Autor Wątek: SGSP a COVID-19  (Przeczytany 5118 razy)

Offline krychastrazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
SGSP a COVID-19
« dnia: Styczeń 18, 2022, 11:03:11 »
Czołem koledzy!  :straz:
Zakładam ten temat, ponieważ jestem zdruzgotany tym co dzieje się w SGSP. Po noworocznych zjazdach przeprowadzonych w trybie hybrydowym tj. wykłady były online czyli studenci siedzieli w hotelu przed komputerami a laboratoria i ćwiczenia były stacjonarnie nastąpił wysyp zakażeń wśród studentów. Z 2 roku jest kilkanaście osób na izoalcji/kwarantannie, a podobno wśród 1 roku jest jeszcze więcej, bo kilkadziesiąt. Plus jacyś wykładowcy podobno również. Są ogromne problemy z kontaktem z dziekanatem, część pracowników Szkoły jest na pracy zdalnej w domu. Sesja za pasem, która decyzją Dziekana jest w trybie stacjonarnym. Czy naprawdę rozsądnym jest ściągać ludzi z całej Polski i upychać ich po autach, salach itp. powodując kolejne ognisko zakażeń w szkole? Przecież skumulowanie kilkudziesięciu osób w takim pomieszczeniu to proszenie się o zakażenia w co drugiej komendzie czy jednostce po ich powrocie na służbę. Chciałbym poznać Wasze zdanie w tym temacie

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2022, 11:48:48 »
Co jednak egzamin na uczelni jest troche cięższy niż przez internet? Do sklepu chodzisz i się nie boisz o zakażenie, a egzamin w odstępach 2 metrowych boisz się napisać? I na pewno masz czyste sumienie jeżeli chodzi o reżim sanitarny...
Temat do zamknięcia... Czysta prowokacja.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline krychastrazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2022, 12:24:41 »
Prowokacja? A to decyzje o izolacji i kwarantannie samemu można sobie nadać, żeby do egzaminu nie podchodzić czy to sanepid nadaje? Fajnie się to ocenia z boku, kiedy nie siedzisz zamknięty w domu na kilkanaście dni tylko z powodu, że się było w sali na zajęciach z kimś dodatnim.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2022, 15:26:53 »
I dalej nie odpowiedziałeś na pytania... Tak sumiennie przestrzegasz reżimu sanitarnego? I cała sala zapewne siedzi w maseczkach zaciągniętych na nos.. 
Każdy kto studiuje wie, że 95% przedmiotów łatwiej jest zaliczyć zdalnie... A Ty tu jawnie obracasz kota ogonem.  Bo prywatnie to boisz się wejść do galerii handlowej. Poza tym statystycznie to ciekawie wygląda. Kilkadziesiąt osób na kwarantannie.. to co w każdej grupie z ćwiczeń ktoś dodatni i ponad 50%stanu rocznika niezaszczepiona i totalny brak ozdrowieńców? Bo jakoś dużo osób na kwarantannie.. No chyba że zmieniły się warunki kierowania na kwarantannę.. albo słowo kilkadziesiąt ma inne tłumaczenie w Twoim słowniku, a inne w moim..
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Emreczan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2022, 16:53:47 »
To co się dzieje na podyplomowych, to dopiero hit. W głównej auli remont, montaż klimy no więc setka osób upchana w jednej sali przez kilka godzin. Wyspa bez Covida.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2022, 17:30:07 »
Mam wrażenie że niektórym w głowach się przewraca. Jedni daliby się zabić żeby trafić do SA ale nie mają popychacza a inni są na SGSP i robią idiotów z wszystkich. Chodzisz do Lidla? Chodzisz. Do galerii handlowej? Też. To nie pal głupa. Ucz się środków gaśniczych zamiast strugać wariata jak chcesz być oficerem. Bez odbioru.

Offline krytyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2022, 17:36:41 »
Prowokacja? A to decyzje o izolacji i kwarantannie samemu można sobie nadać, żeby do egzaminu nie podchodzić czy to sanepid nadaje? Fajnie się to ocenia z boku, kiedy nie siedzisz zamknięty w domu na kilkanaście dni tylko z powodu, że się było w sali na zajęciach z kimś dodatnim.
Jeśli dobrze pamiętam, to nie wszystkie osoby są kierowane na kwarantannę. Przecież nikt nikogo nie zmuszał do podyplomówki. Zgłaszając się na studia nie bałeś się a teraz przy sesji się boisz?! :huh: Czy może są inne ,,obiektywne" przyczyny - chodzi mi o potencjalną łatwość zdawania egzaminu zdalnego. Są sposoby, aby uniknąć zamknięcia, trzeba tylko ,,zaryzykować". A tak prywatnie, nic nie słychać o epidemii w SGSP - info od pchor.

Offline krychastrazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2022, 18:15:18 »
Dwie sprawy:
1) Panie zeroberto, jeżeli pluton na inżynierce liczy około 30 osób i cały pluton jest kierowany na kwarantanne to jest to kilkadziesiąt osób?
Podpowiedź:
https://sjp.pwn.pl/sjp/kilkadziesiat;2470767.html
2) Faktycznie może i online jest łatwiej zaliczyć pewne przedmioty, ale to bardziej się tyczy do pierwszego roku. Im dalej tym lepiej być w grupie niż samemu przed komputerem. Takie moje zdanie.
I co do sklepów i galerii handlowych oczywiście, że chodzę, ale nikt w sklepie nie siedzi kilka godzin w metrażu około 30m² w grupie około 30 osobowej. Teraz widać różnicę? Pół godziny na kilku tysiącach metrów kwadratowych a kilka godzin w kilkudziesięciu metrach kwadratowych.
A co do mądrości "Seksyjnego" to rozumiem, że jak zajeżdżasz na otwarcie mieszkania, gdzie w środku jest osoba z covidem to nie stosujesz najlepszego możliwego zabezpieczenia tylko wchodzisz na bezdechy? To kto tu z kogo robi idiote, bo widzę że masz receptę i osąd na wszystkie problemy w tej formacji, szkoda że nie jesteś 01KG by się nam wszystkim żyło lepiej. A co do podchorążych to między zaocznymi a nimi jest taka różnica,  że jak my się pozarażaliśmy na szkole to powstał temat na forum a oni polecieli do Onetu.
Tyle z mojej strony, chciałem zwrócić uwagę na problem a zamiast logicznej dyskusji powstaje posądzanie o nieuczciwe zaliczanie. Zgodnie z polskim powiedzeniem - ten który kradnie pierwszy krzyczy łapać złodzieja.

Offline marcinp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2022, 18:19:40 »

Jeśli dobrze pamiętam, to nie wszystkie osoby są kierowane na kwarantannę. Przecież nikt nikogo nie zmuszał do podyplomówki. Zgłaszając się na studia nie bałeś się a teraz przy sesji się boisz?! :huh: Czy może są inne ,,obiektywne" przyczyny - chodzi mi o potencjalną łatwość zdawania egzaminu zdalnego. Są sposoby, aby uniknąć zamknięcia, trzeba tylko ,,zaryzykować". A tak prywatnie, nic nie słychać o epidemii w SGSP - info od pchor.
[/quote]

Obecnia każda zgłoszona osoba jako kontakt jest kierowana na kwarantannę bez względu, czy szczepiona, nieszczepiona, ozdrowieniec.
Dopiero wykonanie testu i wynik negatywny zwalnia szczepionego i ozdrowienca.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2022, 18:34:16 »

Jeśli dobrze pamiętam, to nie wszystkie osoby są kierowane na kwarantannę. Przecież nikt nikogo nie zmuszał do podyplomówki. Zgłaszając się na studia nie bałeś się a teraz przy sesji się boisz?! :huh: Czy może są inne ,,obiektywne" przyczyny - chodzi mi o potencjalną łatwość zdawania egzaminu zdalnego. Są sposoby, aby uniknąć zamknięcia, trzeba tylko ,,zaryzykować". A tak prywatnie, nic nie słychać o epidemii w SGSP - info od pchor.

Obecnia każda zgłoszona osoba jako kontakt jest kierowana na kwarantannę bez względu, czy szczepiona, nieszczepiona, ozdrowieniec.
Dopiero wykonanie testu i wynik negatywny zwalnia szczepionego i ozdrowienca.
[/quote]
Bzdury piszesz. Ktoś cię wprowadził w błąd. Polecam poczytać akty prawne.

Offline marcinp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2022, 18:48:44 »

Jeśli dobrze pamiętam, to nie wszystkie osoby są kierowane na kwarantannę. Przecież nikt nikogo nie zmuszał do podyplomówki. Zgłaszając się na studia nie bałeś się a teraz przy sesji się boisz?! :huh: Czy może są inne ,,obiektywne" przyczyny - chodzi mi o potencjalną łatwość zdawania egzaminu zdalnego. Są sposoby, aby uniknąć zamknięcia, trzeba tylko ,,zaryzykować". A tak prywatnie, nic nie słychać o epidemii w SGSP - info od pchor.

Obecnia każda zgłoszona osoba jako kontakt jest kierowana na kwarantannę bez względu, czy szczepiona, nieszczepiona, ozdrowieniec.
Dopiero wykonanie testu i wynik negatywny zwalnia szczepionego i ozdrowienca.
Bzdury piszesz. Ktoś cię wprowadził w błąd. Polecam poczytać akty prawne.
[/quote]


Nie piszę bzdur.
A akty prawne się chyba nie przyjęły, bo od tygodnia siedzę zamknięty przez sanepid. Żona pozytywna i sanepid zamknął automatycznie wszystkich domowników i kontakty w kwarantannie bez względu, czy szczepieni czy nieszczepieni do czasu wykonania testów.

Więc z całym szacunkiem, nie piszę bzdur.
A czy takie postępowanie sanepidu ma sens to już nie moja rola oceniać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.136
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2022, 19:03:41 »
To są dwie różne kwestie
1. Każda szkoła ma obowiązek zgłaszania do sanepidu wszystkich osób z kontaktu podczas zajęć. Sanepid weryfikuje dane i w kwarantannę nie idą zaszczepieni i ozdrowieńcy.
(edytowane): SGSP też   https://www.sgsp.edu.pl/?page_id=15707
2. Jeśli się zamieszkuje razem to covid u jednej osoby powoduje kwarantannę współmieszkańców  - także szczepionych i ozdrowieńców.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2022, 19:12:41 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2022, 06:33:48 »

Jeśli dobrze pamiętam, to nie wszystkie osoby są kierowane na kwarantannę. Przecież nikt nikogo nie zmuszał do podyplomówki. Zgłaszając się na studia nie bałeś się a teraz przy sesji się boisz?! :huh: Czy może są inne ,,obiektywne" przyczyny - chodzi mi o potencjalną łatwość zdawania egzaminu zdalnego. Są sposoby, aby uniknąć zamknięcia, trzeba tylko ,,zaryzykować". A tak prywatnie, nic nie słychać o epidemii w SGSP - info od pchor.

Obecnia każda zgłoszona osoba jako kontakt jest kierowana na kwarantannę bez względu, czy szczepiona, nieszczepiona, ozdrowieniec.
Dopiero wykonanie testu i wynik negatywny zwalnia szczepionego i ozdrowienca.
Bzdury piszesz. Ktoś cię wprowadził w błąd. Polecam poczytać akty prawne.


Nie piszę bzdur.
A akty prawne się chyba nie przyjęły, bo od tygodnia siedzę zamknięty przez sanepid. Żona pozytywna i sanepid zamknął automatycznie wszystkich domowników i kontakty w kwarantannie bez względu, czy szczepieni czy nieszczepieni do czasu wykonania testów.

Więc z całym szacunkiem, nie piszę bzdur.
A czy takie postępowanie sanepidu ma sens to już nie moja rola oceniać.
[/quote]

Coś wiesz ale nie do końca a piszesz że wiesz. Standardowo w straży. Zgadza się wszystko. Domownicy dostają kwarantanne bez względu na fakt czy są zaszczepieni ale pozostałe osoby z kontaktu które są zaszczepione żadnej kwarantanny nie mają więc nie siej herezji.

Offline krychastrazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2022, 14:37:24 »
Jakieś komentarze po nowych danych z konferencji Ministra Zdrowia? Jutro pewnie będziemy mieć rekord zakażeń, ale najważniejsza stacjonarna obecność w szkole. Ktoś może w końcu się zastanowi nad tym, że za chwile co druga JRG będzie sparaliżowana, bo ktoś za wszelką cenę chcę upchnąć na cały dzień kilkadziesiąt osób na kilkudziesięciu metrach kwadratowych?

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2022, 15:30:45 »
Myślę że to skandal. Chcą nas pozabijać. Bezpodstawnie nas narażają na śmierć. PS. Czas na forum jest to i na naukę 🙂 aha i przypomnij sobie jak kiedyś mówiłeś przyjmując się do PSP "nawet z narażeniem życia"

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2022, 15:51:04 »
Myślę że to skandal. Chcą nas pozabijać. Bezpodstawnie nas narażają na śmierć. PS. Czas na forum jest to i na naukę 🙂 aha i przypomnij sobie jak kiedyś mówiłeś przyjmując się do PSP "nawet z narażeniem życia"
A dzieci do szkoły chodzą 😆 sory to do autora postu było
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2022, 15:58:19 wysłana przez młody13 »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2022, 16:05:11 »
Może dzieci chodzą do szkoły ale administracja publiczna przechodzi na zdalną "naukę"... Taki żarcik sytuacyjny...
Moim zdaniem bardzo ważna jest obecność w szkole  :rofl: :rofl: Nawet bym powiedział kluczowa...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2022, 20:43:13 »
Jakieś komentarze po nowych danych z konferencji Ministra Zdrowia? Jutro pewnie będziemy mieć rekord zakażeń, ale najważniejsza stacjonarna obecność w szkole. Ktoś może w końcu się zastanowi nad tym, że za chwile co druga JRG będzie sparaliżowana, bo ktoś za wszelką cenę chcę upchnąć na cały dzień kilkadziesiąt osób na kilkudziesięciu metrach kwadratowych?

Weź zrezygnuj najlepiej, a nie histeryzujesz... Wszystko z górki najlepiej. Szkółkę załatwić, skończyć najlepiej e-learningowo bez zjazdów i potem też  się nie narobić tylko palcem pokazywać... Tak właśnie wygląda obecna kadra oficerska po SGSP.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2022, 21:06:59 »
Jakieś komentarze po nowych danych z konferencji Ministra Zdrowia? Jutro pewnie będziemy mieć rekord zakażeń, ale najważniejsza stacjonarna obecność w szkole. Ktoś może w końcu się zastanowi nad tym, że za chwile co druga JRG będzie sparaliżowana, bo ktoś za wszelką cenę chcę upchnąć na cały dzień kilkadziesiąt osób na kilkudziesięciu metrach kwadratowych?

Weź zrezygnuj najlepiej, a nie histeryzujesz... Wszystko z górki najlepiej. Szkółkę załatwić, skończyć najlepiej e-learningowo bez zjazdów i potem też  się nie narobić tylko palcem pokazywać... Tak właśnie wygląda obecna kadra oficerska po SGSP.

Podpisuję się pod tym rencyma i nogami 👏🖐️

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 20, 2022, 20:43:58 »
Jakieś komentarze po nowych danych z konferencji Ministra Zdrowia? Jutro pewnie będziemy mieć rekord zakażeń, ale najważniejsza stacjonarna obecność w szkole. Ktoś może w końcu się zastanowi nad tym, że za chwile co druga JRG będzie sparaliżowana, bo ktoś za wszelką cenę chcę upchnąć na cały dzień kilkadziesiąt osób na kilkudziesięciu metrach kwadratowych?

Weź zrezygnuj najlepiej, a nie histeryzujesz... Wszystko z górki najlepiej. Szkółkę załatwić, skończyć najlepiej e-learningowo bez zjazdów i potem też  się nie narobić tylko palcem pokazywać... Tak właśnie wygląda obecna kadra oficerska po SGSP.
Masz u mnie browara.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: SGSP a COVID-19
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 21, 2022, 10:54:43 »
I tak po SG żadnego szacunku nikt nie będzie miał ....popracuje pokaże co potrafi to wtedy zobaczymy ....