Autor Wątek: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego  (Przeczytany 82670 razy)


Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Po twoim wpisie ruszyło, pewnie przeczytali na forum  :rofl:

http://kspnszz.org/index.php/2022/01/05/ksp-wnosi-o-pilne-spotkanie-z-ministrem-ws-dodatkow-mieszkaniowych/
Każdy sobie rzepkę skrobie. Dla mnie niepoważne że każdy związek występuje oddzielnie.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Po twoim wpisie ruszyło, pewnie przeczytali na forum  :rofl:

http://kspnszz.org/index.php/2022/01/05/ksp-wnosi-o-pilne-spotkanie-z-ministrem-ws-dodatkow-mieszkaniowych/
Każdy sobie rzepkę skrobie. Dla mnie niepoważne że każdy związek występuje oddzielnie.

To prawda, ale KG w ostatnim bodajże wywiadzie mówił o tym, że chcą ruszyć z tematem.

Offline admirał

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Czy ktoś wie jakie nowe stawki w PSP będą od 01.01.2023 r.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Takie jak w Policji z tego co mówił jaśnie nam panujący… czyli ze 160zl na 200zl 😂 żeby Wam się czasem w d***ch/domach nie poprzewracało od tego dobrobytu 😂
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Czyli 20 procent w górę. Po raz pierwszy od  15 czy 20 lat?

Offline musicreload

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Z 5.17 na 7.30 ;) juz bedzie można coś wynająć

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Czyli 20 procent w górę. Po raz pierwszy od  15 czy 20 lat?

Super, sukces na skalę światową 😅 czas zainwestować w złote klamki 😂
Ciekawe ile % wzrósł koszt zakupu/wynajmu mieszkania w ciągu tych 15-20 lat?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2022, 19:26:00 wysłana przez simek92 »

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Czyli 20 procent w górę. Po raz pierwszy od  15 czy 20 lat?

Ty tak gościu poważnie czy przyszedłeś na to forum ludzie denerwować ?  :gwiazdki: :gwiazdki:
Jak jesteś takim miłośnikiem partii to się udzielaj w kołku wzajemnej adoracji, bo mam wrażenie, że do większości członków forum Twoje śmieszne porównania nie docierają  :wall:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2022, 20:46:01 »
Czyli 20 procent w górę. Po raz pierwszy od  15 czy 20 lat?
Sukces, który trzeba odnotować na kartach historii  :wall:
Cały czas było wam mówione, że jak równać to do tego co ma wojsko i na takich samych zasadach.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2022, 21:19:42 »
Czyli 20 procent w górę. Po raz pierwszy od  15 czy 20 lat?

Super, sukces na skalę światową 😅 czas zainwestować w złote klamki 😂
Ciekawe ile % wzrósł koszt zakupu/wynajmu mieszkania w ciągu tych 15-20 lat?
Podziękujcie kowidowym restrykcjom i unijnym wielbicieliom zbijania śladu węglowego , co mają związki do tak  wysokiej inflacji? A będzie jeszcze drożej 
https://wysokienapiecie.pl/80387-kryzys-energetyczny-dekarbonizacja/  :wall:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2022, 22:42:01 wysłana przez młody13 »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2022, 21:42:08 »
Odsyłam do wpisu @Gosciu. Tyle w temacie.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2022, 08:25:27 »
Odsyłam do wpisu @Gosciu. Tyle w temacie.

A co koledzy w temacie zrobili?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2022, 10:23:54 »
Z ciekawości takie pytanko.
Czy Ty naprawdę wierzysz że twoja aktywność na forum przynosi korzyść związkowi, który reprezentujesz ?.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2022, 11:42:16 »
Moja aktywność służy jednemu. Mówieniu prawdy. I korygowaniu niemądrych pomysłów.
Jeśli ktoś kłamie lub manipuluje to pokazuję to.
A jeśli ktoś ma szkodliwy pomysł to mówię to przed. Taką mam rolę analizuję i doradzam. Czy ktoś do moich rad się stosuje to już jego sprawa. Ale mam czyste sumienie że przed błędem ostrzegałem.

Ciebie raczej nie przekonam. Swoje lata masz zdanie na niektóre kwestie masz zmienne.
Związków zawodowych nie lubisz :)

Czakson
Niczym fanem nie jestem ale potrafię porównać sytuację w różnych okresach.
Za PO był płacz że nie ma podwyżek od wielu lat.
Teraz że podwyżka o kilkaset złotych to za mało.
 I porównuję średnią naszą do średniej krajowej teraz i za PO.
I porównanie wypada na korzyść obecnej władzy. Już pomijam emerytury i chorobowe.
Więc zdrowy rozsądek mówi mi, że dla strażaków jako całości obecna władza jest korzystniejsza.

Choć Suski to był wielki błąd
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2022, 12:02:16 wysłana przez radca »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 21, 2022, 12:26:34 »
To zobacz jaka była inflacja za rządów PO i jak od tego czasu wzrosły koszty życia. Obecne "podwyżki" nawet tego nie rekompensują.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 21, 2022, 12:34:09 »
Tylko że ja nie pytam po co to robisz tylko czy osiągasz założone efekty swoich działań.
Jak piszesz, analizujesz i  wyciągasz wnioski. Więc zastanów się czy przyjęta forma twojej aktywności rzeczywiście jest dobra dla organizacji którą reprezentujesz.
Natomiast  co do mojego stosunku do związków to jesteś w błędzie gdyż jest on  całkowicie ambiwalentny.
 Jeśli zaś chodzi o zmianę zdania to myślę że to nic złego (lepiej ewoluować w opini niż tkwić w przeświadczeniu nieomylności)
* druga sprawa odpowiedzialność za wpisy na tym profilu biorę dopiero tak gdzieś od 2012 -2013 ( musiał bym dokładnie sprawdzić) gdyż dopiero  wtedy zawlaszczyłem to konto na wyłączność 😎.

Zrozum że nie twierdzę iż zawsze nie masz racji. Jednak sposób w jaki komunikujesz światu prawdę objawioną to jakaś masakra.

Zresztą nieważne wracajmy do tematu.
 Myślę że osoby biorące równoważnik spodziewały się większego skoku finansowego . Jednak pomysł by jednorazowo dorównać WP jest troszkę aberacją nikt takiej kasy po pierwsze nie da a po drugie nie znajdzie. I to zarówno teraz jaki i na przestrzeni najbliższych lat.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2022, 20:02:59 wysłana przez pb11 »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2022, 11:16:10 »
To zobacz jaka była inflacja za rządów PO i jak od tego czasu wzrosły koszty życia. Obecne "podwyżki" nawet tego nie rekompensują.

No sprawdziłem średnioroczna w latach 2008-2014 łącznie 20 proc. A podwyżka jedna 300 zł w stopniu.
Co ciekawe za 2021 r średnioroczne inflacja to 5,4 proc.
A ile było podwyżki? W tym jedynym roku?

Źródło
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-pot-inflacja-/roczne-wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2022, 11:36:35 wysłana przez radca »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 22, 2022, 12:26:04 »
Przestań patrzeć na to co było kiedyś, bo to jest narracja typowa dla wielbicieli jedynej słusznej partii. W 2014 inflacja wynosiła 0%, większość towarów i usług potaniała względem lat poprzednich.
Porównaj sobie inflację w tym i w poprzednim roku i zobacz, czy obecna kwota wynegocjowanej podwyżki nam ją rekompensuje (w sensie inflacji oficjalnej).
Przypomnę, że jako ZZ mieliście nie schodzić poniżej 20% waloryzacji.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 22, 2022, 15:48:18 »
Przestań patrzeć na to co było kiedyś, bo to jest narracja typowa dla wielbicieli jedynej słusznej partii. W 2014 inflacja wynosiła 0%, większość towarów i usług potaniała względem lat poprzednich.
Porównaj sobie inflację w tym i w poprzednim roku i zobacz, czy obecna kwota wynegocjowanej podwyżki nam ją rekompensuje (w sensie inflacji oficjalnej).
Przypomnę, że jako ZZ mieliście nie schodzić poniżej 20% waloryzacji.
Zgadza się inflacja w 2014r wynosiła 0%, pod koniec 2013r był tzw. skok na OFE, przypadek? Jestem ciekawy dlaczego dotąd tego nikt ze sobą nie powiązał. Nie piszcie tylko, że jedno z drugim nie miało nic wspólnego.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 23, 2022, 11:03:36 »
Przestań patrzeć na to co było kiedyś, bo to jest narracja typowa dla wielbicieli jedynej słusznej partii. W 2014 inflacja wynosiła 0%, większość towarów i usług potaniała względem lat poprzednich.
Porównaj sobie inflację w tym i w poprzednim roku i zobacz, czy obecna kwota wynegocjowanej podwyżki nam ją rekompensuje (w sensie inflacji oficjalnej).
Przypomnę, że jako ZZ mieliście nie schodzić poniżej 20% waloryzacji.

Świetnie pokazałeś że nie do końca wiesz o czym mówisz.
Skąd mam wiedzieć jaki będzie średnioroczny wskaźnik inflacji, który będzie ogłoszony w przyszłym roku?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 23, 2022, 11:25:04 »
Chyba nie trzeba czekać na oficjalne dane, skoro teraz widzimiy co się dzieje i ile wynosi inflacja w poszczególnych miesiącach. Na pewno będzie większa niż w 2021. Biorąc pod uwagę inflację w listopadzie na poziomie ponad 17%, podwyżka rzędu 9% rekompensuje troszkę ponad połowę tego co powinna.
Poza tym pamiętaj, że mieliście nie schodzić poniżej 20%. Z tego co widzę to raz chcecie podwyżki o obecny wskaźnik inflacji, a jak cos nie wychodzi to czekacie na dane za cały rok, żeby mieć wartość średnią.

Offline admirał

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
No i gdzie te mieszkaniówki. Nowy rok się zaczął i cisza. Kiedy najlepiej składać o dopłate na budownictwo?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
No i gdzie te mieszkaniówki. Nowy rok się zaczął i cisza. Kiedy najlepiej składać o dopłate na budownictwo?
Wstrzymaj się  :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.