Autor Wątek: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego  (Przeczytany 82666 razy)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Potwierdzam warto chwilę poczekać

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
@radca zapomnieliśmy o jednym ważnym fakcie tylko S miała postulat podniesienia tych świadczeń w ramach protestu 2022  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
A wytłumaczy mi ktoś jak wyglada wypłata rownowaznika za brak lokalu mieszkaniowego? Papiero złożyłem trzy dni temu czy będę dostawał od lutego wraz z wypłata czy jak to wyglada?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
A wytłumaczy mi ktoś jak wyglada wypłata rownowaznika za brak lokalu mieszkaniowego? Papiero złożyłem trzy dni temu czy będę dostawał od lutego wraz z wypłata czy jak to wyglada?
Od zakończenia stażu jeśli się oświadczenieniem nie spóźniłeś powienieś mieć RZBL.
Płatne jest z dołu nie z góry a termin wypłaty jest dłuższy niż uposażenia u mnie w KM wypłata RZBL nie pokrywa się z wypłatą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2023, 11:14:49 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
A jak się ma mieszkaniowka do przyznawania świadczenia wg liczby m2 mieszkania? Chyba w poprzednich latach czegoś takiego nie było.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
A jak się ma mieszkaniowka do przyznawania świadczenia wg liczby m2 mieszkania? Chyba w poprzednich latach czegoś takiego nie było.
Norma m2 jest od bardzo dawna.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
@radca zapomnieliśmy o jednym ważnym fakcie tylko S miała postulat podniesienia tych świadczeń w ramach protestu 2022  :wacko:

Na plus, jednak nikt nie walczy o urealnienie stawek. Proponowane podniesienie świadczeń jest kosmetyczne. Przy 3 normach zamiast na 1 m2  dorzucą nam na 1,5 m2 mieszkania w średnim mieście (ewentualnie może na komórkę w piwnicy starczy). Póki kwoty dofinansowania nie będą skorelowane z średnią ceną za m2 mieszkania wg GUS za ostatni kwartał, tak jak jest to w Służbie Więziennej, Służbie Ochrony Państwa i Wojsku Polskim, to nadal "dofinansowanie" będzie tylko z nazwy.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
A jak się ma mieszkaniowka do przyznawania świadczenia wg liczby m2 mieszkania? Chyba w poprzednich latach czegoś takiego nie było.
Norma m2 jest od bardzo dawna.

Wiem że jest norma, natomiast do tej pory nikt (a przynajmniej ja nie miałem takiej wiedzy) nie wymagał od nas podawania metrażu w mieszkaniach i uzależniał od tego wypłaty równoważnika. Dlatego pytam co się w tym zakresie zmieniło od tego roku.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Wiem że jest norma, natomiast do tej pory nikt (a przynajmniej ja nie miałem takiej wiedzy) nie wymagał od nas podawania metrażu w mieszkaniach i uzależniał od tego wypłaty równoważnika. Dlatego pytam co się w tym zakresie zmieniło od tego roku.
To u ciebie było błędnie robione.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Rozumiem. Czyli w gruncie rzeczy nic się nie powinno zmienić?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Rozumiem. Czyli w gruncie rzeczy nic się nie powinno zmienić?
Chyba, że ściemniałeś (oczywiście jak się będziesz tłumaczył to mów, że nie miałeś wiedzy) w oświadczeniu to możesz dostać zwrot do 3 lat do tyłu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kubaJk2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Dobra a wracając do dopłaty za brak lokalu mieszkalnego, czy u nas tez będzie obowiązywać w końcu stawka jak w SG (w SG waloryzowana od tego roku) ? Czy ta deklaracja umarła, ma ktoś jakaś informacje?   
„dla funkcjonariusza posiadającego co najmniej jednego z członków rodziny, o których mowa w art. 93 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej - 15,00 zł dziennie,
dla pozostałych funkcjonariuszy - 7,80 zł dziennie”

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
U mnie też nie było do tej pory wymagane aby podawać metraż "wynajmowanego" mieszkania. Czyli to komenda źle interpretowała te zapisy rozporządzenia?
I jeszcze jedno. Czy jak do tej pory mieszkam z rodzicami w domu i chciałbym teraz dom przepisać na siebie to czy jest możliwość pozyskania pomocy finansowej na zakup lokalu?
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Można coś zrobić z tym twoim nickiem?!

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Dobra a wracając do dopłaty za brak lokalu mieszkalnego, czy u nas tez będzie obowiązywać w końcu stawka jak w SG (w SG waloryzowana od tego roku) ? Czy ta deklaracja umarła, ma ktoś jakaś informacje?   
„dla funkcjonariusza posiadającego co najmniej jednego z członków rodziny, o których mowa w art. 93 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej - 15,00 zł dziennie,
dla pozostałych funkcjonariuszy - 7,80 zł dziennie”

Będzie, tylko co do kwot to powinna być waloryzacja w tym roku tylko pytanie na jakim poziomie.

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Można coś zrobić z tym twoim nickiem?!
Jeżeli masz na myśli nawiązanie do tego pana który włada sobie Białorusią to dla jasności ma on na nazwisko Łukaszenka a nie Łukaszenko:)  ja widzę w jego nicku nawiązanie do imienia Łukasz, ale każdy widzi to co chce widzieć, w tej czy innej kwestii ;)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
I tak mnie niepokoi

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Po nowemu stawka pomocy finansowej na zakup mieszkania 6080 zł waloryzowane co roku :wacko: Rozporządzenie w przygotowaniu  :straz:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2023, 16:43:09 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Po nowemu stawka pomocy finansowej na zakup mieszkania 6080 zł waloryzowane co roku :wacko: Rozporządzenie w przygotowaniu  :straz:
A jaka kwota równoważnika ? ;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
RZBL 16.50 zł. dniówka
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Marczyn

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Po nowemu stawka pomocy finansowej na zakup mieszkania 6080 zł waloryzowane co roku :wacko: Rozporządzenie w przygotowaniu  :straz:
Stawka na każdą normę zaludnienia czy już pomnożona x2 jak dla singla lub małżeństwa bez dzieci?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Tylko kwota się zmieni reszta po staremu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Po nowemu stawka pomocy finansowej na zakup mieszkania 6080 zł waloryzowane co roku :wacko: Rozporządzenie w przygotowaniu  :straz:
Czyli dalej w niektórych miejscach nawet na 1m2 nie wystarczy

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
2x więcej to źle?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Oczywiście, że jest lepiej niż było, ale wartość nie tego świadczenia ma się nijak do nazwy czym niby jest.