Autor Wątek: Nabór z ulicy i opracowanie strategii  (Przeczytany 1209 razy)

Offline DestroYSYSTEM

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Nabór z ulicy i opracowanie strategii
« dnia: Styczeń 27, 2022, 17:25:50 »
Witam. Jestem strażakiem OSP od 2,5 roku. Niedawno przeszedłem kurs podstawowy, późno bo jak wiadomo COVID. Myślę o pracy w PSP, mam dobre predyspozycje fizyczne, wcześniej biegałem sprinty, więc tematu sprawnościówki i przygotowania nie poruszam. Teraz kwestia uzyskania punktów rekrutacyjnych. Mam w planach zrobienie prawka C+E i KPP, co tutaj można jeszcze dorzucić np. jakiś kurs nurkowania ? Oczywiście forum czytałem na ten temat, ale wszystkiego też raczej nie będę wstanie zrobić. Obecnie mam już 25 lat i raczej to już mój ostatni gwizdek, żeby coś kombinować w temacie. Mam skończone technikum zawodowe (obróbka skrawaniem), matura zdana. Widzę, że sporo osób robi na prywatnych uczelniach tytułu inżyniera bhp itp., ale to chyba mija się z celem jeśli to nie szkoła pożarnicza ? Generalnie po szkole średniej zacząłem pracę kierunkowo związaną z zawodem i posiadam dobre umiejętności manualne. Co myślicie o takim podejściu, mam szanse ? Pozdrawiam !

Offline wojtex113

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Nabór z ulicy i opracowanie strategii
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2022, 18:24:06 »
Szanse są zawsze  :straz:

Jeżeli chcesz dodatkowe punkty to zrób to co jest punktowane w naborach (napełnianie butli, podesty ruchome, prawko, sternik motorowodny, SEP, jeżeli masz w okolicy jednostki ze specjalizacjami to jakieś konkretne uprawnienia jakie punktują,...).

Jeżeli chodzi o wiek, to na szkole w Bydgoszczy są ludzie grubo po 30, więc akurat to tylko kwestia samozaparcia  -_-