Autor Wątek: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego  (Przeczytany 84494 razy)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Wiec wchodząc w posiadanie takie mieszkania w dużej odległości od miejsca pełnienia  słuzby traci sie dodatek??

Nie

Offline maysteer

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Wiec wchodząc w posiadanie takiego mieszkania w dużej odległości od miejsca pełnienia  słuzby traci sie dodatek??

Nie
a współmałzonek traci?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Wiec wchodząc w posiadanie takiego mieszkania w dużej odległości od miejsca pełnienia  słuzby traci sie dodatek??

Nie
a współmałzonek traci?

Też nie

Offline bu7aa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Łódź dzisiaj przelano 34,10 wyrównanie za styczeń (100% - dwie osoby). 511,50 + 34,10.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Łódź dzisiaj przelano 34,10 wyrównanie za styczeń (100% - dwie osoby). 511,50 + 34,10.
Cos niska ta inflacja  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bu7aa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
106,6% tak jak ktoś wcześniej napisał. Zgadza się.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
106,6% tak jak ktoś wcześniej napisał. Zgadza się.
Faktycznie w przepisie jest prognozowana inflacja w ustawie budżetowej a nie realna.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline aspirancik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Znalazł ktoś jakiś dokument na podstawie którego wypłacają z waloryzacją ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Znalazł ktoś jakiś dokument na podstawie którego wypłacają z waloryzacją ?
Rozporządzenie ich do tego obliguje.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mikesh998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Znalazł ktoś jakiś dokument na podstawie którego wypłacają z waloryzacją ?
Rozporządzenie ich do tego obliguje.

No ok…ale coś mi tu i tak nie pasuje…rozumiem że ma być o prognozowany w ustawie budżetowej na dany rok średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych w zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy.To jest jasne. Tylko czemu 106,6 jeżeli w ustawie budżetowejna 2023 rok  po nowelizacjach ten prognozowany wskaźnik wynosił 112%

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Znalazł ktoś jakiś dokument na podstawie którego wypłacają z waloryzacją ?
Rozporządzenie ich do tego obliguje.

No ok…ale coś mi tu i tak nie pasuje…rozumiem że ma być o prognozowany w ustawie budżetowej na dany rok średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych w zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy.To jest jasne. Tylko czemu 106,6 jeżeli w ustawie budżetowejna 2023 rok  po nowelizacjach ten prognozowany wskaźnik wynosił 112%
Nowe regulacje przewidują również wprowadzenie mechanizmu waloryzacji stawek w oparciu o prognozowany w ustawie budżetowej na dany rok średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych.
Inflacja
Prognozy zakładają spadek inflacji do 6,6% (średniorocznie).

Offline mikesh998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
No ale mamy sytuację że w ustawie budżetowej prognozowali 6,6% ale później ten prognozowany zmienili, jeszcze w połowie 2023 roku. Nie mówię o ogłoszonym ile wyniosła faktycznie tylko o tym prognozowanym.

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
No ale mamy sytuację że w ustawie budżetowej prognozowali 6,6% ale później ten prognozowany zmienili, jeszcze w połowie 2023 roku. Nie mówię o ogłoszonym ile wyniosła faktycznie tylko o tym prognozowanym.
No jak na moje też powinno być te 11.4 % wiecej które ogłosił GUS.Jak będziemy dążyć do tego żeby tak samo waloryzowane były nasze wypłaty to ja dziękuję za taką waloryzację. Jeden dostał po nowemu, drugi po staremu, trzeci dostał zupełnie inna kwotę..

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
To w końcu jest już to nowe rozporządzenie z nową stawką Rzbrm? W jednych komendach wypłacają a w innych nie więc od czego to zależy? Zawsze było do 10 kolejnego miesiąca więc teraz na co czekają?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
To w końcu jest już to nowe rozporządzenie z nową stawką Rzbrm? W jednych komendach wypłacają a w innych nie więc od czego to zależy? Zawsze było do 10 kolejnego miesiąca więc teraz na co czekają?
Nie będzie nowego rozporządzenia... W wersji 2023 jest wskaźnik waloryzacji... oparty o inny akt prawny
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Czy gdzieś jeszcze nie wypłacali równoważnika za brak lokalu? Już trzeci miesiąc nowego roku a u mnie jeszcze nic nie było płacone. Ktoś wie o co chodzi i na co czekają? Wskaźnik inflacji czy coś innego?

Offline Ardbeg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • jeden strażak powie tak, drugi strażak powie nie..
Witajcie, taka sytuacja:
- otrzymywałem równoważnik za brak lokalu mieszkalnego
- kupiłem lokal
- pobierałem równoważnik za remont
- sprzedałem lokal
- zamieszkałem u rodziny
nie posiadam tytułu prawnego do nieruchomości zgodnie z Art.  77. ust. 1, wg mojej komendy nie przysługuje mi równoważnik za remont, sugerują podpisanie umowy "na sztukę" z właścicielem domu co mi się trochę nie widzi, jest jakieś inne rozwiązanie sytuacji?
why so serious

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
W tej sytuacji nie należy Ci się równoważnik za brak lokalu.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Witajcie, taka sytuacja:
- otrzymywałem równoważnik za brak lokalu mieszkalnego
- kupiłem lokal
- pobierałem równoważnik za remont
- sprzedałem lokal
- zamieszkałem u rodziny
nie posiadam tytułu prawnego do nieruchomości zgodnie z Art.  77. ust. 1, wg mojej komendy nie przysługuje mi równoważnik za remont, sugerują podpisanie umowy "na sztukę" z właścicielem domu co mi się trochę nie widzi, jest jakieś inne rozwiązanie sytuacji?
Generalnie mają racje

Offline kamil153

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Masz wrogów? To dobrze. To znaczy , ze masz jaja!
Witam i proszę o pomoc ponieważ na forum nie znalazłem sprawy podobnej do mojej.

Wraz z zoną i dwójką dzieci (4 normy) posiadamy mieszkanie własnościowe, które nie spełnia norm zaludnieniowych dla mojej rodziny, w związku z tym pobieram tak zwany brak lokalu. Dodam iż mieszkanie znajduje się w  miejscowości pobliskiej pełnienia służby. W tym roku chcemy przeprowadzić się do naszego nowo wybudowanego domu,  do którego czas dojazdu przekracza 2 godziny w dwie strony.  I tu moje pytania:
1. czy jeżeli zamieszkam w domu to będzie należał mi się dodatek za dojazd do tego domu?
2. czy mieszkanie znajdujące się w miejscowości pobliskiej nie spełniające norm zaludnienia dla mojej rodziny nie będzie stwarzało problemu w uzyskaniu tego dodatku?

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Po mojemu dalej będzie należało ci się świadczenie za brak lokalu, ale pomocy mieszkaniowej nie dostaniesz bo nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Moim zdaniem równoważnik za brak lokalu powinien Ci przysługiwać - de facto stan się u ciebie nie zmienia - wciąż nie będziesz posiadał w miejscowości pobliskiej lokalu mieszkalnego spełniającego normy.  Ale najlepiej będzie się dowiedzieć jaka interpretacja panuje u Ciebie w komendzie, bo co kraj to obyczaj i na terenie kraju spotkać można wiele interpretacji takich samych sytuacji.