę”… bądźmy poważni, a nie wszedzie szukanie obejścia… poza tym jakie przesłanki teraz są do pracy zdalnej???

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 24, 2023, 21:03:49 »
Czyli tak jak z systemem zmianowym podczas śniadania, przerw na kawę , na obiad ,na zajecia sportowe, a po 15 30 to już w ogóle zapomnij.

Jak widac najbardziej boli zdalna praca 8h  system zmianowy.
No cóż był czas przywyknąć.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2023, 21:08:06 wysłana przez pb11 »

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 24, 2023, 22:31:09 »
nie boli, o ile to jest praca a nie „ciche wolne”.

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 24, 2023, 22:47:41 »
Będąc na zdalnej w czasie największego covida zrobiłem analizę zabezpieczenia operacyjnego powiatu i zaktualizowałem plan ratowniczy. Miałem dostęp do maila służbowego i na bieżąco wgląd do swd i nadzór na skkp. Kwestia spięcia systemów i dobrego internetu w domu. Jak się chce można pracować w domu oczywiście na zdalnej wszystkiego nie zrobimy ale okresami da się i tak pracować.

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 25, 2023, 03:31:01 »
I zapewne wszystkie dane miałeś przesyłane dwustronnie szyfrowane, a dane osobowe w domu miałeś schowane w zamykanej szafie bez dostępu domowników...
Zgodnie z prawem 99% dokumentów nigdy nie powinno opuścić szeroko rozumianych urzędów. Dostęp do danych online,  dyski typu google drive, przylesylanie na maila danych np. kandydatów do służby to łamanie prawa

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 25, 2023, 10:20:15 »
Czyli tak jak z systemem zmianowym podczas śniadania, przerw na kawę , na obiad ,na zajecia sportowe, a po 15 30 to już w ogóle zapomnij.

Jak widac najbardziej boli zdalna praca 8h  system zmianowy.
No cóż był czas przywyknąć.

Czyli 8 godzinni u Ciebie piją kawę i jedzą śniadanie tylko w czasie przysługującej 15 minutowej przerwy tak? Nie popadajmy w paranoję. Skoro twierdzisz że podział w chuja wali, to może tu też wprowadźmy prace zdalną. Szkolenia można robić na teamsie. Skoro podział nic nie robi poza wyjazdami, to po co są potrzebni na jednotce 24h? Przecież można dojechać jak będzie pożar.

Offline relter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 25, 2023, 12:09:42 »
Panowie, znowu tutaj dzielimy się na podział i biuro. NIEPOTRZEBNIE. Mam osobiście doświadczenie i w pracy na podziale i w biurze i w każdym z tych miejsc zauważam wady i zalety. Każdy powinien sobie odpowiedzieć co chce robić i na tej podstawie wybrać swoje miejsce w straży, a przynajmniej do tego miejsca dążyć. Tak samo jak nie ma jednego idealnego auta, koloru czy czegokolwiek tak samo nie ma jednego idealnego stanowiska dla każdego. Tak już działa świat i skończmy wypominać jeden drugiemu jak kto ma, a zajmijmy się tematem.

Poruszyłem tę kwestię, bo jak już finansowo nie potrafią nas strażaków zachęcić do przejścia na system codzienny i osobiście uważam, że to się nie zmieni w bliższym i dalszym czasie, to chociaż inne benefity należałoby wprowadzić. Może źle się wyraziłem pisząc "praca zdalna", bo bardziej miałem na myśli pracę hybrydową, np. 2 dni w biurze, 3 dni w domu. Uważam, że mając biura w obsadzie 2/3 osobowej jak to ma miejsce w większości KP/KM jest do ogarnięcia i z fizycznym "wydawaniem gaci" jak tu niektórzy twierdzą i z pracą papierkową, a jednocześnie zadowalając pracowników jakąkolwiek elastycznością. Panowie idźmy również do przodu jak cały świat i sektor prywatny, zmieńmy ten w większości konserwatywny światopogląd...

Jeszcze słowo do tych co to twierdzą żeby na podziale wprowadzić pracę zdalną - no po co te teksty jak każdy wie, że to nie jest realne. Każdy dojedzie swoim prywatnym autem na pożar? A co jak ktoś do JRG dojeżdża 70 km, bo bliżej nie było miejsca? Bądźmy poważni...

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 25, 2023, 12:14:38 »
Czyli tak jak z systemem zmianowym podczas śniadania, przerw na kawę , na obiad ,na zajecia sportowe, a po 15 30 to już w ogóle zapomnij.

Jak widac najbardziej boli zdalna praca 8h  system zmianowy.
No cóż był czas przywyknąć.

Czyli 8 godzinni u Ciebie piją kawę i jedzą śniadanie tylko w czasie przysługującej 15 minutowej przerwy tak? Nie popadajmy w paranoję. Skoro twierdzisz że podział w chuja wali, to może tu też wprowadźmy prace zdalną. Szkolenia można robić na teamsie. Skoro podział nic nie robi poza wyjazdami, to po co są potrzebni na jednotce 24h? Przecież można dojechać jak będzie pożar.

Przeczytaj co napisałem i do czyjej wypowiedzi się  odnosiłem i dopiero potem się bulwersuj.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 25, 2023, 14:41:17 »
I zapewne wszystkie dane miałeś przesyłane dwustronnie szyfrowane, a dane osobowe w domu miałeś schowane w zamykanej szafie bez dostępu domowników...
Zgodnie z prawem 99% dokumentów nigdy nie powinno opuścić szeroko rozumianych urzędów. Dostęp do danych online,  dyski typu google drive, przylesylanie na maila danych np. kandydatów do służby to łamanie prawa

Nie dowiesz się w stołówce jak wyglada praca w systemie codziennym. Dla twojej informacji większość dokumentów jest przechowywana na zasobach wewnętrznych firmy, zapinasz VPNa do pracy i nie potrzebujesz żadnych dokumentów w domu. Do tego w większości jednostek został wprowadzony system EZD, ale  Ty i tak nie wiesz do to jest… :sympatia:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 25, 2023, 15:42:01 »
Panowie o tyle ksoniek ma rację, że Google drive nie wchodzi w grę bo RODO i tajemnica służbowa.
Ale już OneDrive  ma serwery w EOG więc nawet dane osobowe można tam przetwarzać (po spełnieniu wymogów RODO).
A EOD to już w ogóle. Nawet między jednostkami różnych szczebli hula :)

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 25, 2023, 16:17:29 »
Nie masz racji. Audyty  cyberbezpiecznstwa od kilku lat robię i wystarczy regulamin usług przeczytać aby wiedziec że nic nie możesz sobie przetwarzać.
VPN? Brzmi super, tylko dalej jest to niebezpieczne połączenie.  Na chwilę obecną nikt nie jest zainteresowany wykradaniem danych ale wystarczy że znajdzie się jeden i jak zwykle polak mądry po szkodzie. Ale działajcie sobie przez VPN

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 25, 2023, 17:08:42 »
Nie masz racji. Audyty  cyberbezpiecznstwa od kilku lat robię i wystarczy regulamin usług przeczytać aby wiedziec że nic nie możesz sobie przetwarzać.
VPN? Brzmi super, tylko dalej jest to niebezpieczne połączenie.  Na chwilę obecną nikt nie jest zainteresowany wykradaniem danych ale wystarczy że znajdzie się jeden i jak zwykle polak mądry po szkodzie. Ale działajcie sobie przez VPN

Co Ty człowieku bredzisz? Nawet nie znasz zasady działania.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 25, 2023, 17:25:48 »
Będąc na zdalnej w czasie największego covida zrobiłem analizę zabezpieczenia operacyjnego powiatu i zaktualizowałem plan ratowniczy. Miałem dostęp do maila służbowego i na bieżąco wgląd do swd i nadzór na skkp. Kwestia spięcia systemów i dobrego internetu w domu. Jak się chce można pracować w domu oczywiście na zdalnej wszystkiego nie zrobimy ale okresami da się i tak pracować.

Jak miałeś dostęp do SWD?

No ale z Ciebie bohater. Aktualizacja Planu ratowniczego i analizy…. Przeciętny dyżurnemu zajmuje to dwie służby tak 9-17  :klol:

Dla mnie to naczelnicy wydziałów nic nie robili jak ich pracownicy byli na zdalnym. Zero null. Poszedłem kiedyś po coś do wydziału to biedak nie miał jak wydać bo mówił „zostałem sam i mam tyle roboty” a w oszkleniu szafy z monitora odbijała się jego prywata  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2023, 17:30:18 wysłana przez rocky323 »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 25, 2023, 17:27:56 »
Tadzik po co się denerwujesz. Pierwszy raz bajkopisarz robi z siebie znawcę :).
Ksoniek a gdzie Ty te audyty robisz i co niby w tym zakresie robisz?

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Praca zdalna
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 25, 2023, 19:45:20 »
Tadzik po co się denerwujesz. Pierwszy raz bajkopisarz robi z siebie znawcę :).
Ksoniek a gdzie Ty te audyty robisz i co niby w tym zakresie robisz?

Bo ja to pracowałem i w systemie zmianowym i codziennym. Wiec wiem jak się to kręci, a ten nigdy nie była w systemie codziennym i gada takie głupoty ze szok.