Autor Wątek: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego  (Przeczytany 82723 razy)

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
RZBL 16.50 zł. dniówka

To jest kwota dla strażaków samotnych czy z rodziną?

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
2x więcej to źle?

Oczywiście, że dobrze, tak jak piszą poprzednicy, zmiana jest na plus. Jednak nadal trudno nazwać tę kwotę pomocą finansową na uzyskanie lokalu mieszkalnego, jeśli jedna norma nie starcza na zakup 1 m2 mieszkania w stanie deweloperskim. W 3 służbach, w tym jednej z MSWiA (SW, WP i SOP) są rozwiązania dużo korzystniejsze dla funkcjonariuszy, realnie powiązane z średnią ceną mieszkań i do nich powinniśmy dążyć. Póki dofinansowanie nie będzie powiązane z średnią ceną m2 mieszkania za ostatni kwartał publikowaną przez GUS, pomoc nie będzie realna i żadna waloryzacja tej dziury nie zasypie.

Czy kwota równoważnika pieniężnego za remont lokalu również wzrosła i w końcu starczy na odmalowanie mieszkania? Oczywiście nikt nie marzy o remoncie łazienki w tych pieniądzach.. ^_^


Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Nawet świadczenie w wojsku na lokal nie wystarczy w Warszawie.
Ale żołnierz służy tam gdzie go wyślą.
Widzicie różnicę?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Czy Ty masz świadomość jakie wartości właśnie porównałeś.  Większego kuriozum nie mogłeś wymyśleć.
Mogę też Ci przypomnieć że jeszcze nie dawno niektórzy też służyli tam gdzie ich wysłano.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Porównaj sobie pragmatyki służbowe.

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Nawet świadczenie w wojsku na lokal nie wystarczy w Warszawie.
Ale żołnierz służy tam gdzie go wyślą.
Widzicie różnicę?

SG, Policja, PSP - 6080 zł na jedną normę
Służba Więzienna 66000 zł jednorazowego dofinansowania (tutaj nie ma norm,  pewnie dlatego, że "pragmatyki  służbowej" brak? ^_^)
Służba Ochrony Państwa 52950 zł na jedną normę
Wojsko Polskie b]od 47000 zł do 105000 zł na jedną normę w zależności od wysługi.

Tak widzimy różnicę, u nas brakuje jednego zera.

Ponadto:
1. Agencja Mienia Wojskowego w wielu przypadkach zapewnia żołnierzowi lokal mieszkalny zgodnie z wytycznymi:https://amw.com.pl/pl/dla-zolnierza/mieszkania/komu-przysluguje, jeśli jest przenoszony na drugi koniec kraju i nie tylko.
2. Jeśli nie ma takiej możliwości, żołnierzowi  przyznaje się świadczenie mieszkaniowe od 540 do 1200 zł miesięcznie w zależności od lokalizacji JW. W tym roku nastąpi waloryzacja tych świadczeń.
3. Żołnierzowi, który odchodzi na emeryturę przysługuje odprawa mieszkaniowa od 47000 zł do 105000 zł na normę mieszkaniową
tutaj kalkulator: https://amw.com.pl/pl/dla-zolnierza/odprawa-mieszkaniowa/kalkulator-odprawy

I najważniejsze żołnierz nie traci prawa do tych świadczeń jeśli posiadał już lokal wcześniej, odziedziczył lub zakupił nieruchomość w trakcie służby lub wynajmuje mieszkanie. (tutaj jest ta pragmatyka)

Świadczenie z założenia nie ma pokrywać w całości inwestycji, a być realną pomocą przy zakupie.
Wysokość pomocy mieszkaniowej w PSP nadal nadal jest drastycznie niska, a zapis kwotowy nigdy nie pozwoli na podążanie za sytuacją na rynku mieszkaniowym.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Porównaj sobie pragmatyki służbowe.

Proponuję przestać się pogrążać bo granica śmieszności blisko.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Wszystko fajnie każdy argument przyjmuje ale panowie to nie było waloryzowane od co najmniej 2005 r
Więc oczywiście krytyka jak najbardziej uzasadnieniona co do wysokości ale lepsze to niż nic. Swoją drogą już pewien czas temu uczestniczyłem w dyskusji która dotyczyła tego aby w PSP wprowadzić rozwiązanie jak w Służbie Więzienna.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
RZBL 16.50 zł. dniówka

To jest kwota dla strażaków samotnych czy z rodziną?

Podbijamy.pytanie, czy jest to dla samotnych czy już z rodziną ? Jeśli dla samotnych to rozumiem że dla strażaka z rodziną będzie dwukrotnośc ?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Porównaj sobie pragmatyki służbowe.

Proponuję przestać się pogrążać bo granica śmieszności blisko.

Jest taka przypowieść o belce we własnym i źdźble w cudzym oku. Zastanów się nad sensem tej przypowieści

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
RZBL 16.50 zł. dniówka

To jest kwota dla strażaków samotnych czy z rodziną?

Podbijamy.pytanie, czy jest to dla samotnych czy już z rodziną ? Jeśli dla samotnych to rozumiem że dla strażaka z rodziną będzie dwukrotnośc ?
Zapewne już z rodziną. Nie spodziewałbym się skoku z 5 na 16..

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
RZBL 16.50 zł. dniówka

To jest kwota dla strażaków samotnych czy z rodziną?

Podbijamy.pytanie, czy jest to dla samotnych czy już z rodziną ? Jeśli dla samotnych to rozumiem że dla strażaka z rodziną będzie dwukrotnośc ?
Zapewne już z rodziną. Nie spodziewałbym się skoku z 5 na 16..
Skoro pomoc mieszkaniowa ma wzrosnąć o 100 procent to czemu nie 😁 Nie ukrywam że urealnilo by to wtedy pomoc :) bo niecałe 1000 zł to już jednak można znaczną część wynajmu opłacić

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Porównaj sobie pragmatyki służbowe.

Proponuję przestać się pogrążać bo granica śmieszności blisko.

Jest taka przypowieść o belce we własnym i źdźble w cudzym oku. Zastanów się nad sensem tej przypowieści

Widzisz rzecz w tym że ja zapewne w przeciwieństwie do ciebie znam WP (kilkanaście osób z rodziny  w WP w tym brat, krzesny, najstarszy syn) a I sam przez kilka lat zakosztowałem.
I tak jak piszę ja znam codzienność wojska z autopsji a ty co najwyżej z opowieści. Budujesz sobie narrację z opowieści innych i dorabiasz to do własnych przekonań.
Z mojej rodziny tylko jeden zasmakował poligonu cała reszta całą służbę spędziła pierdząc w stołek  mając profity o których my możemy tylko pomarzyć. Tak więc swoje opowieści zostaw w swojej głowie.
Nie ma nic głupszego niż stwierdzenie że z powodu pragmatyki służby WP zasługiwało na 20-30 krotnie wyższą pomoc mieszkaniową niż funkcjonariusz PSP.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Porównaj sobie pragmatyki służbowe.

Proponuję przestać się pogrążać bo granica śmieszności blisko.

Jest taka przypowieść o belce we własnym i źdźble w cudzym oku. Zastanów się nad sensem tej przypowieści

Widzisz rzecz w tym że ja zapewne w przeciwieństwie do ciebie znam WP (kilkanaście osób z rodziny  w WP w tym brat, krzesny, najstarszy syn) a I sam przez kilka lat zakosztowałem.
I tak jak piszę ja znam codzienność wojska z autopsji a ty co najwyżej z opowieści. Budujesz sobie narrację z opowieści innych i dorabiasz to do własnych przekonań.
Z mojej rodziny tylko jeden zasmakował poligonu cała reszta całą służbę spędziła pierdząc w stołek  mając profity o których my możemy tylko pomarzyć. Tak więc swoje opowieści zostaw w swojej głowie.
Nie ma nic głupszego niż stwierdzenie że z powodu pragmatyki służby WP zasługiwało na 20-30 krotnie wyższą pomoc mieszkaniową niż funkcjonariusz PSP.
To wracaj do tych kokosów :rofl:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Długo myślałeś aby coś takiego z siebie utoczyć. 
Niemniej ok niech tak będzie ja wrócę do woja jak ty wreszcie odczepisz się od związkowego cyca.
Pasuje.

Offline Bombeiros

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Mnie osobiście ciekawi kiedy w końcu ktoś przypatrzy się tej patologii którą sami stworzyliśmy, czyli problemu ludzi bezdomnych... W innych służbach działa to w jakiś sposób, u nas stwarza się problemy i tworzy sytuacje do kombinowania. Każdy coś ma, ale nikt nie ma czegokolwiek. I tak to właśnie jest z tą mieszkaniówką.
Dajmy wszystkim strażakom dofinansowanie do mieszkania/domu w równej wartości, bo utrzymanie swojego przybytku to też koszty, a to że należy Ci się tylko jak nie masz, to tylko okazja do kombinowania.
Sami tworzymy sobie sytuacje w których strażacy są zmuszeni kombinować, bo to się opłaca, a potem dziwimy się że to robią  :fiuu: .

Swoją drogą, nie wiem jak wygląda potem analizowanie takich wniosków/dokumentów ale może ktoś kto ma z tym styczność podpowie, dlaczego co roku trzeba pisać identyczne wnioski, z identycznymi danymi ? Mamy XXI wiek, nie łatwiej napisać raz z jakimś oświadczeniem i mieć obowiązek informować o zmianach/składać na nowo w przypadku zmian jakichkolwiek danych ?
Świat chce uciekać od biurokracji tymczasem u nas wypisuje się te same druki co roku i niektórzy tak przez kolejne 25 lat :)

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
A jak wygląda temat remontówki dla tych co nie biorą RZBL. Będzie też zwiększony?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Długo myślałeś aby coś takiego z siebie utoczyć. 
Niemniej ok niech tak będzie ja wrócę do woja jak ty wreszcie odczepisz się od związkowego cyca.
Pasuje.

3 sekundy :rofl:

Nie pasuje.
Mnie moje miejsce odpowiada tobie nie.
Więc ty zmień swoje a ja zostanę. :)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Że zapytam jak doszedłeś do tego że mi moje miejsce nie pasuje.
Cała moja uwaga dotyczyła twojego idiotycznego porównania tyle I tylko tyle całą resztę sobie dopowiadasz. Robisz jakieś głupie dziecinne wycieczki osobiste i oczekujesz poważnego traktowania.
Z mojej strony tyle dorośnij.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
 :rofl:
To może przypomnę. Nie ja porównuję z innymi służbami.
Masz rację takie porównywanie jest idiotyczne.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Niestety musisz dalej taplać się sam z sobą w swoim bagienku.   Baw się dobrze.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Dziękuję za pozwolenie. Nie wiem jakbym sobie bez ciebie i twoich mądrości poradził :rofl:

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Panowie, może ktoś z was się orientuję. Pobieram dodatek za brak lokalu, pozyskałem właśnie mieszkanie ale w rozumieniu ustawy nie jest to m. pobliska i będę nadal pobierał ten rownowaznik za bl. Co w przypadku gdy przeniosę się do miejscowej KP i nie będę spełniał warunków do pobierania równoważnika. Która komenda mi wypłaci dodatek na zakup mieszkania? Czy żadna?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Żadna